مقاله درباره برنامه تحلیل آماری SPSS

تحقیق و مقاله ای در برنامه تحلیل آماری SPSS در قالب ورد ۱۴ صفحه ای میباشد که کاربرد های مهم و اساسی آن را مورد بررسی قرار داده و مناسب دانشجویان رشته آمار و کامپیوتر میباشد درادامه به خلاصه ای از مباحث تحقیق میپردازیم تا در صورت نیاز تهیه نمایید.

خلاصه ای از مباحث و عناوین SPSS:

تعریف متغیر ها:

به منظور تعریف متغیر ها ابتدا بعد از باز شدن صفحه spss در قسمت پایین صفحه spss بر روی گزینه variable view  کلیک می کنیم. سپس مطابق شکل زیر در قسمت name نام متغیر و در قسمت values ارزش متغیر و در قسمت measure نوع متغیر را مشخص می کنیم.

کاربرد کامپیوتر
کاربرد کامپیوتر

وارد کردن داده ها و ارزش گزینه ها:

به منظور وارد کردن داده ها از روی پرسشنامه در پایین صفحه spss  سمت چپ بر روی گزینه data view کلیک می کنیم و شکل زیر مشاهده می شود و داده ها را بر اساس گزینه ها و ارزش عددی آن در این قسمت وارد می کنیم. هر سطر مربوط به یک پرسشنامه است و هر ستون نماینده یک سوال از پرسشنامه استبه منظور تعیین ارزش عددی گزینه های هر سوال پرسشنامه در قسمت تعریف متغیر ها بر روی قسمت value  کلیک می کنیم و صفحه زیر نمایش داده می شود سپس در قسمت value شکل زیر ارزش عددی گزینه مورد نظر و در قسمت label ارزش اسمی و نوشتاری گزینه مورد نظر نوشته می شود و با add کردن آن  به کادر پایین منتقل می شود.به منظور تعریف متغیر جدید بر حسب متغیر های خام تعریف شده، به قسمت transform رفته و بر روی گزینه compute variable کلیک می کنیم. سپس صفحه زیر مشاهده می شود. در قسمت target variable  نام متغیر جدید و در قسمت  numeric expression جمع یا ضرب یا هر فرمولی که برای محاسبه متغیر جدید لازم است را،  وارد می کنیم.

کاربرد کامپیوتر
کاربرد کامپیوتر

مباحث دیگر مورد بررسی قرار گرفته:

  • تعریف متغیر جدید بر اساس متغیر های قبلی(خام)
  •  بررسی تحلیلی بخش آمار توصیفی
  • به همراه توضیحات تصویری هر مرحله

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله درباره برنامه تحلیل آماری SPSS:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 14
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *