پروژه سیستم های اطلاعاتی مدیریت

مدیریت سیستم شرکت بازرگانی داری سه سطح دسترسی مختلف است سطح دسترسی مشتری ، این پروژه به بررسی مدل مفهومی سیستم انبار کارخانه صنایع غذایی و مدل مفهومی سیستم شرکت بازرگانی صنایع غذایی سطح دسترسی کارمند فروش، سطح دسترسی مدیر شرکتدر سطح دسترسی مشتری ، همه افراد خصوصا مشتریان شرکت می توانند لیست محصولات قابل عرضه و فروش شرکت را مشاهده کرده و نسبت به سفارش آن اقدام کنند.در سطح دسترسی کارمند فروش، وی می تواند با نام کاربری و رمز عبور مربوطه عملیات دریافت  سفارش و ثبت آن ، اخذ مجوز جهت ارسال محموله و صدور صورتحساب جهت مشتری را انجام دهد.در سطح دسترسی مدیر شرکت می تواند با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور مربوطه به همه قسمتهای سیستم دسترسی داشته و امکان مشاهده سفارشات مشتریان، صدور مجوز جهت ارسال محموله و تطبیق محموله ارسالی یا سفارش مشتری و صورتحساب صادره را دارد. همچنین می تواند گزارشات لازم را از سیستم اخذ کند مانند گزارشات عملکرد فروش بر حسب مشتری فروش بر حسب محصول ، فروش بر حسب تاریخ را از سیستم اخذ کند. پروژه سیستم های اطلاعاتی مدیریت در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

انواع پردازش در سیستم:

  • سیستم پردازش به هنگام (online – PROCESSING ) به محض وقوع تراکنش داده ها به طور بلادنگ پردازش می شوند. ارتباط مستقیم بین کاربرد برنامه کاربردی برقرار است. کاربر داده ها را وارد سیستم می کند و سیستم بلافاصله جواب می دهد. فاصله زمانی بین ورود اطلاعات ، پردازش ، به هنگام نمودن داده های ذخیره شده و ارائه گزارش وجود ندارد.
  • سیستم پردازش دسته ای ( BATCH PROCESSING ) ، داده های مربوطه را در دسته ها قرار می دهند و به صورت دوره ای مثلاً هر شب پردازش می کنند.یکی از نمونه های سیستم پردازش به هنگام ، سیستم انبارداری یک کارخانه صنای غذائی می باشد. اکنون به بررسی این روند می پردازیم.

روند انجام عملیات در سیستم مدیریت انبار تولید کارخانه:

سیستم انبار داری سه سطح دسترسی مختلف است سطح دسترسی متقاضی کالا، سطح دسترسی متصدی انبار و سطح دسترسی مدیر انباردر سطح دسترسی متقاضی کالا، فرد و یا واحدهای متقاضی  کالا می توانند صورت کالاهای مورد نیاز خود را در انبار مشاهده کرده و در خواست ( تقاضای )  کالای مورد نیاز خود را در سیستم اعلام کند.سطح دسترسی متصدی انبار، که متصدی انبار با نام کاربری و رمز عبور مربوطه می تواند ورودی / خروجی انبار را ثبت کند.سطح دسترسی مدیر انبار، مدیر انبار می تواند با نام کاربری و رمز عبور مربوطه، با بررسی ورودی/ خروجی کالا و صورت درخواستهای موجودی کالا در انبار و تطبیق موارد فوق اقدام به ارائه درخواست خرید کالا به واحدهای مربوطه را انجام دهد. ضمنا می تواند گزارشات مختلفی مانند گزارش عملکرد انبار برحسب کالا، گزارش عملیات انبار برحسب متقاضیان کالا، گزارش عملکرد انبار برحسب تاریخ و صورت لحظه ای موجودی انبار را از سیستم اخذ کند.

مدیریت
مدیریت

معرفی موجودیت های سیستم:

موجودیت کالا:

در این سیستم کالا می تواند وارد انبار شده و از انبار خارج گردد. این موجودیت دارای ویژگی های زیر می باشد.

کالا
نام کالا

شماره کالا

(نشانگر)

نام شرکت تولید کننده کالا

نام کشور تولید کننده کالا

شماره پروانه ساخت کالا

شماره سریال ساخت کالا

 موجودیت متقاضی کالا:

در این سیستم متقاضی کالا می تواند در خواست کالا کند. کالا را دریافت کند و یا به انبار عودت نماید. این موجودیت دارای ویژگی های زیر می باشد.

متقاضی کالا
نام مسئول متقاضی

نام واحد متقاضی

شماره تقاضا

(نشانگر )

موجودیت متصدی انبار:

متصدی انبار می تواند تقاضای کالا را ثبت سیستم کند و بعد از اخذ مجور مدیر انبار، خروجی یا ورودی کالا را ثبت کند این موجودیت دارای ویژگی های زیر می باشد.

متصدی انبار
نام

نام خانوادگی

نام پدر

شماره شناسنامه

شماره پرسنلی

( نشانگر )

تحصیلات

آدرس

تلفن

موجودیت مدیر انبار:

در این سیستم مدیر می تواند اطلاعات مربوط به موجودی کالای انبار، تقاضای متقاضیان کالا و عملکرد متصدیان انبار را بررسی و مدیریت کند. هم چنین مجوز جهت ورودی و خروجی کالا را صادر کرده می تواند از سیستم گزارش هایی از موجودی کالا ، خروجی و ورودی انبار صورت درخواست های انجام دهد. این موجودیت دارائی ویژگی های زیر می باشد.

نام

نام خانوادگی

تاریخ تولد

نام پدر

شماره شناسنامه

تحصیلات

آدرس

تلفن

شماره پرسنلی

(نشانگر )

موجودیت ورودی / خروجی کالا :

در هنگام تحویل کالا، متصدی انبار شماره کالا را به همراه شماره تقاضا در سیستم ثبت می کند و در هنگام ورود کالا شما و کالا را به همراه شماره در سیستم انبار ثبت می کند. ضمناً قید تاریخ در عملیات ورودی /  خروجی نقش مهمی دارد. این موجودیت دارای ویژگی های زیر می باشد.

ورودی / خروجی
شماره کالا

( کلید خارجی )

شماره تقاضا

( کلید خارجی )

شماره پرسنل

( کلید خارجی )

تاریخ ورودی و خروجی

شماره ورودی/خروجی

نشانگر

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پروژه سیستم های اطلاعاتی مدیریت:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 16
قالب: فایل Word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *