تحقیق كاربرد نانو مواد درصنعت برق

هنگامی كه سده بيست آغاز میشود،همه افراد خیلی سخت توانستند بفهمند كه ماشین ها وهواپيما ها چگونه كار می كنند·بهره مندی از انرژی اتم فقط درحد تئوری در دسترس بوده و اكنون نيز برايتعداد کمی در ابتدای سده بيست و يكم بسيار سخت باشد كه باور كنند انسان روبوت هاي ميكروسكوپی خواهد ساخت و خط تولید و مونتاژ دقیق و ميكروسكوپی داشته باشد·توليد اینچنین محصولات خارق العاده نتیجه بخشي ازدانش بشری است كه به آن نانو تكنولوژي می گويند.تحقیق كاربرد نانو مواد درصنعت برق در 27 صفحه فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

تغییر اصلاحی بر روی توربینهای HP و LP  :

Lehigh Heavy Forge واقع در Pa ، Bethelehem فورجینگ روتو HP را تولید کرد . زیمنس روکشی از ماده مقاوم در برابر خوردگی را به ناحیه سیل(Seal ) اضافه و فورجینگ را ماشینکاری کرد . این روکش به این منظور اضافه شد تا خواص فرسایش و خوردگی ناحیه سیل را که به دلیل اثرات بخاراشباع در حین کارکرد ضعیف می شد اصلاح کند . کل تیغه هایHP اصلی باتیغه های مخروطی مارپیچی پیشرفته زیمنس تعویض شد . چون توربین HP تماما از تیغه های واکنشی استفاده می کند بلوک  نازل موجود باید برداشته و سیل L  نیز باید اصلاح می شد . سیل L  آب بندی بین محفظه درونی و برونی را فراهم می کند و با یک رینگ رزوه دار سر جای خودنگه داشته می شود .پس از برداشتن روتور HP قدیمی و نیم دیافراگمهای پایینی ، زیمنس نیمه بالایی محفظه ( casing ) را تعویض و انتها ها را ماشینکاری کرد تا وضعیت جدید و حاملهای تیغه را سازگار کند . پس از آنکه روتورها LP اصلی و محفظه های درونی تعویض شدند به اصلاحات ساختاری فرعی برای سر پوشهای اگزوز LP احتیاج بود . علیرغم اینکه روتورهای جدید 30درصد سنگین تر از روتورهای اصلی بودند PECO  می توانست برینگهای توربین موجود رامورد استفادهد قرار دهد . از تمامی سیستم های کمکی استفاده مجدد بعمل آمد. ویژگی های طرح توربین LP زیمنس عبارت بودند از : طبقات طبک دار ساکن و چرخان که مجموعا دارای حفاظ بودند . تیغه های آزاد در * بخش .LP طول تیغه های آخرین طبقه 46 اینچ بود . تیغه های ساکن آخرین طبقه خمیده * روبه جلو بودند . محفظه توربین از فولاد ضد زنگ 12 درصد ساخته شده بود *.طبق گزارش زیمنس این تغییر اصلاحی ، خروجی توربین را لااقل تا 42 مگاوات افزایش داده است . تغییر اصلاحی کل واحد یک کمتر از 42 روز طول کشید . با این وجود با دروس فراگرفته شده از واحد اول ، اصلاح واحد بعدی زمان نصبی به مراتب کوتاهتر از 36روز طول خواهد کشید .

نانو مواد
نانو مواد

 آرایش های مختلف توربین های بخار :

توربین های بخار آرایش های مختلفی دارند مانند توربین های تراکمی ، توربین های تراکمی با سیستم ری هیت مضاعف یا منفرد ، توربین های تراکمی استخراج و توربین های پس فشاری . توربین های تراکمی در جایی بکار می روند که کیفیت منبع برق قدرت ، باید در وضعیت مطلوبی باشد . در نتیجه از این نوع توربین ها ،بخاری که آخرین طبقه توربین را ترک می کند به درون کند انسوری تخلیه می شود که فشار آن اندکی از فشار اتمسفر پایین تر است . توربینهای تراکمی با سیستم ری هیت نیز برای تولید برق قدرت بکار می روند. با این حال با  وجود واحد های چگالند ه که دارای سیستم ری هیت هستند ، بخاری که توربین HP  را ترک می کند به قسمت ری هیت بو یلر فرستاده میشود و در آنجا دمای آن افزایش پیدا می کند. سپس بخار ری هیت شده به قسمت IP توربین بر گردانده می شودودرآنجاپیش ازتخلیه به درون کندانسوربه انبساط خود ادامه میدهد.       بازده توربين بخار به وسيله ري هيت كردن بهبود پيدا مي كند و نيروي برق قدرت بيشتري بدست مي آيد·در سيكل ري هيت مضاعف از دو قسمت IPاستفاده بعمل مي آيد·در جايي كه هم به بخارفرآيند و هم به برق قدرت نياز باشد عموما از توربينهاي استخراجي استفاده مي شود· با اين وجود وقتي مقادير بسيار زيادي از بخار فرآيندمورد نياز باشد توربين هاي بخار پس فشاري بهترين راه حل مسئله هستند· با اين گونه توربين ها، بخار خروجي توربين به عنوان بخار فرآيند مورد استفاده قرار مي گیرد.

فهرست تحقیق كاربرد نانو مواد درصنعت برق:

 • كاربرد نانومواد درصنعت برق
 • ‌پيشرفتهاي حاصله در زمينه نانوتكنولوژي(متالوژي)
 • ‌پيشرفتهاي حاصله دربهبود خواص مواد يا نانو ساختارسازي
 • ريز ساختار نانو مواد
 • تاثير نانوساختارسازي  بربهبودخواص پوشش های نانو مواد
 • نتيجه گيري
 • انجام تغييرات اصلاحي. بازده توربين بخار را افزايش مي دهد
 • گزينه هاي اصلاحات
 • اصلاحاتي در زمينه سيلينگ(آب بندي)
 • كراكينگ ديسك
 • بهسازیPECO
 • تغيير اصلاحي بر روي توربين هاي HP و LP
 • آرايش هاي مختلف توربين هاي بخار
 • منابع
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق كاربرد نانو مواد درصنعت برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 27
قالب: فایل word

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *