تحقیق ماشین های پرس رشته مکانیک

ماشینهایی که برای ((کار روی ورق فلزات به کار می روند )) پرس نام داردند و آنها را نسبت به طرز کارشان طبقه بندی می کنند ، به طور کلی پرس ها به دو دسته تقسیم می شوند :پرس های مکانیکی و ۲- پرس های هیدرولیکیهر یک از این دو نوع نیز از نظر حرکتشان به دو دسته تقسیم می شوند :الف ) پرسهای یک ضربهای و ب ) پرس های دو شربه ای . تحقیق ماشین های پرس رشته مکانیک در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

ماشین های پرس هیدرولیک و طرز کار آنها :

ماشین های پرس هیدرولیکی یا به عبارت دیگر پرسهایی که بوسیله روغن تحت فشار می کنند . در این نوع ماشینها مخصوصاً با ماشین های پرس  قوی و نیرومندی برخورد می کنیم که دارای بسترهایی با ابعاد بزرگ هستند ولی در میان آنها انواع کوچک و متوسط هم وجود دارد .برای آشنایی بیشتر به طرز کار اینگونه پرسها شماتک ساده که مربوط به یک پرس هیدرولیک است معرفی نموده شرح مختصری درباره آن خواهیم داد .

درداخل یک پایه و سکو که که بوسیله چهار ستون محکم به هم وصل شده بستر در برگیرنده ابزارها سوار شده است .

ماشین های پرس
ماشین های پرس

چگونگی انتخاب دستگاه پرس

انتخاب دستگاه پرس به نوع کاری که باید انجام دهد نیروی لازم ابعاد قالبی ، کورس مورد احتیاج و روش کار پیش بینی شده است (تک ضربه ای و یا با ضربه های متوالی ) بستگی دارد.

کارهای برشی می توانند روی انواع مختلفی از پرس های یک ضربه ای انجام گیرند. کارهای خمشی روی قطعه پرسهای لنگی ، اصطکاکی و یا پرس های مخصوص خم کاری انجام می گیرد کارهای کششی عمیق از ورق نازک نیاز به پرس های دو ضربه ای با میز متحرک دارد .

ماتریس

ماتریس ها در سه نوع ساخته می شوند :

  • یک تکیه ای
  • با پایه جداگانه
  • تیغه ای

زاویه آ‎زاد ماتریس

سوراخ ماتریس تشکیل شده است از یک قسمت استوانه ای شکل فوقانی و یک قسمت مخروطی شکل تحتانی زاویه دار که به آن زاویه آزادمی گویند ارتفاع سوراخ استوانه ای ماتریس برابراست باسه تا چهار برابر ضخامت فلز (تا ضخامت ۲ میلیمتر ) و ۵/۱ برابر ضخامت فلز برای روق هایی که ضخامتشان ببیشتر از ۲ میلیمتر است . اگر قالب برای ساخت و برش تعداد زیادی قطعه در نظر گرفته شود ارتفاع قسمت استوانه ای سوراخ ماتریس را نسبت به قشری که درهر بار تیز کردن ماتریس برداشته می شود با تعداد قطعات مورد برش در فاصله دو نوبت تیز کردن ماتریس چنین محاسبه     می شود .

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق ماشین های پرس رشته مکانیک:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 40
قالب: فایل word