مقاله تکنولوژی حمل و نقل کالا بر اقتصاد دریایی ایران

تحقیق و  مقاله تکنولوژیکی حمل و نقل کالا بر اقتصاد دریایی ایران در فرمت فایل word تهیه شده و در ۲۷صفحه آماده پرینت و ویرایش میباشد. در این مقاله سعی شده است فاکتورهای موثر در عرضه و تقاضا کالا و از جمله کانتینر و اثرات آن بر اقتصاد دریایی در ایران مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.در ادامه به چکیده هایی از عناوین و متن های تحقیق اصلی میپردازیم. برای تهیه از باکس انتهای صفحه اقدام نمایید.

عناوین و مباحث مقاله تکنولوژیکی حمل و نقل کالا بر اقتصاد دریایی ایران:

اقتصاد جهانی بدون شک مهمترین عامل تاثیر گذار بر تقاضای حمل و نقل و کشتیرانی می باشد. از آنجا که اقتصاد جهانی تولید کننده بیشترین تقاضا برای حمل کالا  از طریق دریاست ارتباط تنگاتنگ  جوامع بشری  و رویکرد آنها به اقتصاد دریا  به عنوان مقوله ای جداناپذیر از زندگی جوامع انسانی نمایان شده است. سرعت جابه جایی کالا و اقتصاد جهانی فرصت های جدیدی را برای رویکرد به صنایع دریایی فراروی کشورهایی است که به آبراه ها و دریاهای آزاد راه دارند وابستگی جداناپذیر اقتصاد جهانی از اقتصاد دریا و عجین شدن اقتصاد دریا با زندگی امروز بشر نشان از اهمیت صنعت دریانوردی  و اقتصاد ناشی از این صنعت است صنعت امروزی حمل و امر تولید و پیشرفت های تکنیکی است. که طی قرون متمادی حاصل آمده است. ارتباط و حمل و نقل پاسخگوی رابطه بین توزیع ناهماهنگ منابع تولید و توسعه روزافزون نیازهای انسانی است رابطه تبعی میان بسط و توسعه اقتصاد جهانی  و توسعه تسهیلات حمل و نقل نشان می دهد که تحول تکنیکی  حمل و نقل تاثیر متقابل  در کلیه سطوح اقتصادی و اجتماعی  جامعه جهانی دارد. به همین دلیل  است که انگیزه بسیار عمیق برای توسعه حمل و نقل دریایی بر همه دولتهای جهان غالب شده است.

حمل و نقل دریایی
حمل و نقل دریایی

ظرفیت و وسیله حمل از طریق دریا:

نقش صنعت حمل و نقل در رشد و شکوفایی کشورها انکارناپذیر است به طوری که براساس آمار و اطلاعات موجود سهم ارزش افزوده بخش حمل و نقل  رقم قابل توجهی بوده و طی ۱۰ سال  گذشته نیز روند رو به رشدی داشته است. با توجه به این بستر مناسبت در زمینه  حمل و نقل  توجه و سرمایه گذاری  بیشتر در این امر ضروری به نظر می رسد  با گذشت بیش از نیم قرن از ابداع کانتینر  مزایای این روش حمل و نقل سبب شد استقبال  بسیار خوبی از آن به عمل آید. به طوری که امروزه بنادر  سالانه قریب به ۵۰۰ میلیون TEU کانتینر را با تخلیه و بارگیری  می نمایند که به طور متوسط  به ازای هر ده نفر جمعیت روی زمین بنادر یک TEU کانتینر عملیات انجام می دهند. این حجم عملیات و ترافیک کانتینری سبب شده که بسیاری از بنادر  دنیا در زمینه ترمینال کانتینر سرمایه گذاری نمایند. در امربازاریابی ترمینال های کانتینر  تمام اجزای بازاریابی بنادرموثر است علاوه بر آن سطح ارائه سرویس  در ترمینال ها با توجه به حساسیت  خطوط کانتینر  نسبت به زمان و رعایت جدول ورود و خروج کشتی ها، خصیصه ویژه ای پیدا کرده است یکی از جدیدترین  روش ها باری بالابردن سطح خدمات استفاده از اتوماسیون دربنادر و ترمینال های کانتینری است  مطابق با گزارش  سال ۸۶ سازمان بنادر و دریانوردی ظرفیت اسمی بنادر تجاری کشور به ۱۳۷ میلیون تن رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۱ درصد افزایش داشت.

سیستم های ارتباطی و اطلاع رسانی:

سیستم ارتباطات و اطلاع رسانی (ICC) به معنای استفاده از سیستمهای یکپارچه ارتباطی که ارائه خدمات کارآمد در عملیات زنجیره تامین را تسهیل و موجب دستیابی به اهداف مورد نظر در زنجیره خواهد شد به اشتراک گذاری اطلاعات در سیستم های یکپارچه اطلاعاتی در زنجیره تامین یکی از عوامل کلیدی و مهم در زمینه مدیریت زنجیره تامین یکی از عوامل کلیدی و مهم در زمینه مدیرت زنجیره تامین محسوب می شود به اشتراک گذاری اطلاعات در لجستیک بندری زنجیره تامین را سمت افزایش اعتماد ، اعتبار، سرعت و یکپارچگی  سوق می دهد سیستم های اطلاعات و ارتباطات  در زنجیره تامین همچنین تاثیر قابل توجه ای در عملکرد زنجیره در ارتباط با هزینه ها و سطح خدمات دارند.

عناوین دیگر مقاله تکنولوژیکی حمل و نقل کالا بر اقتصاد دریایی ایران:

  • خدمات ارزش افزوده
  • عملیات چندوجهی
  • مدیریت زنجیره و سیستم شبکه ای بنادر
  • خوشه های بندری و دریایی
  • منابع (انسانی و تجهیزاتی)
  • شاخص های تکنولوژی اثرگذار در صنعت حمل و نقل دریایی
  • بحث و نتیجه گیری
  • پارامترهای موثر برحمل و نقل دریایی
  • منابع مقاله
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تکنولوژی حمل و نقل کالا بر اقتصاد دریایی ایران:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 27
قالب: فایل word
توضیحات: فهرست ندارد منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *