تحقیق ترانس های جریان خشک رشته برق

اصولاً کاربرد این ترانس ها به منظور جدا سازی مدارهای حفاظتی و اندازه گیری از قسمت فشار قوی و تبدیل مقادیر جریان به میزان مورد نیاز دستگاههای اندازه گیری و حفاظتی استفاده می شود . تحقیق ترانس های جریان خشک برای سطوح ولتاژ ۳۶-۱۲ کیلو وات در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

اجزاء اصلی ترانس های جریان خشک برای سطوح ولتاژ ۳۶-۱۲ کیلو وات :

ترانس های فوق به دو صورت با نسبت تبدیل در اولیه (۱: ۲) یا بدون آن ساخته می شود . هسته های بکار رفته در این ترانس ها بسته به کلاس دقت آنها از دو نوع ورق مغناطیسی ساخته می شود .

گزارش کار یک الکتروموتور چپ گرد و راست گرد ساده :

ابتدا بر روی تابلو چهار عدد فیوز میناتوری – دو عدد کنتاکتور – یک عدد بی متال و یک تخته کام را بر روی تابلو نصب می کنیم سپس از سه عدد فیوز سه فاز به ۵و۳ و۱ کنتاکتور اول داده و دوباره از پلاتین ۱ کنتاکتور اول به ۵ کنتاکتور دوم و از ۳ کنتاکتور دوم از ۵ کنتاکتور اول به ۱ کنتاکتور دوم می دهیم سپس از ۱و ۴ و ۲ کنتاکتور دوم  می دهیم از سه فاز بی متال سه سیم به W,V,U تخته کلم می دهیم .

سیم ارت تخته کلم را نیز به ارت اصلی متصل می کنیم سپس نوبت به مدار فرمان می رسد که ابتدا از R فازی به فیوز چهارم داده و از فیوز به ۹۵ بی متال داده و از ۹۶ بی متال به ورودی استپ اول داده و از خروجی آن به ورودی استارد دوم داده و از همان ورودی یک سیم به ورودی استارت سوم و به دو تا سیزده کنتاکتور اول و دوم می دهیم از خروجی استارت دوم به ۱۴ کنتاکتور اول داده و از آن به ۲۱ کنتاکتور دوم و از ۲۲ آن به A1 کنتاکتور اول می دهیم و از خروجی استارت ۳ نیز به ۱۴  کنتاکتور دوم و از آن به ۲۱ کنتاکتور دوم و از ۲۲ آن گرفته و به کنتاکتور اول می دهیم و از نولهای اصلی به ۲ تا A2 دو کنتاکتور می دهیم .

وقتی که S2 را فشار دهیم برق به K1 رسیده وتیغه های ۱۴و ۱۳ بسته شده و تیغه ۲۲ و ۲۱ K1 باز میشود بنابراین موتور بصورت راستگرد شروع به حرکت میکند وقتی S3 را فشاردهیم تغیه های۱۴و۱۳ K2 بسته شده و۲۲و۲۱ وK2 باز میشوند و موتور چپگرد است.

ترانس جریان خشک
ترانس جریان خشک

گزارش کار مدار کولر آبی :

ابتدا فیوز ، جعبه تقسیم ؤ کلید تبدیل و کلید دو پل را نصب کرده و سپس از منبع تغذیه اصلی سیم فاز را به فیوز اتصال داده و از آن به جعبه تقسیم وارد می کنیم سیم نول اصلی را هم مستقیماً به داخل تقسیم می آوریم سپس پیچ مشترک کلید دوپل را به فاز اصلی واقع در جعبه تقسیم وصل می کنیم یکی از پیچهای غیر مشترک  کلید دو پل را به مشترک کلید تبدیل اتصال می دهیم پیچ غیر مشترک ها کلید تبدیل را به دو لامپ دیگر اتصال می دهیم سپس نولهای دیگر لامپها را به نولهای اصلی اتصال می دهیم هدف ایم مدار آشنایی ما با طرز کار مدار کولر آبی می باشد .

گزارش مدار کنتور تک فاز دو تعرفه ای :

در بعضی از کشورها برای تغییر بهای برق در شب و روز یک دستگاه تعرفه در کنتور دارند یعنی دارای دو شمارشگر می باشد این دستگاه تعرفه در پایان روز مدار قطع و به تعرفه شب اتصال می کند بنابراین تعرفه شب از تعرفه بقیه ساعات روز کمترمی باشد در این کنتورها که دارای ۲۱ پیم می باشد و بی شماره ۱ به شماره ۲ متصل می باشد و شماره ۱ فاز ورودی کنتور می باشد و خروجی فاز شماره ۳ می باشد .

ورودی اصلی نول دراین کنتور شماره ۴ می باشد و خروجی نول شماره ۶ می باشد .

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق ترانس های جریان خشک رشته برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 19
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *