تحقیق بازاریابی

یکی از مواردی که در کلاس جواب گرفته ام و کاربرد  زیادی در آینده دارد این بود که اگر یک کارخانه ۴۰درصد سهم بازار را داشته باشد “لیدر مقتدر” بازاریابی است. و اینکه فکر می کردم برای موفقیت باید کل سهم بازاریابی را در اختیار داشت. اندیشه ای اشتباه بود.همه ی کسب و کار ما طبقه ای از جامعه را هدف قرار می دهند(ایرانسل کف قاعده) و تنها کسب و کاری که جامعه ی هدفش همه ی آدم ها بودند. کوکاکولادر کلاس به رایتل اشاره شد و دلایل شکست آن مواردی مانند سه دفعه عوض کردن شمارش و عدم سلامت رقبا ذکر شد اما این ها برای شکست چنین سرمایه گذاری بزرگی نمی توانند دلایل غالبی باشد و به سواللی که در کلاس پرسیده ام هنوز جوابی داده نشده است.سوال من این بود که دلایل شکست رایتل چه بود؟ آیا وقتی رقیب بزرگی در میدان هست (ایرانسل) دیگر نباید در آن حوزه سرمایه گذاری کرد؟ اگر این گونه باشد هیچ جایی برای سرمایه گذاری نیست ! تحقیق بازریابی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

کسب و کار:

هرگونه فعالیت اقتصادی که به صورت تکرارپذیر و با انگیزه کسب و کار سود توسط یک فرد یا سازمان انجام می شود را کسب و کار می گویند این فعالیت ها اعم از تولید محصول ، فروش کالا و ارائه خدمات بوده و معمولا با ریسک و عدم اطمینان همراه است.خلاقیت: فرآیند ذهنی ایجاد یک مفهوم جدید/ نوآوری: عینیت بخشیدن به یک مفهوم ذهنی/ کارآفرینی : تجاری سازی یک مفهوم ذهنی عینیت یافته کارآفرینی کسی است که کاری را انجام می دهد که دیگر افرادی که در تجارت هستند قادر به انجام آن نمی باشند.او پدیده ی نوینی در اندیشه خود می پندارد.

سوال من: آیا همه ی افراد می توانند کارافرین باشند یا به استعداد و  طبیعت آنها بستگی دارد. این جا خیلی تمرین کردن جواب نمی دهد و تاوان اشتباه می تواند به کل زندگی شخص بازگردد.کارآفرین شخصی است مبتکر که با امکانات شخصی برخی مکانیزم های اجتماعی و اقتصادی را سازمان دهی می کند و ریسک شکست را می پذیرد. کارآفرینی فرایند خلق پذیری نو، با صرف وقت و تلاش بسیار و پذیرش خطرات مالی، روحی و اجتماعی است برای بدست آوردن سه چیز: ۱- منابع مالی ۲- رضایت شخصی ۳- استقلالکارآفرین فردی است که با تشخیص فرصت و تبدیل ایده و فکر جدید به یک کسب و کار و بسیج منابع که توام با مخاطره ی مالی، اجتماعی، آبرویی و حیثیتی می باشد محصول و خدمت جدید ارائه می کند.

بازاریابی
بازاریابی

برخی از ویژگی های کارآفرینی:

رویاگرا، مصصم، با انگیزه و عزم راسخ. علاقه مند . نیازمند به پیشرفت. گرایش باطنی به استقلال. خلاق. گرایش باطنی به سبک قاطع. اهل عمل. دلبسته به کار

دلیل توسعه کارآفرینی در بازاریابی:

تولید ثروت

اشتغال مولد

توسعه فکر تکنولوژی

کاربرد: من همیشه برای یک کار اقتصادی فکر می کنم که باید شرایط به گونه ای مهیا شود که قطعیت کار ۱۰۰درصد باشد و ریسک به صفر برسد در صورتی که متوجه شدم خیلی از کارهایی را که تا الان انجام نداده ام شاید از دست رفتن فرصت بوده  دیگر در آینده نباید تکرار شود و فرصت را به بقیه بدهم.

طرح تجاری:

طرح کسب و کار سندی مکتوب است برای مطلع کردن دیگران به ویژه سرمایه گذاران و تامین کنندگان مالی بازاریابی از اینکه طرح در مورد چه ایده ای است و چگونه ممکن است جرا شود و نتایج مطلوبی به بارآورد این طرح باید مختصر نوشته شود و در عین حال باید همه ی زمینه های مورد پرسش را پاسخ دهد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق بازاریابی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 8
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *