مقاله طراحی آموزشی بهبود سازگاری کارمندان جدید با شرایط کار

در لغتنامه دهخدا، سازگاری؛ موافقت در کار، حسن سلوک و در مقابل ناسازگاری؛‌ بدسلوکی، بدرفتاری و سازگاری نکردن معنی شده است. مفهوم سازگاری از واژه انطباق در زیست شناسی گرفته شده که یکی از پایه های نظریه تکاملی داروین ۱۸۹۵است و به ساختارهای بیولوژیکی و فرایند هایی که زنده ماندن انواع را تسهیل می کند، اشاره دارد. مفهوم بیولوژیکی انطباق را از نظریه داروین اقتباس کرده و آن را به جهت تاکید بر تلاش های فرد فرد برای پیش رفتن وزنده ماندن در محیط های اجتماعی و فیزیکی خود، به مفهوم سازگاری تغییر داده اند. بنا به تعریف سازگاری یک ساختار فیزیولوژیکی، یک کالبد شناختی، یک فرایند زیست شناختی یا یک الگوی رفتاری است که در طول تاریخ به بقاء تولید مثل کمک کرده است. مقاله طراحی آموزشی بهبود سازگاری کارمندان جدید با شرایط کار در سازمان به کمک رویکرد شناختی _رفتاری در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

دیدگاه روان تحلیل گری:

دیدگاه روان تحلیل گری سازگاری را فرایندی می‌داند که نظام‌های نهاد، من، فرامن و نیز مراحل تحول روانی- جنسی آن را نشان خواهد داد. در نظر فروید انسان سازگار کسی است که مراحل رشد روانی- جنسی را با موفقیت گذرانده باشد و در هیچ یک از مراحل بیش از حد تثبیت نشده باشد. از نظر او کمتر انسانی کاملاً متعارف و سازگار است و هر فردی به نحوی از انحاء غیر متعارف است روابط بین سه نظام شخصیت بیانگر بعد دیگری از سازگاری است. نظام شخصیتی که در آن خود بین سه عامل نهاد و خواسته‌های آن، محدودیت های فراخود و شرایط و مقتضیات عالم واقع هماهنگی بو جود آورد، شخصیت سازگار است. نوفرویدی ها از جمله آدلر، فرد سازگار را کسی می‌داند که با شور و شوق و آینده نگری جذب زندگی می‌شود و انرژی خود را در دفاع های طفره آمیز با الگوهای روان رنجوری هدر نمی‌دهد. علاقه‌اجتماعی، امکان مشارکت در رفاه مشترک بشریت را به وجود می‌آورد و در جهت سلامت روانی و سازگاری وی کمک می‌کند. مکانیزم‌های دفاعی یا مکانیزم های سازشی، مکانیزم‌هایی هستند که موقع بروز مشکلات محیطی و اجتماعی باعث سازگاری و تطبیق شخص می‌شوند. این مکانیزم ها توسط فروید و همکارانش به عنوان کمک کننده‌های سازگاری مطرح شده‌اند.

دیدگاه اصالت وجودی:

تنها راه سالم بودن یک زندگی مبتنی بر سازگاری، این است که جامعه‌ای که فرد با آن سازگار می‌شود، اصولاً صادق باشد. در جامعه امروزی تنها راه فرا رفتن از منجلاب دروغ ها و بی اصالتی ها، خارج کردن خود از کنترل نیروهای اجتماعی و ماشینی و تحت کنترل در آمدن خود است. به دنبال چنین آگاهی باید مسئولیت برای خود بودن نه آلت دست دیگری بودن را بپذیریم. هشیاری و انتخاب ویژِگی‌های منحصر به فرد انسان و مقدمات سازگاری و سلامت روانی او هستند. بنابراین انسان سازگار کسی است که در زندگی خود تصمیم گیری هایی داشته باشد که اصیل بودن او را نشان می‌دهد. به عبارتی از خود، روابط و دنیای خود آگاه باشد، تصمیمات خود را به رسمیت بشناسد و آنها را قبول داشته باشد و مسؤولیت کامل آنها را بر عهده بگیرد . فرد سازگار باید معنی و جهت زندگی را دریابد و احساسات منفی خالی بودن و منزوی را کنار بزند و بدان حد از اعتماد به نفس برسد که به جای سازش با تهدیدهای زندگی، خویشتن بی همتای خود را شکوفا سازد.

آموزشی
آموزشی

روش تدریس:

شروع به اموزش راهبرد های سازگاری با محیط کار بر اساس مشکلات کارمندان که در پیش آزمون مشخص شده بود.فرایند مشاوره گروهی – شناختی مورد نظر در ۱۰ جلسه برگزار می شود. روند جلسات برای گروه های مورد آزمایش به شکل زیر انجام شد:

  • در طی دو جلسه ابتدایی، به تاثیر شناختی باورهای کارامد و ناکارامد و آموزش آنها پرداخته شد و ضمن تکلیف دهی در جمع گروه به کمک جمیع اعضا به بازخورد دهی نیز توجه گردید.
  • در جلسه سوم مهارت حل مساله به اعضا آموزش داده شد و با تکلیف دهی علیرغم زمان اندک، در جلسه چهارم نیز به پیگیری و تمرین این مهارت با استناد به مسائل واقعی اعضا پرداخته شد.
  • جلسات پنجم و ششم متمرکز بر آموزش مهارتهای ارتباطی و کنترل مثبت شرایط ناسازگار (خشم و استرس و…) بود، که بر ابراز هیجان به صورت مناسب و تدارک پسخوراند مثبت برای دیگران در تعاملات با تکنیک های سرمشق دهی، بازی نقش، آموزش مهارتهای مکالمه ای و تقویت تاکید داشت.
  • آموزش و اجرای تکنیک ایفای نقش در جهت جسارت آموزی و به تبع آموزش و پرداخت به شیوه های ابراز وجود مثبت با تکلیف دهیدر بخشی از جلسه ششم و جلسه هفتم به طور خاص مدنظر قرار گرفت.
  • در ادامه مدیریت شرایط هیجانی به آموزش تن آرمیدگی در جلسه هشتم و همزمان پیگیری تمرین در شرایط واقعی بین جلسات پرداخته شد.
  • جلسات نهم و دهم مجال خودآزمایی اعضا و ممارست بر نهادینه کردن باورهای کارامد و مثبت اندیشی وتمرین عملی مدیریت مثبت تعاملات بین فردی بود.
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله طراحی آموزشی بهبود سازگاری کارمندان جدید با شرایط کار:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 13
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *