تحقیق تاثیر دخانیات بر سقط جنین

هیچ مقداری از مصرف دخانیات در طی حاملگی یا در هر زمان دیگر برای زنان بی خطر نیست . هر گونه مصرف سیگار در زمان بارداری جنین  را در معرض خطراتی قرار میدهد که عبارتند از : کاهش وزن هنگام تولد، مشکلات تنفسی، ناتوانی ها ی مغزی از جمله فلج مغزی ، عقب ماندگی ذهنی و مشکلات یادگیری ، بعضی نقایص زمان تولد ، تولد زود هنگام نوزاد و حتی مرگ نوزاد. تحقیق تاثیر دخانیات بر سقط جنین در قالب فایل ورد به همراه منبع کامل آماده برای دانلود میباشد.

تاثیر دخانیات بر سقط جنین

سیگار همچنین ریسک عقیمی را در زنان افزایش می دهد و باعث حاملگی نابجا (حاملگی که خارج از رحم ایجاد می شود ) سقط جنین و اختلالات جفت می شود . خیلی از خطرات دیگر سیگار که به تولید مثل ارتباطی ندارد شامل بالا بردن ریسک بیماریهای قلبی و سرطانهای مختلف می باشد.

نوزادان مادرانی که سیگارمی کشند دو برابر بیشتر از نوزادان مادران غیر سیگاری در معرض نشانگان مرگ ناگهانی نوزاد قرار دارند . بچه های مادرانی که در طی بارداری سیگار می کشند همچنین در معرض ریسک بالای مشکلات تنفسی قرار دارند . از جمله آسم و این بچه ها دچار اشکالات یادگیری و مشکلات رفتاری نیز هستند .

بیان مساله

بخاطر اینکه در خیلی از موارد راهی وجود ندارد که بگوئیم این مشکلات با چه تعداد سیگار یا کدامیک از مواد شیمیائی موجود در تنباکو رابطه دارند بنابراین بهتر است که بگوئیم اصلاٌ سیگار نکشید و بخاطر اینکه سیگار کشیدن دیگران هم می تواند خطرناک باشد سعی کنید حداقل زمان را با افراد سیگاری صرف کنید یا به محیط هایی که سیگار می کشند نروید.

استعمال دخانیات در دوران بارداری خطر تولد نوزاد بیش فعال را افزایش می‌دهد : در صورتی که مادران باردار به طور همزمان در معرض دود سیگار و سرب قرار گیرند این خطر به میزان ۸ برابر افزایش می یابد نتایج یک  تحقیق در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز نشان داد که استعمال دخانیات در دوران بارداری و قرار گرفتن در معرض سرب پس از تولد نوزاد در بروز یک سوم موارد اختلال بیش فعالی و کمبود دقت و قدرت تمرکز کودکان نقش دارد.از این رو در این تحقیق برآن شده ایم تا به بررسی تاثیر دخانیات بر سقط جنین و کم و کیف آن بپردازیم.

سقط جنین
سقط جنین

سوال اصلی

آیا مصرف دخانیات بر  سقط جنین اثری دارد؟

سوال فرعی

آیا مصرف دخانیات بر سلامتی زن باردار و کودک درون شکم وی اثر سوءء ای دارد؟

آیا مصرف دخانیات برای زن باردار منع شده است؟

فرضیه اصلی

به نظر می رسد مصرف دخانیات باعث سقط جنین می شود.

فرضیه فرعی

به نظر می رسد مصرف دخانیات سلامتی زن باردار و کودک وی را به خطر می اندازد

به نظر می رسد زن باردار از مصرف دخانیات منع شده است

متغیرهای مستقل و وابسته

منغیر مستقل:

مصرف دخانیات

متغیر وابسته :

سقط جنین

اهداف تحقیق

۱- بررسی علل سقط جنین

۲- بررسی ریشه مصرف دخانیات

۳- بررسی تاثیر دخانیات بر سلامتی زنان باردار

۴- بررسی تاثیر دخانیات بر سلامتی جنین

۵- بررسی سقط جنین و ارتباط تنگاتنگ آن با مصرف دخانیات

 

اهمیت تحقیق

یافته‌ها نشان داد قرار گرفتن جنین در معرض دود سیگار باعث ایجاد تغییراتی می‌شود که علاوه بر ضعیف کردن دفاع ایمنی ارثی، روند تکامل دستگاه ایمنی اکتسابی را نیز کند می‌کند.سیگار کشیدن مادران باردار مهمترین و خطرناک‌ترین فاکتور سندرم مرگ ناگهانی نوزاد است که به تلف شدن کودک در داخل رحم مادر منجر می‌شود  :  بررسی‌های علمی حاکیست نوزادانی که در رحم در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند، میزان محرک‌های مغزی در آنها کاهش پیدا می‌کند.به گفته محققان محرکهای مغزی با افزایش هوشیاری،‌ توان ماهیچه‌ای، ضربان قلب و تنفس در ارتباط هستند.

بر اساس این تحقیق، دود سیگار، خواب جنین را مختل می‌کند.آمارها نشان می‌دهد که سندرم مرگ ناگهانی نوزاد سومین عامل اصلی مرگ و میر نوزادان در آمریکا است.این پژوهش روی ۱۲ نوزاد سالم انجام گرفت که مادران آنها در دوران بارداری به طور متوسط روزانه ۱۵ سیگار می‌کشیدند.به گفته کارشناسان؛ ۱۵ تا ۲۵ درصد از زنان باردار در کشورهای غربی در دوران حاملگی سیگار می‌کشند که این آمار متخصصان را نگران کرده است .

استعمال دخانیات در زمان بارداری خطر پارگی جفت را افزایش می دهد : سیگار کشیدن حین دوران حاملگی با افزایش خطر پارگی جفت همراه است که جان مادر و جنین را به شدت به خطر می اندازد. در این حالت ، جفت از رحم جدا می شود و خونریزی شدیدی روی می دهد.  در این حالت چهل درصد از جنین ها جان خود را از دست می دهند.تمامی آمارهای حاصل شده در این موردحاکی از اهمیت این موضوع مهم و اهمیت تحقیق کردن راجع به این موضوع است.

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق تاثیر دخانیات بر سقط جنین:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 23
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *