کارآموزی شرکت مهندسی و طراحی پیدک رشته برق

شرکت مهندسی و طراحی پیدک بعنوان یک شرکت خصوصی ) سهامی خاص ( با دارا بودن پرسنل مجرب و توانا در زمینه طراحی و مهندسی واحد های نفت ، گاز و پتروشیمی در قالب پروژه های EP,E و EPC تشکیل شده است. وجود پتانسیل های کاری در داخل کشور با اتکاء بر منابع نفت و گاز با استفاده از نیروهای جوان و مستعد می تواند عامل محرک توسعه اقتصاد ملی و محلی باشد. شرکت پیدک  بر آن است که نقش خود را در این زمینه بخوبی ایفا نماید.شرکت پیدک از بدو تاسیس خود بعنوان یک مجموعه دانش محور با استفاده از نیروهای مستعد و جوان فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های کشور با ایجاد بخش تحقیق و توسعه، تلاش خود را بر افزایش دانش فنی و تکنولوژی در زمینه های تخصصی متمرکز نموده است. جهت گیری مثبت این شرکت در بخش تحقیق ، توسعه و فن آوری اطلاعات میتواند این زمینه را فراهم آورد که با اطلاع از جزئیات نیازها، گامهای مهمی در توسعه مهندسی و ساخت داخل برداشته شود. تا کنون این تلاشها منجر به تولید دانش فنی در زمینه های خاص و انحصاری از قبیل طراحی مخازن سرد، طراحی خطوط لوله کامپوزیت و تهیه نرم افزار جامه مدیریت پروژه شده است که این روند با تلاش و کوشش همچنان ادامه دارد.کارآموزی شرکت مهندسی و طراحی پیدک رشته برق در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

کارآموزی شرکت مهندسی و طراحی پیدک رشته برق را در فیلم زیر مشاهده نمایید:

Dast risk:

امروزه می دانیم که خطرات مشابهی برای نصب ادوات الکتریکی در محیط های که ماده قابل اشتعال ان گرد و غبار است وجود داردو باید تکنیک هایی برای ان اندیشید امروزه دسته بندی بین المللی نواحی خطرناک برای گرد و غبار مشابه دسته بندی این نواحی برای گاز وبخار وجود دارد.

سه ساختار برای لوازم ضد انفجار استفاده می شود:

۱)غوطه ور کردن مدارات در روغن

۲)مدارات را درون یک کپسول قرار دهیم

۳)ادوات الکتریکی را در یک محفظه پر از گاز غیر قابل اشتعال قرار دهیم

سیستم های آتش و گاز و آشکارسازها: (Fire&Gas system and detectors):

سیستم های اتش و گاز برای محافظت کارکنان فرایند و پلنت از شرایط خطرناک طراحی شده اند. با نظارت بر نواحی که در انها اتش یا محیط های مستعد برای اشتعال وجود دارند ،سیستم های F&G می توانند پدیده های خطر ناک را اشکار کنند ،به کارکنان هشدار دهند و فعالیت های زمان داری را  اعلام نمایند ،ضمن اینکه نتایج یک پدیده ی بحرانی را به حداقل کاهش دهند.با اتصال به تعدادی اشکار ساز ،سیستم F&G می توان با یک سیستم خاموش اضطراری (Emergency shut down(ESD)) ارتباط داشته باشد تا خاموش شدن اتوماتیک را پیش از رخ دادن پدیده ی خطرناک تضمین نماید.سیستم های F&Gمیتوانند برای شرایط نظارت کرده و داده ها را جمع اوری کنند مانند شعله ،گاز ،دود ،دما ،نرخ افزایش ،و همچنین این سیستم ،تلفیق کردن و مرتب کردن این داده ها نیز اسان می سازد.به دلیل اهمیت ایمنی این سیستم ، کلیه ی فعالیتهای ان در یک PLCمجزا از سیستم کنترل انجام می شود.سیستم اشکار ساز گاز و اتش شامل موارد زیر می شود ولی به این ها محدود نمی شود.

۱)سیستم آشکارشازی آتش و گاز

۲)پانل کنترل الارم اتش: (fire alarm control panel)

۳) پانل های تکرار آتش

۴) ایستگاه های عملیاتی

۵)مانیتور LCDبزرگ ۶۰  اینچی

۶)صفحه تصویر مانیتور LCD21 اینچی

۷)کابینت های سیستم

۸)ماژول های نظارت کنترل(کارت های I/O)

۹)رینتر

۱۰)پانل کنترل سوت خطر

۱۱)اشکارساز نوری دود برای محیط ایمن

۱۲)اشکار ساز اشعه نوری دود در محیط ایمن

۱۳) آشکارساز گاز آمونیاک

۱۴) آشکارساز گاز هیدروژن

۱۵) آشکارساز گاز کربن مونو اکسید در محیط پرخطر

۱۶) آشکارساز گاز هیدروژن سولفید در محیط پرخطر

۱۷) آشکارساز گاز طبیعی در محیط پرخطر

۱۸) آشکارساز نرخ افزایش میزان گرما

۱۹) نقطه ی ارتباط دستی

۲۰) آلارم شیپوری شکل

۲۱) چراغ آلارم

۲۲) تولید کننده ی صدای الکتریکی

۲۳) برج مراقبت

۲۴) چراغ اطلاع دهنده ی وجود گاز آزاد شده

۲۵) کابل فیبر نوری

دیاگرام های منطقی(logic diagrams):

هدف این مدرک ،فراهم کردن روشی با دیاگرام منطقی با interlock ها و سیستم های ترتیبی برای شروع ،اجرای عملیات ، هشدار ،و خاموش کردن تجهیز و فرایند در صنایع شیمیایی ،نفت ،تولید انرژی ،تهویه هوا ،الایش فلزات و …  است.این مدرک فهم عملیات سیستم های دودویی را اسان کرده و ارتباطات را بین کارکنان حرفه ای ،طراحی ،اجرا و نگهداری که با سیستم در ارتباط هستند بهبود می بخشد.

شرکت مهندسی پیدک
شرکت مهندسی پیدک

پروتکلModbus:

Modbusیک پروتکل ارتباطی است و ابتدا در سال ۱۹۷۹ توسط modicon که امروزه schenieder electric ان را در بر گرفته عرضه شد . کاربرد اولیه ان برای استفاده در PLC ها بود ولی به تدریج به عنوان یک استاندارد ارتباطی پذیرفته شد و بسیاری از سازندگان تجهیزات اتوماسیون ان را پشتیبانی کردند. بدین ترتیب modbus به صورت یک استاندارد باز درامد به گونه ای که محصولات سازندگان مختلف به سهولت توسط این پروتکل با یکدیگر ارتباط بر قرار کردند.سازندگان وسایل کوچک نیز ترجیح دادند این پروتکل را با ارتباط RS232 یا RS485 روی وسایل خود به کار ببرند تا استفاده از ان در پروژه های بزرگ میسر شود.Modbus به دلیل استفاده از لینکهای سریال که بین ۹۶۰۰ یا۱۱۵۰۰ بیت در ثانیه کار میکند یعنی در ماکزیمم حالت ۱۱۵٫۰Mbpsکه این سرعت در مقایسه با شبکه های ارتباطی امروزی که Mbps100 یا حتی چند Gbps سرعت دارند پایین تر است .از انجا که توسط RS232 فقط دو وسیله و توسط RS485 بین ۲۰ تا ۳۰ وسیله امکان ارتباط دارند،برای ارتباط دادن تعداد زیادی وسایل مثلا ۵۰۰ وسیله نیاز به ارتباطات پیچیده درختی شکل است.ارتباط سریال  modbus به صورت  master/slaveاست بدین معنی که روی باس فقط یک وسیله (master) اجازه ی صحبت با گروهی از slaveها دارد.با وجود این محدودیت  ها پروتکل modbus در عرصه اتوماسیون جایگاه ویژه خود را پیدا کرد.برخی از ویژگی های پروتکل modbus نظیر فرمت فریم ها و توالی انها و functionهای کاربردی فیکس هستند و برخی دیگر مانند وسیله و مد انتقال توسط کاربر قابل انتخاب هستند. این ویژگی ها وقتی سیستم در حال کار است قابل تغییر نمی باشد.

فهرست مطالب گزارش کارآموزی(شرکت مهندسی و طراحی پیدک):

فصل اول:

مقدمه: ۸مقایسه ی اصول سنسورهای فشار: ۱۴مبدل های فشار(pressure transducer): 15انتقال دهنده های فشار: (pressure transmitters) 15مانومترهای U شکل: ۱۷دیافراگم: ۲۱نحوه عملکرد دیافراگم ۲۲کپسول: ۲۲ترموکوپل چیست؟ ۲۴بیان فیزیکی ترموکوپل: ۲۵آرایش کاربردی ترموکوپل: ۲۶(Resistance Temperature Detector):RTD 27Field Mount: 30Head Mount: 32Rail Mount: 33. انتقال دهنده دبی (Flow Transmitter): 35فلومتر مغناطیسی Magnetic flow meter : 36قواعد اندازه گیری: ۳۶فلومتر گردابی Vortex flow meters: 38فلومتر ultrasonic : 40اندازه گیری زمان پرواز: ۴۰اثر دوپلر: ۴۱فلومتر turbine: 42فلومتر جرمی: ۴۳سنسور های اندازه گیری غیر مستقیم دبی: ۴۴اندازه گیرهای سطح خازنی: ۴۸انتقال دهنده های سطح مغناطیسی: (Magnetostriction) 50اندازه گیر سطح (level gauge) از طریق شیشه ی مرئی: (sightglass) 51شناور: ۵۵انتقال دهنده ی تفاضلی فشار : ۵۶جدول تبدیل: ۵۸پایین یا بالا بردن انتقال دهنده: ۵۸سیستم های با ساق جبران شونده (compensated leg systems) :: 59جبران فشار: ۶۰جابه جایی (displacement) : 63

فصل دوم:

آشنایی با شیرهای صنعتی و کنترل اتوماتیک(Valve): 74وظایف اصلی شیر های صنعتی: ۷۵انتخاب valve: 75بدنه valve: 76سرپوشvalve: 77متعلقات valve(trim): 77محورstem: 78انواع Gate valve ها: ۸۰Butterfly valve.2.7ها: ۹۰انواع safety valveها: ۹۸:Total back pressure 100Pilot –operated pressure relief valve: 102Breather valves: 104Relief Valves: 105:Forward Acting Scored Rapture Disk: FAS 110reverse-operating rapture disk 111PLR: Precision Low – Pressure Reverse Rapture Disk: 112STD: OSECO Standard Rapture Disk: 113

فصل سوم:

سیستم کنترل: ۱۱۶پروتکلModbus: 126IP 128

فصل چهارم:

بررسی برخی از مدارک مهندسی ابزار دقیق ۱۲۸تولید P&ID: 129بر چسب های توصیف گر: (tag descriptors) 131خلاصه ای از نوع و محل تجهیزات ابزار دقیق: ۱۳۲نمادهای اتصالات و لوله کشی: ۱۳۲

فصل پنجم:

سیستم های آتش و گاز و آشکارسازها: (Fire&Gas system and detectors) 139

فصل ششم:

طراحی ادوات الکتریکی برای محیط های قابل انفجار ۱۴۱تاریخچه: ۱۴۱Dast risk: 141

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کارآموزی شرکت مهندسی و طراحی پیدک رشته برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 141
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *