تحقیق سیاست کلی ایران در مورد صنعت توریسم

قضاوت انسان یا میزان شناخت او از پدیده ها و مفاهیم ارتباط خطی و مستقیم دارد ، هر قدر میزان این شناختها در برخورد با پدیده های علمی ، طبیعی ، اجتماعی ، فرهنگی ، تاریخی و سایر انواع آن بیشتر باشد این ارتباط محکم تر و مالاً قضاوتها نیز صحیح تر خواهد بود و بر عکس بهر اندازه و کیفیتی که این ارتباط ضعیف تر گردد معیار قضاوتها و اندیشه ها و نگرش ها مخدوش گردیده و نتایج معکوس در برخواهد داشت .

با این طرز تلقی عملکرد یکساله اخیر دفتر ایرانگردی و جهانگردی و ادارات سیر و سیاحت استانها را ارائه باشد که انشاء الله مفید افتد و در نظر اید . تحقیق سیاست کلی ایران در مورد صنعت توریسم  در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

سیاست کلی ایران در مورد صنعت توریسم

البه مقایسه ای کوتاه در خصوص نحوه تلقی از سیر و سفر در قبلو بعد از انقلاب و نیز معیارهای حاکم بر انگیزه های سفر صورت می گیرد . همه می دانیم که انسان به تبع نیازهای فراوانی که برای بهتر زیستن دارد ناگزیر از تلاش بیشتر برای کسب معیشت و فراگیری علم و بدست آوردن تجربه و مهارت بوده و برای برطرف نمودن خستگی های جسمی و فکری ناشی از زندگی یکنواخت روزمره به ان دارد که برای مدتی محیط زندگی همیشگی خود را ترک گوید و به سفر و دیدن زیبائیهای طبیعی و آشنائی با فرهنگ و آداب و رسوم اقوام ملل و پیشرفتها و تازه های علوم و فنون بپردازد و از این فرصت برای بازسازی قوای جسمی و دماغی خود سود جوید و بتواند با نیروئی تازه و توام با خلاقیت و نو اوری مجدداً در خدمت جامعه قرار گیرد .

بقول مولا امیر المومنین علی علیه السلام (تغرب عن اوطان طلب الواولی ، فسافر ففی الاسفار خسمه فوائد تفرج هم اکتساب معیشه و علم و آداب و صحبته ماجد) ، یعنی از اوطان خویش برای ندگی بهتر خارج شوید و مسافرت نمائید که در مسافرت پنج فایده وجود دارد که عبارتند از ایجاد انبساط خاطر و از بین بردن غم زندگی ، طلب معیشت و یادگیری علم و آداب و رسوم اقوام و ملل دیگر . این طرز تلقی از سفر را بخوبی آشکار و نتایج تفریحی ، اقتصادی ، علمی و اجتماعی و فرنگی آنرا موکداً بیان می فرماید.

 

مشکلات توسعه صنعت توریسم

در حال حاضر مشکلات زیاد و نارسائی هایی در جهت توسعه صنعت توریسم در ایران وجود دارد . این موانع د گذشته که حجم توریستها چندان زیاد نبود شاید بی اهمیت جلوه می کرد ولی امروزه بعلت کثرت جهانگردان و افزایش روز افزون توریستها موانع سر راه جهانگردان خیلی از مسائل را تحت تاثیر قرار می دهد اهم این مشکلات بشرح زیر است :

 ضعف شبکه ارتباطات و راهها :

از نظر مسافرتهای هوائی و زمینی دوری از بازارهای عمده توریست ، ضعف شبکه های ارتباطی یکی از مهمترین علل عدم تحرک لازم در صنعت جهانگردی ایران می باشد . در ایران خصوصاً در مراکز جلب توریست بجز معدودی فرودگاه ، فرودگاه بین المللی دیگر وجود ندارد چون غالب جهانگردان خارجی جهت صرفه جوئی در هزینه بیشتر مایلند مستقیماً به مراکز توریستی مسافرت و از همان محل مراجعت نمایند در حالیکه هم اکنون جهانگران ناچارند بدواً به فرودگاه بین المللی تهران وارد سپس از آنجا با وسائل دیگر به مراکز توریستی مسافرت نمایند این خود گاهی موجب انصراف دسته ای سیاحان می گردد .

در مورد راههای زمینی هیچیک از راههای زمینی ایران که به مراکز جلب توریست منتهی می شوند بخصوص شاهراه اصفهان – شیراز قادر به تحمل ترافیک سنگین فعلی نمی باشند خصوصاً آنکه علی رغم توسعه و پیشرفت نسبی که مسافرت در داخل کشور از طریق هوائی پیدا کرده مع الوصف گرایش بیسابقه در بین مردم خاصه جهانگردان جهت مسافرت با وسیله نقلیه شخصی از طریق زمینی پیدا شده و بیشتر مایلند جهت بازدید از جاذبه های توریستی با اتومبیل مسافرت کنند و این نظر آنان تأمین نمی شوند مگر آنکه اطمینان به وجود راههای سالم و بی خطر داشته باشند .

نارسائی های اقامت :

با وجود کوششی که تا پیش از دهه اخیر در جهت تدارک تسهیلات اقامت برای مسافران اعم از داخلی و خارجی در کشور تعمل آمد مع الوصف وجود تناقض بین دو جامعه سیاحان ایرانی و خارجی از لحاظ فصول مسافرت سبب می شود که در تدارک تسهیلات اقامت بی نظمی بوجود آید ، بدین طریق که مسافرت اکثر مسافران داخلی تابع فصل بوده و در زیمان معینی صورت می گیرد که معمولاً در تعطیلات خصوصاً در تعطیلات تابستان برای گذراندن ایام فراغت به مراک توریستی هجوم می برند ولی در مقابل ایام بازدید سیاحان خارجی چندان تابع فصل نبوده نوسان آن در ماههای سال اندک است .

راه رفع مشکلات صنعت توریسم :

جهت رفع مشکلاتی که در راه توسعه و پیشرفت صنعت توریسم در ایران وجود دارد اقداماتی ضروری است که اهم آن بشرح زیر می باشد .

۱-ایجاد شاهراهها و راههای صحیح و سالم در محور مراکز توریستی و ازدیداد فرودگاههای بین المللی.

۲- توسعه و تکمیل تاسیسات مخابراتی هماهنگ با نیازهای مخابراتی جهانگردان .

۳- فراهم آوردن تسهیلات و امکانات فراوان و ارزان و دادن امتیازات مانند حذف تشریفات و مقررات زائد گمرکی مربوط به مسافرت جهانگردان ، خوش رفتاری مإمورین مرزی با جهانگردان .

۴- توسعه و تکمیل موزه ها و نمایشگاههائی از صنایع ظریفه و هنرهای ملی .

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق سیاست کلی ایران در مورد صنعت توریسم:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 15
قالب: فایل word

2 نظر در “تحقیق سیاست کلی ایران در مورد صنعت توریسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *