مقاله مدیریت شهری رشته مدیریت شهری

فرهنگسراها در شهرداری‎های شهر فعال شوند و راهبرد فرهنگی داشته باشند و از ظرفیت‎های فرهنگی و دینی خودمان در قالب فعالیت فرهنگی نهایت استفاده را بکنیم. ایجاد موزه‎ دفاع مقدس یک کار کلاً فرهنگی در حوزه ادبیات مقاومت است. که سالهاست ساختمان آن نیمه تمام است پرداختن صرفاً به مسائل هنری کافی نیست این‎که تصاویر و برنامه‎های هنرپیشه‎ها و خواننده‎ها را ترویج کنیم نگاه تک‎سو به فرهنگ است. با هنر و هنرمند مخالف نیستیم هنر جزئی از فرهنگ است در کنار فعالیت‎های هنری سه مقوله فرهنگ انتظار و مهدّویت- دفاع مقدس و فرهنگ عاشورا ظرفیت عظیمی در ابعاد هنری و… دارد.مقاله مدیریت شهری رشته مدیریت شهری شیراز در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

مدیریت شهری- حمل ونقل- فضای سبز:

مسائل و معضلات شهر ما در مباحث مختلف ترافیکی- معابر- بافت‎های فرسوده- خط مترو و… به مثابه کلاف سردرگمی است که مؤید بی‎برنامگی مدیریت شهری بوده است. و نیازمند یک راهبرد عملی مبتنی بر پژوهش محوری است.از ظرفیت مراکز دانشگاهی باید استفاده کنیم پژوهش محوری سر لوحه کار شهرداران باشد. شهرداران درگیر کار اجرائی صرف و دچار روزمرگی شده‎اند. شهرداران خطوط مقدم بازخورد عملکرد مدیران شهری هستند و باید اطاق فکری متشکل از نخبگان و دانشجویان و …. برای مطالعه- تحقیق و کارهای پژوهشی ایجاد کنند که البته مرکز فرماندهی و کنترل آن شهرداری مرکزی است.دو شغله بودن بویژه مسئولیت‎های اجرایی اعضای شورا تمرکز آنان در مباحث گلان شهری را کاهش می‎دهد. معابر شهر را به یک پارکینگ بزرگ تبدیل کرده‎ایم و هنوز هم جای پارک خودرو نداریم و این امنیّت روانی جامعه را تهدید کرده است به‎نظر می‎رسد بسیاری از پروژه‎های اداری و تجاری پارکینگ کافی در طراحی خود پیش‎بینی نکرده‎اند و معابر شهری تاوان آن را می‎پردازد.ترغیب مردم به استفاده از ناوگان عمومی راه حلی است که با نوسازی و کیفیت بخشی آن محقق می‎شود. موضوع اختصاص فضای مناسب برای پارکینگ در فضاهای اداری تجاری و مسکونی مدیریت نشده است که باید اصلاح شود. ساخت برج‎های عظیم در خیابان‎های کم عرض این معضل را دو چندان می‎کند و شهرداری در موضوع خیابان قصردشت اجحاف بزرگی به شهروندان کرد. که اجازه تکرار آن نباید داده شود. در بحث پایانه‎های مسافربری جزیره‎ای عمل کرده‎ایم. هر ۳‎ پایانه موجود «کار اندیش- مدرس و امیرکبیر» ظرفیت لازم را ندارند و عامل گره ترافیکی به شمار می‎روند.تمرکز در احداث پایانه بزرگ شیراز در وسعتی حداقل ۳۰ هکتار امری اجتناب ناپذیر است از هم اکنون جانمایی آن در دستور کار قرار گیرد. فروش زمین‎های هر سه پایانه کفاف ساخت پایانه‎های عظیم را در کمترین زمان ممکن خواهد داد. وضعیّت کمربندی‎ها بغرنج است اصولاً تعریف کمربندی در شیراز فاقد جایگاه فنی و کارشناسی است.۵۰ کیلومتر کمربندی موجود البته نیازمند تغییر مسیر است. جاده‎ای که از وسط معالی‎آباد و صنایع می‎گذرد قاعدتاً اطلاق کمربندی بر آن توجیهی ندارد حد فاصله ورودی پل فسا تا انتهای جوادیه که نام آن‎را کمربندی گذاشته‎ایم مناطق شهری و مسکونی و پر ترافیک و حادثه‎ساز است. ورودی‎های شهر ما به جز مرودشت مابقی مبادی ورودی شهر وضعیت اسفناکی دارد و در شأن و منزلت شهر شیراز نیست.زیباسازی ورودی‎های شهر با فضای سبز و درختکاری و احداث بلوار و سیستم روشنایی کار چندان مشکلی نیست. از سمت بوشهر که وارد می‎شوید تا قبل از این‎که به ابتدای بلوار امیرکبیر برسید اصلاً احساس نمی‎کنید در آستانه ورود به کلان شهری چون شیراز قرار دارید همین وضعیّت را ورودی سپیدان نیز دارد. در کار زیباسازی و فضای سبز سرانه قابل قبولی داریم امّا همه نقاط شهر را یکسان ندیده‎ایم و عدالت را مراعات نکرده‎ایم. تمرکز روی شمال شهر آفتی است که مع الاسف عموّمیت پیدا کرده است.

ورزش و جوانان:

جایگاه جوانان و ورزش به نوعی به هم گره خورده است شور و نشاط جوانی به ورزش و تحرک وابسته است در این زمینه کارکردمان خیلی ناچیز بوده است.جوانان سرمایه‎های اصلی یک کشورند تشکیل وزرات ورزش و جوانان گرچه دیر هنگام ولی کار شایسته‎ای بود در این شهر و استان باید به همه رشته‎های وزرش نگاهی جامع نگر داشته باشیم. در فوتبال که سرآمد همه اینهاست موفق نبوده‎ایم. دو تیم مطرح ما چه وضعیتی دارند این قدر این موضوع جوانان ما را سرخورده کرده. که در مسابقات خانگی بعضاً تیم حریف را تشویق می‎کنند. خدا خیر دهد به فرمانده با کفایت سپاه فجر که تیم فجر را با هر مجاهدتی که هست سراپا نگه داشته‎اند. نخبه‎های وزرشی خوبی داریم در سطح المپیک و مسابقات آسیایی و جهانی اما حمایتمان هم در بُعد معنوی و مادی روحیه آنها را آزرده است و بعضاًٌ ناراضی‎اند. در سوارکاری که فارس خاستگاه بهترین نژاد اسب‎های دنیاست حرفی برای گفتن نداریم سرزمین ما سرزمین حماسه‎هاست.

مباحث مدیریتی شهر:

ورود مدیران و شوراها به بحث‎های حاشیه‎ای و مسایل سیاسی تأثیر جو سیاست زدگی در مباحث مدیریتی و اختلافات آفت دیگری است که تهدید کننده است.تفکیک بین جریان‎های سیاسی و گرایشها با مسائل مدیریت شهری و… امری لازم است و نباید موجب تشتت آرا شود که در نهایت مردم متضرر می‎شوند خدمت رسانی به مردم که ولی نعمتان انقلاب هستند باید خارج از چارچوب‎ها و زدو بندهای  سیاسی دنبال شود.تنها با مدیران متعهد و متخصص که این دو مؤلفه باید توأم باشند و با یک کار جهادی و روحیه بسیجی و انقلابی می‎توان بار سنگین مسئولیت را به سر منزل مقصود رساند.اختلافات و درگیری‎های لفظی و بعضاً ترک جلسات شورا و… امری مذموم است که باید از بدنه مدیریتی شوراها خذف شود.معتقدم در ابتدای هر جلسه باید از محضر اساتید اخلاق فضلا و روحانیت اصیل بهره مند شد مدیران ما دائم نیازمند تذکرات اخلاقی اند«فذکر انّ الذکر تنفع المؤمنین»ولایت پذیری لازمه یک مدیر در نظام مقدس ولایی است خط قرمز ما مدیرانی هستند که پایشان دراین قضیه می‎لنگد و بسا ضربه‎ها از این حیث خورده‎ایم.ورود مدیران در عرصه‎های اقتصادی زمینه‎های اتهام را فراهم می‎آورد و همواره عامل بدبینی افکار عمومی بوده است.

مدیریت
مدیریت

مسائل اقتصادی و صنعتی:

مسائل اقتصادی و صنعتی  مشکل عمده شهرها و بلکه استان ما فقدان صنایع مادر ورشکستگی صنایع ناچیز فعلی است. که البته این معضل معلول عوامل و علت‎های متعددی است. *:در ۳۰ سال گذشته روی کشاورزی تمرکز بیش از حد کردیم و نتیجه آن تحلیل منابع آبی و هدر رفتن آن بود و البته مقام اوّل تولید گندم جز تعدادی لوح یادبود و… دستاوردی نداشت. ۳۰ سال انبار غله دیگر استان‎ها بودیم و از صنعت و تولید غافل شدیم. ما استانی هستیم که منابع نفت وگاز داریم ولی صنایع موجودمان ورشکستگه است و با بحران بیکاری مواجهیم باید استان را به سمت صنعتی شدن ببریم سرمایه‎های خارجی را جذب کنیم که البته عدم ثبات مدیریتی در دوره‎های ارشد استان همواره مانع جدی بوده است که شوراها در این بحث منفصل عمل کرده‎اند.  از ظرفیت‎های موجود استان در دولت استفاده نکردیم. *:در دولت آقای احمدی نژاد بطور همزمان ۵ وزیر یعنی ۱/۵ کابینه در اختیار وزرایی بود که خاستگاه آنان فارس است مجمع نمایندگان و شوراها چه استفاده‎ای از این ظرفیت کرده اند. پتانسیل‎های کم نظیری استان ما برای جهش صنعتی دارد. مدیران ما بجای این‎که دست سرمایه‎گذار را بگیرند در سال‎های اخیر بعضاً مانع تراشی کرده‎اند این خیانتی آشکار است.  بحران بیکاری چالش‎های گوناگونی فرا روی ما قرار داده است و پیامدهای منفی فراوانی در پی دارد. *:ما با نرخ رشد جمعیتی ۸/۱ که البته این رویکرد در واقع خیانت به کشور بود و کشور را به سمت پیر شدن جلو برود، الآن با وجود کنترل موالید با لشکری از بیکاری جوانان مواجهیم. این رشد باید به دو برابر برسد. تصور بکنید در این صورت چه سپاهی از بیکاری در مقابل مدیران ما در آینده صف می‎کشند لذا یک راهبرد جامع باید در بحث اشتغال در دستور کار قرار گیرد که البته صنعتی شدن و نجات صنایع موجود در واقع زیرساخت این راهبرد به‎شمار می‎رود.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله مدیریت شهری رشته مدیریت شهری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 18
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *