تحقیق کاربرد نانو مواد درصنعت برق

هنگامی که سده بیست آغاز میشود،همه افراد خیلی سخت توانستند بفهمند که ماشین ها وهواپیما ها چگونه کار می کنند·بهره مندی از انرژی اتم فقط درحد تئوری در دسترس بوده و اکنون نیز برایتعداد کمی در ابتدای سده بیست و یکم بسیار سخت باشد که باور کنند انسان روبوت های میکروسکوپی خواهد ساخت و خط تولید و مونتاژ دقیق و میکروسکوپی داشته باشد·تولید اینچنین محصولات خارق العاده نتیجه بخشی ازدانش بشری است که به آن نانو تکنولوژی می گویند.تحقیق کاربرد نانو مواد درصنعت برق در ۲۷ صفحه فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

تغییر اصلاحی بر روی توربینهای HP و LP  :

Lehigh Heavy Forge واقع در Pa ، Bethelehem فورجینگ روتو HP را تولید کرد . زیمنس روکشی از ماده مقاوم در برابر خوردگی را به ناحیه سیل(Seal ) اضافه و فورجینگ را ماشینکاری کرد . این روکش به این منظور اضافه شد تا خواص فرسایش و خوردگی ناحیه سیل را که به دلیل اثرات بخاراشباع در حین کارکرد ضعیف می شد اصلاح کند . کل تیغه هایHP اصلی باتیغه های مخروطی مارپیچی پیشرفته زیمنس تعویض شد . چون توربین HP تماما از تیغه های واکنشی استفاده می کند بلوک  نازل موجود باید برداشته و سیل L  نیز باید اصلاح می شد . سیل L  آب بندی بین محفظه درونی و برونی را فراهم می کند و با یک رینگ رزوه دار سر جای خودنگه داشته می شود .پس از برداشتن روتور HP قدیمی و نیم دیافراگمهای پایینی ، زیمنس نیمه بالایی محفظه ( casing ) را تعویض و انتها ها را ماشینکاری کرد تا وضعیت جدید و حاملهای تیغه را سازگار کند . پس از آنکه روتورها LP اصلی و محفظه های درونی تعویض شدند به اصلاحات ساختاری فرعی برای سر پوشهای اگزوز LP احتیاج بود . علیرغم اینکه روتورهای جدید ۳۰درصد سنگین تر از روتورهای اصلی بودند PECO  می توانست برینگهای توربین موجود رامورد استفادهد قرار دهد . از تمامی سیستم های کمکی استفاده مجدد بعمل آمد. ویژگی های طرح توربین LP زیمنس عبارت بودند از : طبقات طبک دار ساکن و چرخان که مجموعا دارای حفاظ بودند . تیغه های آزاد در * بخش .LP طول تیغه های آخرین طبقه ۴۶ اینچ بود . تیغه های ساکن آخرین طبقه خمیده * روبه جلو بودند . محفظه توربین از فولاد ضد زنگ ۱۲ درصد ساخته شده بود *.طبق گزارش زیمنس این تغییر اصلاحی ، خروجی توربین را لااقل تا ۴۲ مگاوات افزایش داده است . تغییر اصلاحی کل واحد یک کمتر از ۴۲ روز طول کشید . با این وجود با دروس فراگرفته شده از واحد اول ، اصلاح واحد بعدی زمان نصبی به مراتب کوتاهتر از ۳۶روز طول خواهد کشید .

نانو مواد
نانو مواد

 آرایش های مختلف توربین های بخار :

توربین های بخار آرایش های مختلفی دارند مانند توربین های تراکمی ، توربین های تراکمی با سیستم ری هیت مضاعف یا منفرد ، توربین های تراکمی استخراج و توربین های پس فشاری . توربین های تراکمی در جایی بکار می روند که کیفیت منبع برق قدرت ، باید در وضعیت مطلوبی باشد . در نتیجه از این نوع توربین ها ،بخاری که آخرین طبقه توربین را ترک می کند به درون کند انسوری تخلیه می شود که فشار آن اندکی از فشار اتمسفر پایین تر است . توربینهای تراکمی با سیستم ری هیت نیز برای تولید برق قدرت بکار می روند. با این حال با  وجود واحد های چگالند ه که دارای سیستم ری هیت هستند ، بخاری که توربین HP  را ترک می کند به قسمت ری هیت بو یلر فرستاده میشود و در آنجا دمای آن افزایش پیدا می کند. سپس بخار ری هیت شده به قسمت IP توربین بر گردانده می شودودرآنجاپیش ازتخلیه به درون کندانسوربه انبساط خود ادامه میدهد.       بازده توربین بخار به وسیله ری هیت کردن بهبود پیدا می کند و نیروی برق قدرت بیشتری بدست می آید·در سیکل ری هیت مضاعف از دو قسمت IPاستفاده بعمل می آید·در جایی که هم به بخارفرآیند و هم به برق قدرت نیاز باشد عموما از توربینهای استخراجی استفاده می شود· با این وجود وقتی مقادیر بسیار زیادی از بخار فرآیندمورد نیاز باشد توربین های بخار پس فشاری بهترین راه حل مسئله هستند· با این گونه توربین ها، بخار خروجی توربین به عنوان بخار فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد.

فهرست تحقیق کاربرد نانو مواد درصنعت برق:

 • کاربرد نانومواد درصنعت برق
 • ‌پیشرفتهای حاصله در زمینه نانوتکنولوژی(متالوژی)
 • ‌پیشرفتهای حاصله دربهبود خواص مواد یا نانو ساختارسازی
 • ریز ساختار نانو مواد
 • تاثیر نانوساختارسازی  بربهبودخواص پوشش های نانو مواد
 • نتیجه گیری
 • انجام تغییرات اصلاحی. بازده توربین بخار را افزایش می دهد
 • گزینه های اصلاحات
 • اصلاحاتی در زمینه سیلینگ(آب بندی)
 • کراکینگ دیسک
 • بهسازیPECO
 • تغییر اصلاحی بر روی توربین های HP و LP
 • آرایش های مختلف توربین های بخار
 • منابع
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق کاربرد نانو مواد درصنعت برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 27
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *