تحقیق عوامل موثر بر اعتیاد در بین جوانان

در این پژوهش که بر روی ۱۰۰ نفر از اعتیاد معتادان شهرستان پاکدشت انجام گرفته است. تعداد ۷۲ نفر مرد و ۲۸ نفر زن هستند که نتایج حاصل از طریق ابزار پرسشنامه جمع آوری شده است و هدف اصلی ما پاسخ به سئوالات پژوهش می باشد و نتایج حاصله با فرضیات پیش بینی شده مورد بررسی و آزمایش واقع شده است.

تحقیق بررسی عوامل موثر بر میزان اعتیاد در بین جوانان شهرستان پاکدشت در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

عوامل موثر بر اعتیاد در بین جوانان

اعتیاد به مواد مخدر و اعتیاد از جمله معضلهای مهمی است که دامن گیر جوامع کنونی شده و هر جامعه ای را تهدید می کند.

بر این اساس در این پژوهش تحت عنوان بررسی عوامل موثر بر میزان اعتیاد در بین جوانان شهرستان پاکدشت در سال ۱۳۸۶ سعی شده است تا از طریق روش پرسشنامه و مطالعه به روش میدانی به نتایج درستی در این زمینه دست یابیم.

اعتیاد
اعتیاد جوانان

مقدمه

اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی تهدیدآمیز و ویرانگر است که زمینه سقوط بسیاری از ارزشها و معیارهای اخلاقی را فراهم می کند و سلامت افراد، خانواده و جامعه را به خطر می اندازد. گرایش به اعتیاد و انسان را با معنویت و اخلاق اجتماعی بیگانه می کند و  موجب تزلزل و در نهایت فروپاشی زندگی فردی در حیات جمعی می شود.  مطالعات مردم شناختی نشان می دهد که استفاده از مواد مخدر در گذشته صرفاً جنبه دارویی داشته و محدود به استفاده بزرگسالان بوده است. این گونه مواد به صورت پراکنده در مراسم اعتقادی و مذهبی منحصراً توسط گروه های خاص در شرایط معین مصرف می شد.

اما بعدها هنگامی که مرفین به هروئین و کوکائین به بازار آمد. مواد زیادی از اعتیاد جوانان نیز مشاهد نشد در دهه ۱۹۶۰ تعداد اعتیاد معتادان به این پدیده آنقدر اندک بود که توجه اجتماعی را در مقیاس وسیع به خود جلب می کرد اما در دهه ۱۹۷۰ استفاده اعتیاد مواد مخدر در بین جوانان به شدت شایع و بصورت مسئله ای جهانی درآمد.

 

فصل اول تحقیق عوامل موثر بر اعتیاد در بین جوانان:

  • طرح و بیان مسئله
  • – مقدمه
  • – طرح مسئله
  • – اهمیت و ضرورت تحقیق
  • – اهداف تحقیق
  • – محدوده های تحقیق

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق عوامل موثر بر اعتیاد در بین جوانان:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 11
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *