تحقیق توصیف سینما رشته هنر و بازیگری

سینما به عنوان یک پایگاه مردمی در جامعه جایگاه ویژه ای را در اختیار دارد. سینما یکی از بهترین اکتشافات بشر است. که به صورت نامحدودی می تواند در خدمت مردم جامعه باشد. سینما از روز ظهور تا به حال حاضر مخاطبان زیادی از جامعه را جذب کرده سینما همیشه مورد توجه مردم بوده و هست حال باید چگونه از این پایگاه مردمی و .. ..استفاده موثر کنیم و خدمات بیشتری را به جامعه توسط آن به جامعه عرضه کنیم. آیا فقط جنبه تفریحی و سرگرمی آن مدنظر است. تحقیق توصیف سینما رشته هنر و بازیگری  در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

توصیف سینما

هر جامعه ای رویکردی خاص در مواجهه با صنعت سینما دارد.بعضی از جوامع از سینما به عنوان یک تریبون تبلیغات برای امور سیاسی استفاده می کند. و در این شرایط مردم جامعه مظلوم واقع می شوند و بازبینی نمی توانند بهره ای ببرند در برخی از جوامع سینما فقط نقش سرگرم کننده مردم را  دراد. که به آن سینمای بی محتوا اطلاق می شود. حال در عصر حاضر که بشر به یک بلوغ فکری در خور توجه رسیده و شعور عمومی مردم ارتقاء یافته است. از بی انتظاری فراتر از اینهاست که یک نقش تک بعدی و ضعیف در اجتماع داشته باشد.

سینما به عنوان کانون فکری و فرهنگی در جامعه مطرح است. در مورد ماهیت و کاربری بینی نظرات متفاوتی بیان شده است ولی با توجه به ماهیت و قدرت و رویکردی گسترده تر به این مقوله بنگرند. و سینما را از تمام جنبه های اجتماعی اعم از اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ….. تغذیه کنند. و رسالت خود را نسبت به جامعه ادا کند. و به جامعه کمک کند تا مردم اجتماع در تمام زمینه های اجتماعی به پیشرفت و بلوغ فکری برسند تا یک جامعه روشنفکر و آگاه را بسازیم .

مسیر طی شده از ابتدا تا به امروز در صنعت سینمای ایران

صنعت سینما در ایران با مسایل بسیار پیچیده تر از یک ارتباط ساده روبه روس که ساختار آن را برای یک تعریف درست مشکل کرده اند.

آنیس دوویکتور محقق دانشگاه آوینیون فرانسه در جلسه ای که به بررسی سینمای ایران را در انجمن ایران شناسی فرانسه در ایران می پرداخت افزود: در سینمای ایران نهاد تخصصی مسئولیت سینما را به عهده ندارد. به این شکل که هر نهادی زمینه ای از فعالیت خود را به سینما نیز اختصاص داد ه است. و محصولاتی با سیاست ها و تصمیم گیری های خود ارائه می کنند که استنثناهایی هم با خود به همراه دارد.

وی گفت: در این میان نقش تهیه کنندگان شخصی را نباید فراموش کرد که برخلاف آن چه انتظار می رود از بین نرفته اند و در یک بافت فشرده در کنار نهادهای دولتی حضور دارند این مجموعه های فیردولتی منجر به تعدد منابع مالی و پویایی می شوند که اکثرا هم پیوستگی و همکاری با یکدیگر ندارند. در نتیجه کارگردانان از رقابت میان این نهادها استفاده می کنند و به نفع خود می توانند فیلم هایشان را تولیاد نمایند.

توصیف سینما
توصیف سینما

 تاثیر سینما در اجتماع

سینما در سطح کلان جامعه تاثیر می گذارد سینما به عنوان یک پایگاه و نهاد موثر در ساختار کالبدی و معنوی جامعه تاثیر بسیار حیاتی قدرتمندی دراد که گاها این تاثیر بر اثر عواملی به سود جامعه تمام می شود و گاها به علل مختلف به یک عامل مخرب و ضد فرهنگی در اجتماع بتدیل یم شود حال اینکه خود سینما مضر است یا مفید. پاسخی روشنی دارد.

سینما یک پایگاه سیازنده و فرهنگ ساز است که افکرا و طرز بزرگان و جامعه از قبیل فرهنگ سازان و متفکرین جامعه را منعکس می کند ولی مطلب مهم این است که یان نهاد باید مورد استقبلا کلان مردمی قرار گیرد. تا ترویج فرهنگ در سطح عظیمی صورت گیرد حال که افکار عمومی جامعه به یک روشنفکری نسبی نزدیک شده است. این سنمااست که می تواند با بیان و نمایش ایدئولوژی ها و دیدگاه های افراد جامعه و به نمایش کشیدن معضلات و دردهای اجتماعی جامعه را به فکر فر و برد و قضاوت را به افکرا عموئمی واگذارد. تا مردم در مورد مسائل مطرح شده نظر خور را بیان کنند.

 بررسی نقش سینما در افکار عمومی قبل و بعد از انقلاب

برای بررسی این موضوع ابتدا باید وضعیت فرهنگی و معیشتی ایران را در قرن معاصر تحلیل کرد تا بدانیم که جامعه ایران در دهه های گذشته در چه سطح و جایگاهی از نظر فرهنگی و اقتصاد سیاسی وغیره بوده است.

زمانی که صنعت سینما وارد ایران شد. ایران یک کشور فقیر و عقب مانده بود که گرسنگی و فقر در تمام ابعاد جامه بیدار می کرد. به طبع جامعه ای درگیر با این مسائل ابتدایی و نیازهای اولیه است. نباید در آن رشته فرهنگ را انتظار داشت. در آن روزگار رسانه های جمعی وجود نداشت امکانات چاپ و توزیع کتاب محدود بود. و کشور در ابتدای راه درمسیر مدرنیستیته و پیشرفت قرار داشت اصولا مردم در یک فقر فکری و فرهنگی قرار داشتند.

سینما پا به عرصه گذاشت و تحولی در جامعه به پا کرد. البته در آن سالهای اولیه ورود سینما به ایران این صنعت عمومی نبود. ولی رفته رفته در سطح کشور عمومیت پیدا کرد. در سالهای قبل از انقلاب سینما فقط یک تفریح محسوب می شد و بیشتر فیلمهای تولید شده و اکران می شد که جنبه اجتماعی عاطفی یا طنز داشتند. و مردم اصولا از سینما برداشت فکری و یا فرهنگی نداشتند و فقط برای سپری کردن اوقات فراغت به سینمامی رفتند هرچند که برای مفهوم دادن به سینما و تشکیل یک موج جدید فکری در فیلم دریک دوره کوتاه شکل گرفت و فیلم های ماد گاو ساخته داریوش مهرجویی و ساخته ابراهیم گلاستان بر پرده سینماهای کشور رفت ولی مردم استقبال چندانی نکردند و این حرکت نوپا محکم به فتا شد. و از میان رفت.

 

 

روش های جذب مردم

جذابیت در سینما فیلم اگر جاذبه نداشته باشد فیلم محسوب نمی شود همانطور که اگر معماری هویت نداشته باشد معماری نیست روش است فیلم و سینما با مخاطب باید رابطه برقرار کند در غیر این صورت اصلا مفهوم فیلم و سینما محقق نمی گردد. تماشاگر باید تسلیم جاذبه فیلم و سینما شود. چرا که با اختیار خودش وارد سینما شده  و در صورت عدم رضایت از سینما و یا فیلم دیگر سینما و آن فیلم مخاطب چندانی نخواهد داشت و این خود مساله مهمی است پس باید دانست از چه راه هایی می توان مخاطب را تحت تاثیر قرار داد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق توصیف سینما رشته هنر و بازیگری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه:
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *