تحقیق تاریخچه LSF رشته عمران و مهندسی

سیستم قاب سبک فلزی  یک سیستم ساختمان جدید می باشد که از ورق فلزی گالوانیزه فلز ضد زنگ – یا ورق روغنی فرم داده شده  در حالت سرد (cfs) تشکیل شده است .این سیستم در سال ۱۹۹۰ بعد از گران شدن چوب و مشکلات زیست محیطی در صنعت ساختمان باعث شد  سیستم LSF برای ساخت واحدهای مسکونی بکار می رود .تحقیق تاریخچه LSF رشته عمران و مهندسی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

معرفی LSF

سیستم سازه ای فولادی سبک LSF( LIGHT WEIGHT STEEL FRAME)نظر به این که ایران روی یکی از کمربندهای فعال زمین لرزه در جهان قرار دارد ، لذا ایجاد سازه های امن با نسبت بهینه مقاومت به وزن از اولویت خاصی برخوردار است

سیستم مورد استفاده در شرکت آرمان ابنیه ایستا بر مبنای سیستم سازه های فولادی سبک (LSF)با توجه به ایمنی- اقتصادی- طول عمر مفید آن و…. از اوایل دهه پنجاه میلادی در امریکای شمالی ساخته شد و مورد توجه و استفاده قرار گرفت و. این ساختمان ها طی چند سال به سمت اروپا گسترش یافت و هم اکنون با طی کردن سیر تکمیلی خود یکی از اصلی ترین روش های صنعتی سازی ساختمان در اروپا ،آمریکای شمالی و آسیای جنوب شرقی به حساب می آید و امروزه با رشدی چشمگیر و روزافزون به سایر سیستم های ساختمانی در ایران افزوده شده است .

سیستم سازه ای فولادی سبک (LSF)،

یک سیستم سازه ای پیشرفته و دارای تائیدیه مرکز تحقیقات مسکن برای دیوار های باربر بر مبنای استاندارد های کانادا و استرالیا میباشدکه در انواع ساخت و سازها مانند ویلاها، خانه های ویلایی تک خانه وار و چندخانوار ، ساختمانهای مسکونی و اداری یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمانها، ساختمانهای مدارس و دانشگاهی، رستورانها و …. دارای کاربرد می باشد. سیستم سازه های فولادی سبک (LSF) به راحتی می تواند بالاترین ضوابط استانداردهای مربوط به طراحی سازه، انرژی، مقاومت در برابر آتش و عملکرد صوتی رابرآورده نماید.

سیستم سازه های فولادی سبک (LSF)

یکی از مناسبترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورداستفاده قرار می گیرد. اصلی ترین عامل در سازه­ای فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک (LGS) میباشد. مقاطع فولادی جدار نازک، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای میباشند که با استفاده از ورقهای فولادی نازک و با استفاده از روش Roll Forming شکل دهی میشوند. داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست که باعث میگردد، تولید مقاطع در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام گیرد.

LSF
LSF تاریخچه

سیستم سازه های فولادی سبک (LSF)

یک سیستم سازه ای پیشرفته و مورد تایید در کشورهای توسعه یافته و مدرن می باشد. و به عنوان یکی از مناسبترین سیستم ساختمانی در جهان است که امروزه در انواع ساخت و سازها مورداستفاده قرار می گیرد و بدلیل کیفیت مناسب ساخت و سرعت بالا و مقاومت عالی در برابر زلزله از آن در کشورهای انگلستان، آمریکا، کانادا ، استرالیا ، ژاپن و… استفاده میگردد.

برخی مشخصات فنی این سیستم عبارتند از :
۱- سازه ها از پروفیل های گالوانیزه با مقاطع خاص

۲-دیواره داخلی از پانل های کناف با پوشش رنگ یا کاغذ دیواری و ….
۳- دیواره خارجی از سمنت بورد با پوشش دلخواه خریدار
۴- درب و پنجره ها از جنس یو پی وی سی با شیشه دوجداره
۵- کف از سرامیک یا پارکت
۶- لوله کشی تاسیسات و برقی بصورت توکار
۷- سقف از ساندویچ پانل یا ورق طرحدار یا اجناس مشابه

کاربرد سازه های L.S.F

با توجه به تقاضای موجود در بازار مسکن و همچنین شرایط حاکم بر کیفیت و قیمت ساختمانهایی که با روش های  معمول در کشور احداث می شوند ، احداث سازه هایی با سرعت بالا ، قیمت مناسب وایمنی بالا ، قطعاً یکی از

نیازهای ضروری کشور است که در گام اول، صرفه جویی های اقتصادی بسیاری را به دنبال داشته و دردراز مدت با تاثیر بر فرهنگ ساخت و ساز کشور و ورود دانش فنی جدید در باب طراحی وساخت ، احداث ساختمانها با سازه L.S.Fرا می توان به شرح ذیل دسته بندی نمود .

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق تاریخچه LSF رشته عمران و مهندسی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 12
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *