تحقیق رامبراند وان راین نقاش هلندی

پسر آقای هارمن گریستزون وان راین و بانو نیلگتن ویللم وان زویتبرک در ۱۵ ژوئیه ۱۶۰۶ در شهر لیدن زاده شد. پدر و مادرش او را به مدرسه سپردند به این امید که زبان لاتینی یاد بگیرند و بعداً بتواند به آکادمی راه یابد (منظور دانشگاه شهر لیدن است) تا، سرانجام، آن زمان که به سن بلوغ برسد به یاری معلومات و دانشی که فراگرفته است به شهر زادگاه و همشهریانش خدمت کند.) تحقیق رامبراند وان راین نقاش هلندی در قالب فایل ورد آماده برای دانلود میباشد.

رامبراند وان راین

قسمت آخر اسم یا نام خانوادگی او یعنی وان راین چیزی نبود که در اوایل جوانی چندان به کارش بیاید، و حتی زمانی که شروع به پدید آوردن آثار مشهورش کرد، برای شناساندن نام نقاش به نوشتن همان رامبراند اکتفا می‌کرد. در پای نخستین آثارش دو حرف «ر» و «ه» را منقوش می‌یابیم که حروف نخستین دو نام رامبراند و هارمنس یا هارمنسون است.

هارمسنون نیز به معنای پسر هارمن است. و این دو حرف منقوش در پای آثار این زمان، نشانگر یک نقاش سرشناس نیست و فقط یک نوجوان اهل لیدن را می‌شناسد.

نخستین نقاشی رامبراند که از آن اطلاع داریم

برای کسانی که رامبراند را از رهگذر آثار دوران کمالش قضاوت می‌کنند و قدر می‌گذارند نخستین تابلو او نومید کننده می‌نماید. در واقع، بسیاری از آثار اولیه رامبراند به اندازه‌ای با آنچه به عنوان سبک ممتاز و خاص رامبراند شناخته شده است تفاوت دارد که، در طول دو قرن هجدهم و نوزدهم، صاحب‌نظران و کارشناسان حاضر نمی‌شدند آن آثار را به رامبراند نسبت دهند.

نخستین تابلو رامبراند که انتسابش به هنرمند کاملاً مورد تأیید قرار گرفته یک نقاشی تاریخ‌نگارانه است شبیه یکی از آثار استادش پیتر لاستمن و با عنوان: سنگسار کردن استیون قدیس. این تابلو بر اساس داستانی درباره‌ شهامت در تاریخ کلیسای مسیحی ساخته شده است. به موجب این داستان، استیون به کفر متهم می‌شود، او را به خارج از دیوارهای بیت‌المقدس می‌برند، و با سنگسار کردن از زندگی محرومش می‌کنند.

در تابلو رامبراند، استیون روی زمین زانو زده و دستهایش را به بالای سر برده تا خود را در برابر سنگهایی که تا لحظه‌ای دیگر به سویش پرتاب می‌شود محفوظ نگاه دارد یا آنکه در آن حالت دست دعا و تضّرع به سوی خداوند دراز کرده است. تکه سنگهایی که قرار است مغز او را داغان کند هر یک به اندازه یک نارنج درشت است.

تجزیه و تحلیل

رمبرانت REMBERANDT، هارمسن وان رین (نقاش، چاپگر، و رسام هلندی، ۱۶۰۶-۱۶۶۹). به سب ژرف‌نگری در دوران آدمی قدرت تخیل، توانایی فنی و کثرت و تنوع آثارش، یکی از برجسته‌ترین هنرمندان اروپایی به شمار می‌آید. او در چهره‌نگاری، نقاشی موضوعهای مذهبی، تاریخی و اساطیری، مردمنگاری، و منظره‌نگاری دست داشت؛ و بیش از ۶۰۰ پرده‌ی رنگ روغنی، حدود ۳۰۰ باسمه، و قریب به ۲۰۰۰ طراحی از خود به جای گذارد.

او در لیدن به دنیا آمد. در چهارده‌سالگی به دانشگاه لیدن وارد شد. ولی خیلی زود راه نقاشی را پیش گرفت. پس از سه سال هنرآموزی، به آمستردام رفت و در آنجا زیر نظر لاستمان آموزش دید. به آمستردام رفت و در آنجا زیر نظر لاستمان آموزش دید. توسط همین نقاش اسلوب سایه- روشن ایتالیایی را شناخت.

رامبراند وان راین
رامبراند وان راین

هلند در قرن هفدهم

این پرسش که لایه های فرهنگی مختلف در هلند تا چه اندازه‌ می توانستند درباره‌ی ارزش کار نقاشان خود داوری کنند یکی از دشوارترین مسائل تاریخ هنر را تشکیل می‌دهد توجه به کیفیت هنری مسلماً همیشه با سطح عمومی آموزشی و پرروشی انطباق نداشت وگرنه و وندل که بزرگترین شاعر هلند است کسی چون فلینگ را بر رمبرانت ترجیح نمی‌داد البته در آن زمان هم بودند کسانی که عظمت رامبرانت را بدقت می‌شناختند.

اما چنین اشخاصی اگر از عامه‌ی مردم طبقه متوسط بتواند از ادبائی که ترکیب اومانیستی داشتند و احتمالاً مانند دوستان خود رامبرانت از و لحاظ و خافامها و پزشکان و هنرمندان و صاحل تصبان عالیمقام و در یک کلام از مردم تربیت شده و وابسته به لایه‌های طبقه متوسط فرهیخته بودند در سده‌ی هفدهم بسیاری از مردم هلند به مال و منالی دست یافتند که به علت وفور سرمایه نمی‌شد همیشه آن را به نحوی که مقرون به صرفه باشد در امر تجاری بکار انداخت از طرفی این پول آنقدر نبود که با آن بتوان چیزهای بزرگ خرید.

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق رامبراند وان راین نقاش هلندی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 23
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *