تحقیق سبک مینیمال آرت و ترویج ساده گرایی

هدف اصلی از انتخاب این موضوع آشنایی با سبک مینی­مال آرت و ترویج ساده­گرایی و طبیعت گرایی در پوشاک بوده است.در ابتدا به پیدایش مکاتب هنری و بررسی سبک مینی­مال آرت پرداخته شده است.و سپس به بررسی عناصر بصری نقطه، خط، رنگ پرداخته شده است.و در انتها نحوه اجرا و روند طراحی با الهام گرفتن از سبک مینی­مال آرت به همراه تصویر آورده شده است. نحوه این اجرا از طراحی خطی تا مرحله اجرا شرح داده شده است. تحقیق سبک مینیمال آرت و ترویج ساده گرایی  در قالب فایل ورد به همراه منبع آماده برای ویرایش و دانلود میباشد.

سبک مینیمال آرت

طراحی لباس بدون شک مناسب­ترین موضوعی است که در زمینه مد ایفای نقش می­کند. طراحی نوعی بیان است که با ترسیم ساده­ترین خطوط معنی می­یابد. خطوط، حاصل انتقال فکر و روان آدمی است که انرژی خاصی را منتقل می­سازد و اثر آن نیز بر انسان متفاوت است.سبک مینی­مال آرت یا ساده­گرایی یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را برپایه سادگی بیان و روش­های ساده و خطی از پیچیدگی بنیان گذاشته است.

مینیمال آرت
مینیمال آرت

نگاهی کوتاه بر برخی از مکاتب هنری

 سبک باروک

این دوران در هلند و فلاندر به اوج خود رسید. دین و تجمل­گرایی با هم آمیخت به طوری که حتی لباس­های حضرت مسیح هم در جامه­ای فاخر نشان داده می­شود. در این دوران با کشف رنگ و روغن توجه به نقاشان به ساخت و ساز هرچه بیش­تر لباس­ها و بازگشت به ارزش­های کلاسیک چه در دوران یونان باستان و چه در دوران رنسانس به یک نوآوری رسیدند. جنسیت ساتن و ابریشم­های گران بها و مخمل­های رنگارنگ باعث ترویج و تحمل بین اقشار مردم از پاپ در کلیساها تا مردم­ عادی نشان­گر اقتصاد مطلوب و توجه به لباس را در این دوران نشان می­دهد.

 سبک روکوکو

سبک روکوکو قرن ۱۷ در انگلستان و ایتالیا

در این سبک با تجمل­گرایی محض در تمام ابعاد روبرو هستیم. رقابت برای هر آنچه تجملات و اشرافیت و تزئینات افراطی به نهایت اوج خود می­رسد.

 سبک نئوکلاسیم

قرن ۱۸ با کشورگشایی­های ناپلئون و رونق اقتصادی در کشور سبک نئوکلاسیم آغاز شد و ژوزفین اولین بانویی است که به مد اهمیت می­داد و مورد تأیید زنان اشراف دربار فرانسوی قرار گرفت.

 سبک رئالیسم

ریشه تفکر رئالیسم از روسیه آغاز شد. در قرن ۱۹ و مبانی عقل فکری در آن دوران. توجه به انسان­های معمولی و کارهایشان به صورت طبیعی و واقع­گرایانه بدون هیچ­گونه احساساتی می­باشد. توجه به فقر، بیکاری و اهمیت خاص به عوام می­باشد. در این تفکر مبنای ارزیابی همه چیز بر تفکر عوامانه استوار است.

دلایل انتخاب

هدف از انتخاب این موضوع ترویج ساده­گرایی و طبیعت­گرایی در پوشاک بوده است در این طرح­ها سعی شده است که لباس در عین سادگی بسیار زیبا و جذاب بنظر بیاید و همچنین با توجه به نقطه تأکید د ر طرح­ها سعی شده است که عیوب اندام تا حدودی پوشانده شود.

تحقیق و بررسی سبک مینی­مال آرت

ساده­گرایی یا مینی­مالیسم یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روش­های ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی وشبه فلسفی بنیان گذاشته است. بی­توجهی به موضوع فرم، حرکت، که با استفاده از سطوح پهن و بزرگ و یکدست در ساده­ترین شکل ممکن انجام می­گیرد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق سبک مینیمال آرت و ترویج ساده گرایی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 14
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *