مقاله روشهای تدریس و یادگیری آموزش مهندسی

هنگامی که من و لیندا سیلورمن این مقاله را در سال ۱۹۸۷ نوشتیم هدف ما این بود که دیدگاه ها و بینش هایی در مورد آموزش  و یادگیری براساس تخصص دکتر سیلورمن در روانشناسی ، آموزشی و تجربه آموزش و پرورش در فنی و مهندسی ارائه دهیم که جهت همکارانمان در مهندسی و اساتید مهندسی مفید باشد هنگامی که مقاله در ۱۹۸۸ منتشر شد پاسخ شگفت انگیز بود . تقریبا بلافاصله پس از چاپ مقاله درخواست چاپ این مقاله در سراسر جهان مورد تقاضا قرار گرفت مقاله شروع به استناد در ادبیات آموزش مهندسی و اشاره به آنها کرد و پس از آن به علم به صورت کلی توجه کرد این اولین مقاله منتشر شده در شماره نخست انجمن آموزش ملی ERIC بود و این مقاله رایج ترین مقاله در جمله آموزش مهندسی بود که طی یک دوره ۱۰ ساله منتشر شده بود . ابزار نمره گذاری مبتنی بر وب مورد استفاده قرار گرفت که شاخص سبک های یادگیری نامیده شد که ترجیحات را در مقیاس های چهارگانه مدل سبک های یادگیری و توسعه آن مورد بررسی قرار می داد از مقاله حاضر در حدود ۱۰۰۰۰۰ بازدید در سال شده است و به دو نیم جین زبان ترجمه شده است در ۱۹۸۸ این مقاله هنوز هم مورد استناد قرار گرفت و استناد به آن بیش از هر مقاله دیگری بود از جمله در مقالات مربوط به یادگیری مورد استناد قرار گرفت. مشکل این است که در سالهای اخیر من بنا بر دلایلی دو تغییر عمده در این مدل ایجاد کردم که قابل توجه و چشمگیر است : حذف استقرار/ ابعاد قیاسی و تغییر بصری/ شنوایی دسته تصویری/ کلامی (من بزودی هردو تغییر را توضیح می دهم). هنگامی که من وب سایت را طراحی کردم عملا مقاله را ترک کردم و ترجیح دادم خوانندگان در مورد تفکر فصلی من در مورد این مقاله قضاوت کند و انعکاس این قضاوت را ببینم. و سپس تصمیم گرفتم مقاله را به اضافه توضیحات به وب سایت اضافه کنم و مقاله مورد معرفی مجدد قرارگرفت. و نسخه اصلی به صورت اصلاح نشده فقط با تغییراتی در طرح سعی شده که اسکن شود با سه متون و تبدیل به یک سند مایکروسافتی WORD شود.مقاله روشهای تدریس و یادگیری آموزش مهندسی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

حذف استقرار/ ابعاد قیاسی:

من معتقدم که در حالی که استقرار و قیاس ترجیحات مختلف در روش های آموزشی مختلف هستند بهترین روش آموزش در مقطع زیرسطح تحصیلات تکمیلی روش القاست که در آن باید دید آیا می توان براساس حل مساله، کشف آموزش، پرس و جو در یادگیری و یا برخی تغییرات آن را تم نامید. از سوی دیگر روش سنتی کالج های تدریس با یک سری اصول آغاز می شود و سپس اقدام برنامه های کاربردی می گردد.

مشکل با ارائه مقیاسی است که مختصر نیست و شا باید با مجموعه از مشاهدات یا داده های سرو کار دارید و باید سعی کنید آنها را احساس کنید . بیشترین دانشجویان و دانش آموزان بیان کرده اند که آنها ترجیح می دهند از روش قیاسی استفاده کنند که فقط به آنها بگوید که دقیقا همان چیزی است که آنها نیاز به دانستن جهت ازمون دارند نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر. (حدس و گمان من مبنی بر اینکه دانش آموزان بیشتر القا را ترجیح دهند و استفاده کنند چرا که دانش آموزان خود ترجیح می دهند از روش قیاسی استفاده کنند که منتج به ادامه استفاده از الگوهای سنتی در دوره ها و برنامه های درسی می گردد. بنابراین من این بعد از مدل را حذف کردم.

تغییر بعد شنوایی بصری به بعد تصویری/ ابعاد کلامی:

اطلاعات بصری به وضوح شامل تصاویر، نمودارها، نقشه ها انیمیشن و غیره است و اطلاعات شنیداری شامل تلفن و موبایل است  یک انتقال متوسط اطلاعات است که روشن نیست به نثر نوشته اضافه کنیم . همین دلیل است که به صورت بصری نمی توان آن را در گروه مواد شنیداری طبقه بندی کرد اما گاهی آن را به اشتباه به گروه تصویری نسبت می دهند و آن را معادل یک تصویر در انتقال اطلاعات می دانند . دانشمندان معتقدند که مغزما به طور کلی کلمات نوشتاری را به گفتار تبدیل می کند و در واقع به پردازش کلمات می پردازد. کلمات نوشتاری بنابراین نمی توانند معادل واقعی اطلاعات بصری باشند یک عکش واقعا ارزشی معادل خودکلمه دارد که با آنها خوانده یا نوشته می شود ساخت حل این جفت سبک یادگیری بصری و کلامی با کلمات گفتاری و نوشتاری در همان شاخه کلامی گنجانده شده است. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه به ER. Henriqvers مراجعه شود.

یادگیری
یادگیری

شاخص سبک های یادگیری:

شاخص سبک های یادگیری یا ils یک ابزار مبتنی بر وب است که ترجیحات را جهت ابعاد کلامی فعالیت / انعکاسی و متوالی/ و ابعاد دیداری جانی می سنجد و به صورت رایگان به معلمان و مربیانی که مایل به استفاده از آن در کلاس های درس هستند داده می شود. و مجوز آن به افرادی که قصد استفاده از آن در مطالعات گسترده دارند و یا جهت خدمت به مشتریان می خواهند داده می شود. جهت دسترسی به ILS  و اطلاعاتی درباره آن به سایت زیر مراجعه شود. 

یادگیری و سبک های تدریس در آموزش مهندسی:

دانش آموزان از راههای مختلفی مانند دیدن و شنیدن چیزهایی یاد می گیرند . بازتاب هاو اقدامات استدلالات منطقی و مستقیم هستند و همچنین حفظ و تجسم و رسم شباهت ها  وساخت مدل های ریاضی صورت می گیرد که این امر به طور پیوسته و در جا صورت گرفته و شروع می شود. روش های تدریس نیز متفاوت است. برخی از مربیان ازسخنرانی استفاده یم کنند برخی دیگر به وسیله نمایش دادن یا بحث در مورد چیزها به دانش آموزان مطالبی را می آموزند برخی بر اصول تمرکز دارند و دیگران بر برنامه های کاربردی تاکید دارند برخی معلمان بر حافظه و دیگران بر درک تاکید می کنند چقدر یک دانش آموز در کلاس یادمی گیرد بخشی از آن با توانایی های موجی دانش آموز و آماده سازی قبلی وی و سازگاری وی و یا سبک یادگیری او سبک آموزش مربی بستگی دارد. عدم تطابق میان سبک های یادگیری مشترک دانشجویان مهندسی و آموزش سنتی میان سبک های اساتید مهندسی منتج به دانش آموزان و دانشجویانی خسته و بی توجه در کلاس درس می شود که در انجام آزمونها ضعیف عمل می کنند در مورد دره ها و سروند و دریاره ای موارد به تغییر برنامه های درسی مدرسه می پردازند اساتید با نمرات کم ، کلاس بی توجه و خصمانه – حضور ضعیف و یا ترک تحصیل مواجه می شوند و ممکن است بی شاز حد از دانش آموزان خود انتقاد کنند و به همین ترتیب به طور جدید جامعه مهندسان بسیار عالی را به طور بالقوه از دست می دهد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله روشهای تدریس و یادگیری آموزش مهندسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 25
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *