مقاله درباره فن سخنوری

 مقاله و تحقیق فن سخنوری در قالب فایل word در ۱۸ صفحه آماده ویرایش و پرینت میباشد. این پژوهش قابل استفاده برای تمامی دانشجویان رشته های علوم انسانی قابل استفاده میباشد. در ادامه به خلاصه و چکیده ای از عناوین و متون تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه نسخه کامل آن از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

خلاصه ای از متون مقاله فن سخنوری:

تاثیر پذیری و تحریک پذیری:

منطقی باشید. آیا می پذیرید در مقابل سرو صدا ، رفتاری طعنه آمیز، کنایه ها، نگاههای متکبرانه ، خشمناک با تمسخر آمیز، حساس و زود رنج باشید؟ بسیار خوب شما می توانید در برابر این همه بی تفاوت بمانید به شرط اینکه خوب درذهن خود حک کنید که از روزی که رودرروی تمام این برخوردها ، با آرامشی قاطه بایستید ، دیری نمی پاید که توجه و اهمیت بیشتری نسبت به شما ابرز می کنند و شما را راحت می گذارند . شما نمی توانید این آرامش را یکشبه بدست آورید، اما کاری که از امروز می توانید انجام دهید این است که صورت ظاهری آن را به خود تحمیل کنید.تحریک پذیری به دلیل اتلاف نیروی عصبی منجر از هر تحریک موفقیت آمیز بر پرورش اعتماد به نفس تاثیری منفی دارد و همچنین دال بر وجود یک کاستی جدی در توانایی تمرکز ذهنی است. همین که بخواهیم در جمعی، قاطعیت کلام یا میزان مهارت در متقاعد کردن دیگران را بسنجیم می بینیم اکثر افراد پرحرف بی درنگ مشوش می شوند. چند جمله موثر به منظور در عقاید یا سرزنش آنها می تواند از توانایی هایشان بکاهد.

فن سخنوری
فن سخنوری

نخستین تمرینهای باز آموزی:

نخست باید خردمندانه بکوشید اختیار آنچه را به زبان می آورید، بدست گیرید. برای آنکه بتوانید میلتان صحبت کنید در ابتدا تمام نمودهای کلامی خود را ، به اراده تان واگذار کنید:

به این منظور ، مراقب و مقید باشید تا هر انگیزشی برای بیان خود جوش را در خود سرکوب کنید، یعنی حرفهایی که همه ما هنگامی که دستخوش احساسات و انگیزشها میشویم ، به زبان می رانیم و آمادگی می یابیم تا به یاوه گویی خود جوشانه ای ، تن دهیم. نباید حیران و شگفت زده شویم، باید از اصطلاحهای باب روز که وسوسه می شویم در هر موردی به کار بریم، خود  داری کنیم و از هر زیاده گویی که ناشی از هیجان یا خیال پردازی است بپرهیزیم.هنگامی که احساس می کنید نیازی به حرف زدن نیست، خود را ملزم به گفتن ندانید و مراقب باشید نکات مهم را بازگو کنید. با متانت و آرامش صحبت کنید، حتی اگر با لحن تندی مورد خطاب قرار گرفتید ، صدایتان را بلند نکنید و واکنشی تند و نسنجیده نشان ندهید.با مرور ذهنی پی در پی هر چه را که می خواهید شجاعانه باز گو کنید. در خلوت خود ، تمام انگیزه هایتان را برای شناساندن دیدگاه خود، برای سوال کردن، برای اعتراض کردن یا رد کردن در ذهنتان مرور کنید. این اندیشه را ملکه ذهنتان کنید: کوچکترین خطری شما را تهدید نمی کند و می توانید با مخاطب خود صحبت کنید.

دیگر عناوین مقاله فن سخنوری:

  • نحوه برخورد در فن سخنوری
  • جمله سازی و کاربرد واژه ها
  • اصول کاربردی سخنران برای تقویت قدرت حافظه

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله درباره فن سخنوری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 18
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *