تحقیق ریخته گری رشته مهندسی متالوژی

شبکه هدایت کننده ای است که از طریق آن فلز مذاب وارد محفظه قالب گردیده و جریان مذاب در آن تا پر شدن محفظه قالب به گونه ای ادامه می یابد که قادر به نهایی شکل قطعه ریخته گی با خواص تعیین شده برای آن باشداجزاء اصلی یک سیستم راهگاهی ساده برای قالبی با خط جدایش افقی در تصویر زیر ملاحظه می شود.در این سیستم ساده یک حوضچه بار ریز سطح لازم جهت ورود مذاب از محفظه نگهداری و انتقال ذوب به قالب را فراهم می سازد. یک کانال بار ریز فلز مذاب را به صورت عمودی به سمت یک یا چند راهگاه اصلی به نام راه بار وارد نماید که این راه بارها وظیفه توزیع مذاب را درتمام قالب ورود آن را به محفظه قالب از طریق کانالهای فرعی به نام راه باره به عهده دارد.تحقیق ریخته گری رشته متالوژی در ۳۷ صفحه میباشد.

چدن نشکن یا چدن با گرافیت کروی : (داکتیل)

ساختار گرافیت این چدن ها بصورت که روی می باشد و ترکیب شیمیایی آنها شبیه چدن خاکستری است ولی با درصد گوگرد و فسفر کمتر فرایند کروی کردن توسط اضافه کردن مقدار بسیار کم ولی محاسبه و کنترلی شده از عناصر نظیر منیزیم، سدیم، … درست قبل از ریخته شدن مذاب به قالب انجام می شود.اگرچه مکانیزم و نحوی دقیق که وی شدن گرافیت هنوز از مباحث تحقیقاتی می باشد ولی تقریبا مشخص شده است که علت اصلی کروی شدن حذف گوگرد و اکسیژن از مذاب است در غیاب عناصر فوق سینتیک رشد گرافیت در جهات A و C یکسان می شود.

 اغتشاش یا تلاطم مذاب :

مهمترین پارامتر در طراحی سیستم های راهگاهی می باشد به ویژه در ریخته گری مقاطع نازک که در آن ها از دست رفتن سریع حرارت مذاب در حین پر شدن مقطع نازک می توان با انجماد پیش از موقع موجب ایجاد عیوبی نظیر نیامد کرد.در حین پر شدن قالب می تواند موجب افزایش صدمات مکانیکی و حرارتی قالب گردد. اما مهمتر از آن اغتشاش جریان مذاب با افزایش سطح تماس مذاب با هوا در سیستم راهگاهی منجر به حبس گاز و ایجاد  موک گازی در قطعه نهایی می شود. این مورد در خصوص آلیاژهایی نظیر الومینیوم- منیزیم و برنز که سرعت تشکیل ترکیبات اکسیدی در آنها زیاد است از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد بنابراین طراحی سیستم راهگاهی باید به گونه  ای باشد که حداقل اغتشاش را درمذاب ایجاد کند.

ریخته گری
ریخته گری

جلوگیری از ورود آفال ها و ناخالصی های سطحی :

طراحی سیستم راهگاهی باید  به گونه ای باشد که از ورود هرگونه ناخالصی نظیر آخالهای اکسیدی و سرباره ها جلوگیری کند و این امر معمولا باید محفظه ای جهت قرار دادن فیلتر یا طراحی مناسب پای با ریز انجام می شود.

 ایجاد شیب حرارتی مناسب :

از آنجایی که گرمترین قسمت مذاب آن قسمتی است که در مرحله آخر وارد محفظه قالب می شود. بهتر است طراحی به گونه ای مورد پذیرد که این مذاب به قسمتهایی وارد گردد که در آخرین مرحله انجماد منجمد می شود. رعایت این امر به ایجاد انجماد جهت دار از سمت قطعه به سمت سیستم راهگاهی یا تغذیه کمک می کند.اگر چنین امکان جهت ایجاد شیب حرارتی مناسب فراهم نباشد بهتر است طراحی به گونه ای انجام پذیرد که حداقل از ایجاد شیب نامناسب نیز حداقل امکان جلوگیری کند.

فهرست مطالب تحقیق ریخته گری رشته متالوژی:

۱- مقدمه تاریخچه ریخته گری

۲- انواع کوره های ریخته گری

۳- تقسیم بندی آلیاژها آهنی و غیرآهنی

۴- فرایندهای ریخته گری

۵- انجماد قطعات ریخته گری

۶- طراحی سیستم های راهگاهی و تغذیه گذاری

۷- عیوب قطعات ریخته گری

۸- بررسی قطعات ریخته گری مورد مصرف خودرو

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق ریخته گری رشته مهندسی متالوژی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 37
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *