تحقیق ارابه رانی و اسب سواری

هدف این مقاله ارائه چندین مدرک در رابطه با سامارین ها، اورارتوها و نوبیان هاست که بیشتر آنها در ارتش به سلطنتی سارگون دوم بودند، پس از سقوط ساماریا در ۷۲۲ قبل از میلاد و الحاق آن به آشور مدرک اصلی جدید است و از گروه کوچکی از الواح میخی اداری به دست آمده است که عنوان فهرست اسب ها در ارابه رانی را دارندکه به عنوان شماره های ۹۹-۱۱۸ در جلد سوم مجموعه ی متون نمرود (CTNIll) چاپ شده و استفانی دالی و جی. تحقیق ارابه رانی و اسب سواری در ارتش تیگلات پیلسر سوم و سارگون دوم در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

ارابه رانی و اسب سواری

ان پست گیت آنرا آماده ی چاپ کردند . مدارک جدید توجه را معطوف بعضی متون در کتیبه ی سلطنتی سارگون کرده اند که برای آن چند خواندن ، تفسیر و نتیجه گیری جدید درد اینجا ارائه شده اند که رفتار سارگون را با ساماریا و مردم اش روشن می کند. مدارک جدید همچنین می تواند استفاده شود که دو گروه از مردان را نشان دهد که نبوغ در اسب سواری در قلب ارتش سلطنتی آشور(assyriam) مورد استفاده قرار گرفت.

موضوعاتی که جمع بندی شد عمدتاً از دوره ی سلطنت سارگون دوم است اما دوره ی زمانی بیشتر از یک پادشاه را در بر می گیرد چون در بسیاری از جنبه ها سارگون (۷۲۱-۷۰۵ ارابه رانی ) را می توان دنبال رو سلف برجسته اش تیگلات پیلسر سوم (۷۴۴ ارابه رانی -۷۲۷) دانست و مدارک متون تا حکومت آشور بانی پال ادامه می یابد. یکی از اهداف این مطالعه یافتن راهی از میان عبارتهای کیشه ای نوشته های سلطنتی آشوری است ، تا نشان داده شود که آشوری ها تنها از طریق باج و خراج و تبعید ، حکومت نمی کرده اند. آنها از راه تجارت از مصر اسب وارد می کرده اند و مشاوران خارجی و افسران کار کشته را در ارتش شان استخدام می کرده اند.

هدف دیگر این است که از یک جنبه نشان دهیم چگونه کتیبه های سلطنتی را می توان با متون مختلف حقوقی و اداری کامل کرد ونشان دهیم که هر منبعی برای منبع دیگر چه ارزش دارد. انواع منتشر شده ی نینوا، نمرود و تل حلف در حمایت از شرح رسمی لشکر کش ها که معرف تر هستند سهم دارند.

ارابه رانی
ارابه رانی و اسب سواری 

 عهد عتیق

به نظر می رسد که نشان می دهد ساماریانی ها با رفتار خاصی در بعضی مواقع در وطنشان روبرو بوده اند (zkings 17: 24-28) مقامات آشوری به یک روحانی ساماریایی اجازه دادند تا به «بتل» برگردد تا به مردم کمک کند عبارت ملی خود را از سر بگیرند.

ما مدارک کافی در دسترسی نداریم تا نشان دهیم که آیا این یک امتیاز غیر معمولی بوده یا انیکه سیاستی عادی برای آشوری ها تا به روحانیون اجازه دهند پس از تبعید و جابجایی به وطن شان برگردند. غیر متحمل به نظر می رسد که این متن را به عبارت منشور سارگون در نمرد یعنی inusunu usahiz مرتبط بدانیم. بهر حال یک مدرک تا حدودی موازی از لوح نجف آباد که در غرب ایران در ۱۹۶۵//// شد به // می آید . متن کامل نیست ، اما سارگون نام مردم varagar را به میان می آورد که مطلع او بودند و رفتار خوبی داشتند اما مورد تجاوز دشمنی ناشناخته قرار گرفته بودند که شهرشان را چهار سال اشغال کرده بود.

کلمه ی inu

به معنای «دانش یا معرفت فنی در یک حرفه» متداول نیست. سارگون از این کلمه جایی دیگر دو مرتبه در کتیبه هایش استفاده می کند. د ر یک متن او به خودش به عنوان le’iini استاد مهارتهای فنی با ترجمه ی لغت نامه ی شیکاگو یاد می کند در متنی دیگر این کلمه برای آشوری های اصیلی استفاده شده که به خارج فرستاده شده اند که به خارجی ها آموزش دهند که چگونه رفتار کنند و چگونه وظایف شان را در قبل شاه آشوری شان و خدایان او انجام دهند.

تنها متن دیگری که در آن این کلمه دیده می شود متنی است که در آن آشور بانی بار در مورد توانایی هایش لاف می زند «من بهترین کارشناس در بهترین مهارتهای منحنی تمام هنرها هستم» این سه مورد که در آنهااین کلمه فقط برای طبقات بالای آشوری استفاده شده، به نظر می رسد که نشان می دهد که با ساماریانها به طریق خاصی برخورد می شده و آنها را از دیگر دولت های فتح شده بوسیله ی آشوری ها جدا می کند و کلمه ی inu در یک متن به طور استثنایی در مورد ساماریانها استفاده شده است.

دومین مجله ی جالب این است که خراج سارگون بیشتر از خرج سلف اش نیست عبارت موجود می گوید. که او با ج و خراجی از آنها خو است که از آشوریها می خواست این رفتاری خیلی ملایم است، اگر دقت کنیم که ساماریا قسمت اش را برای خراجگذاری زیرپا گذاشت ، در مقابل قدرت آشور به مدت دو یا سه سال مقاومت کرد، پس از اینکه فتح شد خیلی زود دست به شورش زد ، و اکنون موقعیت اش را از یک پادشاهی خراجگزاری به یک ایالت تحت حکومت مستقیم داشت تغییری می داد.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق ارابه رانی و اسب سواری:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 56
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *