تحقیق تاریخ هنر ایرانی

تحقیق و مقاله ای درباره تاریخ هنر ایرانی در ۱۷ صفحه فایل ورد قابل ویرایش و پرینت تنظیم شده است. متن زیر چکیده ای از مقاله اصلی میباشد در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه خرید و به صورت خودکار دانلود بفرمایید.

اقوام آریایی احتمالا از اوایل هزاره اول قبل از میلاد در فلات ایران ساکن شده و نام خود را بر آن نهادند. قدمت فرهنگ و تمدن در نجد ایران به چند هزار سال قبل از ورود آریاییان باز می گردد. بنابر این عنوان هنر ایرانی آثار متنوعی که از دورانهای پیشاتاریخی تا سده های اخیر در این سرزمین پهناور خلق شده اند را شامل می شود.در سراسر این مدت طولانی سنتهای دیرین و ویژگیهای ماندگاری را در هنر ایرانی می توان شناسایی کرد که متمایز کننده این هنر از سایر هنرهای جهان است. [چکیده ای از تحقیق و مقاله اصلی]

ب) از بقایای دوران میانه سنگی در ایران می توان به آثار به دست آمده در نواحی اطراف دریای خزر، متعلق به هزاره هفتم ق م اشاره کرد.

نقوش سفالینه ها که با رنگ تیره به کار رفته اند، مدارک ارزنده ای برای ریشه یابی هنر ایرانی به دست می دهند:

art

اولی در مرکز وشمال غریب ایران (حدود اصفهان، همدان، کردستان تا آذربایجان) و دومی کمی بعدتر در جنوب و جنوب غربی ایران(قسمتی از کرمان، فارس و خوزستان) مستقر شدند.

ح) در حدود سده هشتم ق م در مغرب دریاچه ارومیه که در دوره باستان مانایی خوانده می شد، هنری محلی که با هنر آشوری در غرب و اورارتو در شمال (کشوری باستانی در آسیای صغیر و ارمنستان) آمیخته شده بود، وجود داشت.

Art-iran

در کاوشهای به عمل آمده در آذربایجان گنجینه ای از اشیاء زرین، مفرغی و عاجی به دست آمد ازجمله جام زرین حسنلو (به نام تپه ای است که در آن کشف گردیده) که بر سطحش صحنه ای اساطیری نقش شده است. [چکیده ای از تحقیق و مقاله اصلی]

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق تاریخ هنر ایرانی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 17
قالب: فایل ورد
توضیحات: فهرست و منبع ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *