مقاله مخازن خازن شنت

 مقاله و تحقیق مخازن خازن شنت در قالب فایل word در ۳۵ صفحه آماده ویرایش و پرینت میباشد.این مقاله در رابطه با تکنولوژی مخازن شنت موجود تحقیق می کند و هم چنین مزایا و معایب تکنولوژی های خازن متفاوت را بیان نموده و جزئیات و دلایل گوناگون را بیان می نماید این پژوهش قابل استفاده برای دانشجویان رشته مکانیک, برق و فنی مهندسی میباشد. در ادامه به خلاصه و چکیده ای از عناوین و متون تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه نسخه کامل آن از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

خلاصه ای از عناوین مقاله مخازن خازن شنت رشته مکانیک:

بسیاری از سیستم های نیرو و اجزای گوناگون ان ها در یک شبکه ی شنت خاص مقادیر زیادی از نیروی واکنش را مصرف می نمایند. برای مثال رئاکتورهای شانت خطی انتقالی و نیز مقادیر بار تجاری و صنعتی دیگر نیازمند نیروی واکنش بوده، جریان واکنشی از میدان مغناطیسی در موتورها و ترانسفورمرها پشتیبانی می نماید. با پشتیبانی از هر دو مورد نیروهای واقعی و واکنشی با توجه به وضعیت تولید سیستم این مورد نیازمند افزایش ظرفیت تولید و انتقال خواهد بود و دلیل آن این است که سبب افزایش مقادیر کاهش در شبکه می گردد. مخازن خازن های متصل به شانت و یا چگالنده های همراه نیازمند مراکز بار خاصی هستند که روش دیگری برای ایجاد نیروی واکنشی خواهد بود. خازن های شانت از این مزیت برخودارند که می توانند نیروی واکنشی نزدیک به بار را  ایجاد نموده و فاصله ی بین تولید و مصرف نیرو را در خازن شنت به حداقل می رساند و به این ترتیب نیازمند بررسی مشکلات مرتبط با نگهداری همراه با چگالنده های همراه نخواهند بود. کنترل ظرفیت در شبکه های توزیع و جایگزینی می تواند ساده ترین و اقتصادی ترین روش حفظ ولتاژ سیستم شنت به حداقل رسانیدن اتلاف در سیستم ها و به حداکثر رسانیدن قابلیت ها و ظرفیت سیستم باشد.

مخازن خازن شنت
مخازن خازن شنت

تکنولوژی های گوناگون مخازن های شانت(شنت):

پیش از بحث در رابطه با محافظت از واحدها و مخازن خازن شنت اجازه دهید تا در مرحله ی ا ول تفاوت های طراحی بین واحدهای خازن امروزی و موارد ۳۰ سال پیش را ارزیابی و بررسی کنیم. خازن های دستگاه های قبلی و واحدهای آن ها با استفاده از کاغذهای محکم اصلاح شده و با قسمت های بارگیری PCB تولید شده اند. ا ین کاغذها بسیاری از شرایط غیر یکنواخت و تفاوت ها را ایجاد می کند. چندین لایه از کاغذها بین لایه های فویل برای اجتناب از نقاط بروز در طراحی استفاده شده است. با استفاده از طراحی سطح فشار اندک بوده اما مقادیر ضرر و زیان دی الکتریک بسیار بالاتر از خازن های طراحی شده ی امروزی می باشند. مقادیر زیاد ضرر و زیان دی الکتریک به دماهای نقطه ای داغ بالا انجامیده است. دماهای بالا سبب تسریع تخریب قدرت دی الکتریک خازن می گردد. مشکلات ایجاد شده در مواد دی الکتریک می تواند به ایجاد کمان مستمر و تولید گاز بیانجامد که سبب تورم محفظه ی خازن و بیرون زدگی گاز می شود.

سه نوع متفاوت از طرح مخازن نیروی شنت در ادامه مطرح شده اند که می تواند بر انتخاب طرح محافظتی تأثیر گذارد:

 1. خازن های نیروی دارای فیوز خارجی
 2. خازن های نیروی دارای فیوز داخلی
 3. خازن های نیروی بدون فیوز

خازن های نیروی فیوز شده ی خارجی:

در مخازن خازن شنت فیوزهای داخلی از جمله عوامل و فیوزهای محدود کننده ی جریان هستند که می توانند عناصر واحد معیوب را در یک واحد خازن جدا سازی نموده و اجازه داده تا عملکرد عناصر باقیمانده در واحد صورت پذیرد. شکل ۲A طرح معمول واحد خازن فیوز شده ی داخلی را نشان می دهد. مشکلات عناصر و جداسازی بعدی سبب حذف بخش کوچکی از واحد خازن شده و مخزن اجازه می دهد تا فعالیت خود را ادامه دهد فلسفه ی طراحی واحدهای خازن فیوز شده ی داخلی تعداد زیادی عناصر را به صورت موازی در هر کدام از گروه های سری در یک خازن شنت قرار می دهد. مشکلاتی برای هر کدام از این عناصر سبب می شود تا فیوز ذوب شده و به این ترتیب سبب افزایش اندک  مخازن در ولتاژ در عناصر موازی خواهد شد. از آن جا که واحد خازن برای محدود سازی این افزایش ولتاژ طراحی شده است واحد می تواند فعالیت خود را ادامه دهد. جدا سازی لحظه ای عنصر معیوب سبب جلوگیری از قرار گرفتن واحد در معرض عملکردهای پایدار خواهد شد و به این ترتیب خطرات گسیختگی خازن را به حداقل می رساند.

عناوینی دیگر از مقاله خازن های شنت:

 • برخی از مزایای مخازن های فیوز شده ی داخلی
 • خازن های نیروی بدون فیوز
 • دیدگاه های محافظت عمومی مخازن های شنت
 • قابلیت ها و محدودیت های واحد مخازنشنت
 • اجزاء گوناگون بانکهای مجموعه ی خازن شنت
 • محافظت از خازن شانت های آینده، کنترل و نظارت بر مواردجایگزین طراحی طرح ارائه شده و انواع محافظت
 • محافظت آینده و افزایش طرح کنترلی
 • بررسی مخازن شنت در حالت اتوماتیک و دستی
 • نظارت و کنترل مجموع شانت
 • محافظت از مجموعه خازن ها ی شانت بدون فیوز

 

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله مخازن خازن شنت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 35
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *