تحقیق یادگیری فعال با دانش و آگاهی

یادگیری فعال سنتی فرض را بر این می دارد که عامل نامگذاری کننده قادر به تامین نام و بر چسب حقیقی زمینه ای برای هر نمونه سوال شده می باشد در واقعیت ، عامل نام گذاری ممکن است آگاهی کافی برای نامگذاری نمونه سوال شده نداشته باشد اما تنها می تواند نام مورد نظر را با بهترین اطلاعات خود حدس بزند .در نتیجه به نام تامین شده از سوی فرد نامگذار ، که به داشتن دانش و آگاهی نامگذاری غیر قطعی در نظر گرفته می شود ، ممکن است نادرست باشد. تحقیق یادگیری فعال با دانش و آگاهی نامگذاری غیر قطعی در قالب فایل ورد آماده برای دانلود میباشد.

یادگیری فعال با دانش و آگاهی نامگذاری غیر قطعی

در این مقاله ،  ما این مسئله را به عنوان الگوی یادگیری فعل مبتنی بر آگاهی و دانش نامگذاری غیر قطعی فرمولسازی می کنیم . و کلید ها ساختای بندی مجموعه اطلاعات هر فرد نامگذار برای یادگیری فعال می باشد .

با اتخاذ هر اطلاعات نمونه نامگذاری نشده و احتمال آن برای تعلق داشتن به مجموعه اطلاعات غیر قطعی بطور کلی ، ما عملکرد هدفمند و عینی را تعریف می کنیم که این اطمینان را حاصل می نماید که هر نمونه پرسش شده آموزنده ترین نمونه برای نامگذاری می باشد و فرد نامگذار نیز باید دانش و آگاهی غیر قطعی فرد نامگذار نمونه مورد نظر را داشته باشد .

جهت کسب اطمینان از کیفیت نام ، استفاده از شدت تنوع پذیری را برای ساختار بندی دانش و آگاهی غیر قطعی فرد نامگذار و به کارگیری بیشتر مکانیسم مبتنی بر کاهش خطا هم جهت پذیرفتن بهم نپذیرفتن نام گذار روی نمونه های غیر قطعی را پیشنهاد می کنیم . آزمایشات ، موثر بودن آلگوریتم پیشنهادی برای عملکردهای یادگیری فعال با دانش و و آگاهی نامگذاری غیر قطعی را نشان می دهد.

مقدمه :

بدست آوردن اطلاعات نامگذاری برای نمونه های آموزشی در عملکرد یادگیری نظارت شده ، یک فرایند مهم می باشد که بطور نرمال شامل هزینه های گزاف می شود .

به جای نامگذاری کل مجموعه آموزشی یا انتخاب اتفاقی و شانسی زیر مجموعه برای نامگذاری ، یادگیری فعال خانواده روش هایی را ارائه می کند که بعضی از آموزنده ترین نمونه ها را برای نامگذاری کامپیوتری شناسایی می کند تعداد کثیر مطالعات نشلن داده اند که یادگیری فعال می تواند بطور قابل توجهی هزینه های نامگذاری و برچسب زدن را در زمینه های متنوع و گوناگون کاهش می  دهد .

یادگیری فعال
یادگیری فعال

ساختار بندی دانش و آگاهی غیر قطعی

فرایند یادگیری فعال باید قادر به شناسایی دانش و آگاهی بی ثباتی اورکل و جلوگیری با دقت از نمونه های پرسش شونده باشد که احتمالا در مجموعه اطلاعات و آگاهی بی ثباتی اورکل قرار می گیرد .

کاربرد نام غیر قطعی و بی ثبات

چون نام نمونه های غیر قطعی بر مبنای اطلاعات موجود اورکل پیش بینی می گردد ، از اینرو فرایند یادگیری فعال باید به دقت تعیین نماید که نام تایین شده توسط اورکل را جهت به روز در آوردن و حفظ مدل مورد نظر برای فرایند یادگیری آینده می پذیرد یا خیر.

چالش های فنی ذاتی مرتبط با الف مسئله ، سه چیز می باشد:

  • انتخاب نمونه برای نامگذاری : چگونگی انتخاب نمونه مورد نیاز برای یادگیری فعال با در نظر گرفتن آموزمند بودن نمونه مورد نظر و هم دانش و آگاهی بی ثباتی نامگذار ؛
  • ساختار بندی دانش و آگاهی غیر قطعی : چگونگی ساختار بندی دانش و آگاهی غیر قطعی نامگذار و جلوگیری از انتخاب نمونه هایی که روی آن نامگذار از اطلاعات و دانش ناکافی دارد؛

یادگیری فعال با دانش و آگاهی نامگذاری غیر قطعی

در این بخش ابتدا تعریف مسئله فرمولسازی می کنیم و عملکرد هدفمندی را تعریف می کنیم . و سپس روشی را برای ساختار یندی  دانش و آگاهی غیر قطعی نامگذار و بهره گیری از نام های غیر قطعی تامین شده بوسیله نام مورد نظر ، پیشنهاد می کنیم . پس از آن ، ساختار در چارچوب یادگیری فعال مبتنی بر دانش و آگاهی نامگذاری غیر قطعی را پیشنهاد می کنیم .

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق یادگیری فعال با دانش و آگاهی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت33تعداد صفحه:
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *