تحقیق تاریخ هنر ایرانی

تحقیق و مقاله ای درباره تاریخ هنر ایرانی در 17 صفحه فایل ورد قابل ویرایش و پرینت تنظیم شده است. متن زیر چکیده ای از مقاله اصلی میباشد در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه خرید و به صورت خودکار دانلود بفرمایید.

اقوام آريايي احتمالا از اوايل هزاره اول قبل از ميلاد در فلات ايران ساکن شده و نام خود را بر آن نهادند. قدمت فرهنگ و تمدن در نجد ايران به چند هزار سال قبل از ورود آرياييان باز مي گردد. بنابر اين عنوان هنر ايراني آثار متنوعي که از دورانهاي پيشاتاريخي تا سده هاي اخير در اين سرزمين پهناور خلق شده اند را شامل مي شود.در سراسر اين مدت طولاني سنتهاي ديرين و ويژگيهاي ماندگاري را در هنر ايراني مي توان شناسايي کرد که متمايز کننده اين هنر از ساير هنرهاي جهان است. [چکیده ای از تحقیق و مقاله اصلی]

ب) از بقاياي دوران ميانه سنگي در ايران مي توان به آثار به دست آمده در نواحي اطراف درياي خزر، متعلق به هزاره هفتم ق م اشاره کرد.

نقوش سفالينه ها که با رنگ تيره به کار رفته اند، مدارک ارزنده اي براي ريشه يابي هنر ايراني به دست مي دهند:

art

اولي در مرکز وشمال غريب ايران (حدود اصفهان، همدان، کردستان تا آذربايجان) و دومي کمي بعدتر در جنوب و جنوب غربي ايران(قسمتي از کرمان، فارس و خوزستان) مستقر شدند.

ح) در حدود سده هشتم ق م در مغرب درياچه اروميه که در دوره باستان مانايي خوانده مي شد، هنري محلي که با هنر آشوري در غرب و اورارتو در شمال (کشوري باستاني در آسياي صغير و ارمنستان) آميخته شده بود، وجود داشت.

Art-iran

در کاوشهاي به عمل آمده در آذربايجان گنجينه اي از اشياء زرين، مفرغي و عاجي به دست آمد ازجمله جام زرين حسنلو (به نام تپه اي است که در آن کشف گرديده) که بر سطحش صحنه اي اساطيري نقش شده است. [چکیده ای از تحقیق و مقاله اصلی]

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق تاریخ هنر ایرانی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 17
قالب: فایل ورد
توضیحات: فهرست و منبع ندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *