تحقیق مدیریت در شبکه سوئیچینگ کشور

پروژه «تدوین برنامه جامع فناوری اطلاعات ایران)» با هدف بازنگری و ارتقای برنامه ملی توسعه و کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و استفاده از تجارب موفق جهانی در بهبود سیاستها و راهبردهای ملی در حال اجرا بوده و در نظر است که ضمن مروری بر فعالیت‌های انجام شده در برنامه توسعه سوم، به ویژه در قالب برنامه تکفا، وضعیت موجود کشور، سیاست‌ها و برنامه‌های کلان، امکان شناسایی پروژه‌های پیشتاز در فرآیند توسعه کاربری فناوری اطلاعات و ارتباطات فراهم گردد.

تحقیق مدیریت در شبکه سوئیچینگ کشور در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت دانشجویان عزیز میباشد.

مدیریت در شبکه سوئیچینگ کشور

کارفرمای این پروژه، دبیرخانه شورای‌عالی اطلاع‌رسانی و مجری آن، کنسرسیومی متشکل از شرکت پرورش‌ داده‌ها و شرکت EpC – به عنوان مشاور خارجی – است. ناظر خارجی این پروژه، شرکت PricewaterhouseCoopers (PwC) است.این پروژه شامل چهار مرحله اصلی است: در مرحله صفر،  برنامه اجرایی پروژه توسط تیم تهیه شده و نقشه راه پروژه ارایه می شود. در این مرحله، مجری، تمام فعالیتهای لازم به منظور مشخص کردن محدوده مطالعات و برنامه های مراحل بعدی پروژه را انجام می دهد. در مرحله یک، وضعیت موجود تحت بررسی قرار می‌گیرد. در این مرحله، براساس مدل مطالعاتی انتخاب شده بررسی وضعیت موجود با مطالعه بخشهای اقتصادی معین شده آغاز می گردد.

  تدوین برنامه جامع فنآوری اطلاعات ایران

 

همچنین در این مرحله، با مطالعه کشورهای مرجع، روند فناوری در دنیا و تحلیل جایگاه رقابتی ایران درمنطقه، وضعیت محیطی ایران بهنگام سازی می شود.  خروجی این مرحله، مجموعه‌ای از گزارشات وضعیت موجود و بهنگام سازی موقعیت محیطی ایران خواهد بود که مبنای مناسبی برای مذاکره پیرامون آرمانها و اهداف عالی در زمینه توسعه و به کارگیری فناوری اطلاعات محسوب می‌شوند.: در مرحله ۲، به‌همراه دست‌اندرکاران ایرانی، آرمانها و اهداف عالی واقع گرایانه شناسایی می‌شوند.

خروجی این مرحله، گزارشهایی خواهد بود که آرمانها و وضعیت مطلوب را ترسیم می کند. در مرحله ۳، شکاف میان وضعیت کنونی و اهداف عالی تحت بررسی قرار گرفته و ضرورت سرمایه‌گذاری‌ها شناسایی و اولویت بندی می‌شوند. تجزیه و تحلیل شکاف با مقایسه‌ای که بین نتایج مرحله ۱ و مرحله ۲ صورت می‌گیرد، انجام می‌شود. در مرحله ۴، الزامات سازمانی برای اجرای سرمایه‌گذاری‌ها شناسایی می‌شوند. خروجی این مرحله، ارائه پیشنهاد در رابطه با جوانب پیاده سازی و سازمانی موردنیاز برای اجرای برنامه ارائه شده می باشد.

 

 تهیه تجهیزات شبکه تلکس کشور – شرکت مخابرات ایران

شرکت پرورش داده ها در ابتدای شروع به کارخود به مساله تحقیق توجه جدی داشته است که نخستین ثمره این حرکت تولید دستگاه های تلکس دو زبانه فارسی-لاتین بود. این دستگاه ها پس از تست توسط شرکت مخابرات ایران بطور گسترده در شبکه تلکس کشور مورد استفاده قرار گرفت که تعداد تجهیزات موضوع قرارداد بالغ بر ۱۵۰۰ دستگاه گردید.

 طراحی، تهیه تجهیزات و راه اندازی شبکه X.25 کشور – شرکت مخابرات ایران

شبکه X.25 را می توان اولین شبکه گسترده واقعی در سطح کشور قلمداد کرد. این شبکه علیرغم سرعت انتقال نسبتا پایین آن به دلیل توزیع گسترده آن در سطح کشور تا مدتها تنها بستر ارتباطی جهت اتصال شبکه ها و منابع اطلاعاتی به یکدیگر محسوب می گردید.

شرکت پرورش داده ها در سال ۱۳۷۶ به عنوان شرکت برگزیده جهت اجرای این شبکه انتخاب گردید. تهیه کلیه تجهیزات بکار گرفته شده در این شبکه تا حال حاضر و نیز آموزش پرسنل شرکت مخابرات ایران در مقاطع مختلف جهت پیاده سازی، راه اندازی و مدیریت این شبکه توسط شرکت پرورش داده ها انجام پذیرفته است. لازم به ذکر است که این شرکت همچنین به عنوان تنها تولید کننده تجهیزات شبکه های X.25 در کشور به شمار می آید و تاکنون تجهیزات مختلف آن مانند PAD، Switch و غیره توسط کارشناسان این شرکت طراحی و ساخته شده است.

شبکه سوئیچینگ کشور
شبکه سوئیچینگ کشور

 راه‌اندازی مرکزتماس مشتریان شرکت

هدف از اجرای این پروژه، ارایه هر چه بهتر خدمات به مشترکین شبکه ADSL نداگستر صبا در راستای مشتری‌مداری، اطلاع‌رسانی، رفع سریع مشکلات فنی مشتریان و نیز دریافت نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات در این شرکت بود. شرکت نداگستر صبا در سال ۱۳۸۲ در زمینه ارائه خدمات خطوط پر سرعت اینترنت تاسیس گردیده و دارای مجوزPAP  سوئیچینگ  از شرکت مخابرات ایران می‌باشد.

نبود سیستمی برای مکانیزه کردن فروش سرویس شبکه سوئیچینگ و پشتیبانی آن، باعث بروز مشکلاتی از قبیل یکپارچه نبودن سیستم از لحاظ اطلاعاتی و مدیریتی، نبود معیاری برای برآورد میزان رضایت‌مندی مشتری و موفقیت سازمان، عدم کنترل و نظارت دقیق بر عملکرد پرسنل پاسخگو، نداشتن فیدبک از مشتری، محدود بودن ساعات پاسخگویی و نداشتن برنامه کاری مناسب برای اپراتورها می‌شود که با راه‌‌اندازی چنین سیستمی، مشکلات فوق مرتفع خواهد شد.

فهرست مطالب تحقیق مدیریت در شبکه سوئیچینگ کشور

 • مقدمه ۵
 • مدیریت شبکه سوئیچ. ۶
 • استفاده از سوئیچ. ۷
 • ارتقا شبکه مدیریت سوئیچینگ کشوری (ISMN) توسط شرکت ارتباطات زیرساخت.. ۱۱
 • آخرین وضعیت ارتباطات زیرساخت کشور. ۱۲
 • ویژگی ها وامکانات شبکه هوشمند سراسر زیر ساخت.. ۱۴
 • سرویس‌های هوشمند ۱۵
 •  معرفی خدمات در شبکه هوشمند سراسری. ۱۶
 •  شبکه ویدئو کنفرانس.. ۱۸
 • اجرای طرح سازمان الکترونیک درشرکت ارتباطات زیرساخت.. ۲۲
 • سوابق اجرایی شرکت‌ مدیریت پروش داده کشوری. ۲۲
 • طراحی، تهیه تجهیزات و راه اندازی شبکه X.25 کشور – شرکت مخابرات ایران. ۲۶

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق مدیریت در شبکه سوئیچینگ کشور:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 21
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *