تحقیق شمارش میکروارگانیسم های سرماگرا ـ روش آزمون

درمنابع قدیمی میکروبیولوژی,میکروارگانیسمهای قادربه رشددردمای یخچال,در گروه سرمادوستها قرار دارند, و این واژه برای ارگانیسم هایی به کار می رفت که دمای حداقل رشد آنها صفر درجه سلسیوس و کمتر از آن, حداکثر ۲۰ درجه سلسیوس و دمای بهینه رشد آنها ۱۵ درجه سلسیوس می باشد. با پذیرفتن این تعریف, گروه زیادی از میکروارگانیسمها که در دمای بالاتر از ۲۰ درجه سلسیوس قادر به رشد بوده ولی در دمای یخچال(صفر تا هفت درجه سلسیوس) سبب فساد مواد غذایی می گردند, عملاً کنار گذاشته می شوند.در سال ۱۹۶۰ واژه سرماگرا پیشنهاد گردید که تاکنون نیز مورد پذیرش می باشد.سرماگرا به آن گروه از میکروارگانیسم ها گفته می شود که اگرچه دمای بهینه رشد اکثر آنها در محدوده مزوفیل قرار دارد, ولی پس از هفت تا ده روز قادر به رشد و تکثیر در دمای یخچال بوده و کلنی های قابل رویت یا کدورت ایجاد می نمایند, همچنین به طور وسیعی در مواد غذایی حضور داشته و در شرایط مناسب , سبب فساد آنها یا بیماریزایی می گردند.سرمادوست ها در محیط های اقیانوسی شناسایی شده اند و وجود آنها در آبزیان صید شده در آبهای سرد با اهمیت می باشد.تحقیق شمارش میکروارگانیسم های سرماگرا ـ روش آزمون در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

تحقیق شمارش میکروارگانیسم های سرماگرا ـ روش آزمون را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

کلیات:

برای اطلاع از چگونگی عملیات جاری در آزمایشگاه به استاندارد ملی ایران ۱۳۸۰: ۲۷۴۷ مراجعه کنید. فقط از مواد شیمیایی با درجه خلوص آزمایشگاهی و همچنین از آب مقطر یا آب بدون املاح با خلوص مشابه آب مقطراستفاده نمایید.اگرمحیط کشت وموادآماده شده بلافاصله مورد استفاده قرار نمی گیرند, آنها رادر تاریکی و در دمای ۲±۳ درجه سلسیوس به مدت کمتر از یک ماه و در شرایطی که هیچ تغییری در ترکیب آنها ایجاد نشود, نگهداری کنید.

طرز تهیه:

مواد تشکیل دهنده یا محیط کشت کامل را در آب مقطر و در صورت لزوم با حرارت دادن حل کنید. pH رابه گونه ای تنظیم کنید که پس از سترون کردن در دمای ۲۵ درجه سلسیوس معادل ۲/۰±۷ باشد. محیط کشت رادر مقادیر ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلی لیتر در ظروف مناسب (طبق بند ۶-۱۰) تقسیم کرده و در اتوکلاو در دمای ۱۲۱ درجه سلسیوس به مدت ۱۵ دقیقه سترون کنید.هنگام استفاده از محیط کشت دمای آن را با استفاده از حمام آب(طبق بند ۶-۷) به حدود ۴۴ تا ۴۷ درجه سلسیوس برسانید.در هر یک از ظروف پتری (طبق بند ۶-۵) سترون مورد نیاز, حدود ۱۵ میلی لیتر محیط کشت بادمای فوق را بریزید. بلافاصله قبل از استفاده, سطح محیط کشت درون ظرف پتری رادر گرمخانه (طبق بند ۶-۳) تنظیم شده در دمای بین ۳۷ تا ۵۵ درجه سلسیوس(ترجیحاً با در باز و به صورت واژگون) خشک کنید, تا قطرات آب قابل مشاهده برطرف گردند.

میکروارگانیسم
میکروارگانیسم

  وسایل لازم:

برای اطلاع از نیازمندیهای کلی به استاندراد ملی ایران ۱۳۸۰: ۲۷۴۷ مراجعه کنید.از لوازم یک بار مصرف آزمایشگاهی در صورت دارا بودن ویژگی های مناسب استفاده نمایید. علاوه بر وسایل و تجهیزات متداول در آزمایشگاه میکروبیولوژی انواع زیر با شرایط تعیین شده را به کار ببرید:

۶-۱         اتو کلاو

قابل تنظیم در دمای ۱۲۱ درجه سلسیوس

۶-۲         گرمخانه(آون)

قابل تنظیم در دمای بین ۱۷۰ و ۱۷۵ درجه سلسیوس

۶-۳         گرمخانه (انکوباتور)

قابل تنظیم در دمای بین ۳۷ و ۵۵ درجه سلسیوس

۶-۴         گرمخانه یخچالدار

قابل تنظیم در دمای بین ۱±۵/۶ درجه سلسیوس

۶-۵         ظروف پتری

از جنس شیشه یاپلاستیک با قطر تقریبی ۹۰ تا ۱۰۰ میلی متر

۶-۶         پی پت

با مصارف باکتریولوژی و ظرفیت های اسمی ۱/۰, یک و ده میلی لیتری

۶-۷         حمام آب

حمام آب یا هر وسیله مشابه دیگر, قابل تنظیم در دمای ۴۴ تا ۴۷ درجه سلسیوس

۶-۸         کلنی شمار

دارای یک زمینه درخشان و شمارشگر مکانیکی یا الکترونیکی

۶-۹         pH متر

دارای قابلیت اندازه گیری با دقت ۱/۰± واحد pH در ۲۵ درجه سلسیوس

۶-۱۰    ظروف شیشه ای

شامل ارلن یا بطری با ظرفیت های مناسب برای آماه سازی, سترون کردن و نگهداری محیط کشت

۱- Plate Count Agar

۲- Trypton

۳- متناسب با قدرت ژله ای شدن آگار

۴- Autoclave

۱- Aven

۲- Incubator

۱- Refrigerated incubator

۲- Water bath

۳- Colony counter

۴- pH meter

شمارش:

پس از پایان گرمخانه گذاری(طبق بند ۸-۲-۳)به کمک کلنی شمار(طبق بند ۶-۸) کلنی های هر ظرف پتری را شمارش کنید و ظروف پتری دارای کمتر از ۱۵۰ کلنی را برای محاسبه و بیان نتیجه, انتخاب نمایید. کلنی های ریز(نوک سوزنی) را در شمارش به حساب آورید ولی توجه کنید که ذرات حل نشده یا مواد رسوبی اشتباهاً به جای کلنی منظور نگردد.کلنی های گسترش یافته را باید یک کلنی تک به حساب آورید. اگر کمتر از یک چهارم سطح محیط کشت به وسیله کلنی گسترش یافته اشغال شود, تعداد کلنی های موجود در بقیه سطح محیط کشت را شمارش کرده و به کل ظرف پتری تعمیم دهید. اگر بیش از یک چهارم سطح محیط کشت توسط کلنی های گسترش یافته اشغال شده است, آن ظرف پتری را برای شمارش انتخاب نکنید.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق شمارش میکروارگانیسم های سرماگرا ـ روش آزمون:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 16
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *