پایان نامه بررسی کمرویی فرزند ارشد و فرزند دوم

کمرویی ، نقیصه جدی در زندگی فردی و خانوادگی بوده و موجب خسران در میان اجتماعی است ، چرا که همیشه توده ای از ابرهای تیره کمرویی، طلوع خورشید وجود و ظهور استعدادهای نهفته خیل نوجوانان ، جوانان مستعد و هوشمند را پنهان می کنند .کسی که ذاتاً از بیماری روحی کمرویی رنج می برد دذر لحظات تنهایی همیشه خود را از این گونه موارد سر زنش می کند ولی تعجی اینجاست که چنین شخصیتی که ذاتاً شخصیت بیمار گونه دارد برای تبرعه و رهایی از سر زنش خود تقصیر را به گردن دیگران واگذار می کند .از کمرویی غالباً به عنوان یک پدیده عاطفی تعریف می شود . به این ترتیب هر آدم عاطفی الزاماً در دنیای کمروها(کمرویی) قرار می گیرد ، ولی اگر پدیده عاطفه و هیجان ً با دقت ملاحظه شود این نکته آشکار میگردد که کمرویی با آن هیچ ارتباطی ندارد و بر حسب تجارب بدست آمده این مسأله ثابت شده که اکثر افراد خجول به هیچ وجه عاطفی نیستند و عکس قضیه نیز مصداق است . پایان نامه بررسی میزان کمرویی در فرزند ارشد و فرزند دوم خانواده در قالب فایل ورد به همراه منبع آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

پیشنهادات پایان نامه کمرویی :

  • دست اندرکاران علوم تربیتی و نظام آموزشی باید به این نقیصه جدی در زمینه پیشرفت تحصیلی توجه خود را معطوف دارند ، و این ابر تیره کمرویی را با مطالعات و بررسی های بیشتر از طریق استعدادهای افراد و قابلیت ها بردارند .
  • در پژوهش حاضر فقط آزمودنی های مقطع راهنمایی مورد بررسی قرار گرفتند و مقایسه ای بین دو جنس ( کمرویی دختر و پسر ) صورت گرفته است . لذا توصیف می شود که در تحقیقات آینده پژوهشگران آزمودنی ها را از هر دو جنس انتخاب نمایند .
  • در این پژوهش فقط به یک مقطع تحصیلی راهنمایی اکتفا شده و چون میزان کمرویی و شدت آن و جریان رشد آدمی فرآیندی پویا می باشد پیشنهاد می گردد ، پژوهشگران در آینده کمرویی را در پایه ها و مقاطع مختلف تحصیلی مورد بررسی قرار دهند .
  • به خانواده ها بخصوص به همه پدر و مادران و کسانی که فرزند کمرویی در خانه دارند ، فرض است که به رغم همه اشتغالات فکری و شغلی ، کوشش کنند که در شبانه روز ، ساعت یا ساعتهایی را صرفاً به گفت و گو های صمیمی با کودکان و نوجوانان گوش جان سپردن به سخنان زیبا و دوست داشتنی ایشان اختصاص دهد ، باید مواظب بود که مبادا تنوع برنامه های تلویزیونی و گذراندن اوقات فراغت در خانه به صورت کاملاً انفعالی و ایستا ، زمینه ساز کمروییها و کژرویها در کودکان و نوجوانان که تشنه کلام شیرین و نگاههای محبت آمیز اولیای خود هستند ، نشوند .
  • به جامعه و اجتماعی که کودک کمرو در آن زندگی می کند پیشنهاد می شود که کودکان و نوجوانان کمرو را به مشارکت در فعالیتهای مختلف دسته جمعی و بازیهای گروهی ترغیب کنند تا به این ترتیب سبب کاهش کمرویی را در این افراد پدید آورند .
  • نهایتاً به خود افراد کمرو و پیشنهاد می شود که معمولاً بین شما و اهداف زندگی شما موانعی از کمرویی وجود دارد که از رسیدن شما به آن جلوگیری می کند . اکنون فکر کنید و یکی از اهداف مهمی را که در زندگی داشته و کمرویی مانع رسیدن به آن بوده است ، انتخاب کنید و سعی کنید با روشهای مؤثر معایب را به طرف مسیر نی به هدف هموار سازید .
کمرویی
کمرویی

نتیجه گیری و اهداف پژوهش کمرویی:

روند تحولات اجتماعی گویای عین حقیقت است که مسأله غالبا ً‌با گذشت زمان فشردگی ، پیچیدگی و روابط بین فردی و تشدید فشارهای اجتماعی رقابتهای ، گوشه گیری ها ، تکرویها ، عزلت گزینی ها و تنهایی ها گسترده تر و بدتر شده و درصد بیشتری از جوانان و بزرگسالان را فرا می گیرد . تابلوی کمرویی با علامت و پیامدهای منفی همراه است که گاه سبب می شود افراد کمرو بخاطر چاره جویی این مشکل به متخصصان بالینی و مشاوران مراجعه کنند کمرویی به یک معنا یک نقیصه جدی در زندگی فردی ، اجتماعی ، خانوادگی است همیشه توده ای از ابرهای تیره کمرویی طلوع خورشید ظهور استعدادهای نهفته خیل جوانان و نوجوانان مستعد و هوشمند را پنهان می کند بنابراین نباید یک پدیده کمرویی بعنوان یکی از اساسی ترین آفات رشد متعادل در خانواده ها و جامعه اسلامی فراگیر شود ، البته بدون تردید اختلال کمرویی قابل پیشگیری و درمان است . انسان اصالتاً موجودی اجتماعی است و نیازمند بر قراری روابط اجتماعی با افراد است بیماری از نیازهای عالیه انسان از طریق همین تعاملات اجتماعی ارضا و به فعلیت می رسند و در هر جامعه لای عده ای از کودکان و نوجوانان بدون آنکه تعاملی داشته باشند نا خواسته خودشان را در حصاری از کمرویی مبحوس و زندانی می کنند و شخصیت واقعی آنها نا شناخته می ماند ، چه بسا دانش آموزان و دانشجویان هوشمندی که در مدارس و دانشگاهها فقط به دلیل محدودیتهای اجتماعی کمرویی و عدم توانایی ابزار وجود همواره از نظر پیشرفت تحصیلی و قدرت خلاقیت و نوآوری همیشه نمره کمتری از همکلاسان عادی خود عایدشان می شود کمرویی تجربه ای است که اثرات منفی و عمیقی بر فرد کمرو بر جا می گذارد کمرویی واقعی شخصی است که اوقات و فرصتهای کمرویی و خجالت کشیدن بیشتر از دیگر افراد در اختیار او قرار می گیرند تا به جایی که آشکارا می توان گفت تمام روز خود را با این عارضه می گذراند و در این صورت از قربانی غیبت و فقدان کامل اعتماد به نفس خود می شود او در این حالت اگر بخواهد دست به ساده ترین کارها بزند و یا اینکه آسانتر برخورد با دیگران داشته باشد دچار تنش و نگرانی می گردد . اگر نا چار شود در محفلی نا آشنا لب به سخن گفتن بگشاید دچار آشفتگی و پریشانی می شود به این ترتیب می کوشد تا خود را از مسیر مراوادت و مبادلات اجتماعی کنار بکشد . انقباض و کنشی که در این حالتها گرفتار فرد کمرو می شود . و ترس و اضطرابی که گریبانش می گردد هیجان زده به وی می بخشد که بطور دائم با او می ماند و خلاصه تمام شبانه روز او در دلهره و تشویش سپری می شود .

اهداف تحقیق اصطلاحات کمرویی گفته شده است که بعضی از آنها به شرح زیر می باشند :

  1. کمرویی و خجالت رو به رو شدن با افراد جدید را برای افارد نگران کننده و سخت می کند .
  2. کمرویی وارد شدن به مکان های جدید و کسب و کار و حرفه تازه را برای فرد سخت می نماید .
  3. کمرویی مخفی شدن از انظار و احساس عجز در عین توانمندی را سبب می شود .
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه بررسی کمرویی فرزند ارشد و فرزند دوم:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 71
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *