مقاله تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمان

مقاله و تحقیق تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازماندر ۱۴ صفحه آماده ویرایش و پرینت میباشد این مقاله در قالب ورد است و  ,مناسب دانشجویان رشته مدیریت بوده و به  و نتایج اثرات اخلاق را در عدالت سازمان ها مورد بررسی جامع قرار داده است در ادامه چکیده ای از متون مقاله را قرار میدهیم تا در صورت نیاز از باکس انتهای صفحه دانلود نمایید.

چکیده و خلاصه هایی از مقاله تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمان:

اخلاق کسب و کار: عبارت است از به کارگیری اصول و ارزش های اخلاقی حرفه ای و سازمانی در تعامل تجاری و کسب و کار. در تعریفی دیگر اخلاق کاری عبارتند از مجموعه از بایدها و نبایدها که کارکنان یک سازمان در جهت تحقق کامل شرایط کیفی وکمی کاری که تعهد کرده اند، باید رعایت کنند.

سازمان
سازمان

اخلاق سازمان:

جو به روش هایی اشاره می کند که سازمانی از طریق مدیریت این روش ها و رفتارهای روتین، اقدامات مورد انتظار را مورد حمایت و پاداش قرار می دهند سازمان ها، واحد ها و گروه های کاری انواع مخلتفی از جوها از جمله جو اخلاقی را در بر می گیرد و ادارک کارکنان از جو سازمانی و جو اخلاقی در سازمان های مختلف بخاطر تفاوت های موقعیتی افراد، گروه های کاری و سوابق کاری متفاوت باشد. ویکتور و کولن(۱۹۸۷) به عنوان پدران جو اخلاقی شناخته شده اند، آنها مفهوم اخلاق را با توجه با دیدگاه جامعه شناسی و فلسفی توسعه داده و جو اخلاقی را ادراک متداول از انواع فعالیت ها و رویه های اخلاقی که محتوای اخلاقی دارد، تعریف کرده اند براساس این تعریف، جو اخلاقی سازمانی یا ابعاد اخلاقی سازمانی را که مشتمل بر ضوابط رایج، رفتارها، ارزش ها، اعتقادات و عاداتی هستندکه رفتارهای کلی افراد را در یک شکل می دهند، اندازه می گیرد(مقیم، ۱۳۸۵)جو اخلاقی یک سازمان اشاره ای است به ادراکات مشترک افراد یک سازمان از آنچه  از نظر اخلاقی صحیح است و اینکه چگونه باید نسبت به مسائل اخلاقی و ارزشی در درون سازمان واکنش نشان داد. ویکتور و کولن بر این باورند که جو اخلاقی یکی از عوامل بسیار اساسی در گرایش یا عدم گرایش کارکنان یک سازمان به رفتارهای مختلف است. جو اخلاقی سازمان، مشخص می کند که تا چه حد براساس معیارهای اخلاقی تصمیم گیری می شود و چگونه کارکنان پرسش های اخلاقی را تعبیر می کنند. جو اخلاقی به عنوان بخشی از فرهنگ یا جو سازمانی در نظر گرفته می شود. ویکتور و کولن گونه شناسی انواع جو را بر مبنای دو بعد ۱) معیارهای اخلاقی که در تصمیم گیری های سازمانی بکار گرفته شده (خودپرستی، نیک خواهی، اصول اخلاقی کانون تحلیل (سطح فردی، سازمانی و اجتماعی و معیارهای اخلاقی بر سه مجموعه تئوری اخلاق مبتنی است که خودپرستی بر به حداکثر رساندن منفعت خود و علاقه مندی های فردی و نیک خواهی به سود سازمانی یا گروهی و علم الاخلاق که بر اصول اخلاقی تأکید می کند. بعد کانون تحلیل به کسانی اشاره دارد درباره موضوعات اخلاقی می اندیشند. سطح فردی به دلالت های اخلاقی در فرد  اشاره می کند، سطح سازمانی یبه گروه هایی که در سیستم های اجتماعی وجود دارد، اشاره می کند و سطح اجتماعی به دلالت های اخلاقی که ماورای سازمان و گروه وجود دارد، دلالت دارد.

دیگر عناوین مقاله:

  • بررسی متغییر مستقل و وابسته
  • متغیرهای کنترل
  • تعریف نظری  و عملیاتی عدالت سازمان
  • روش تحقیق و منابع
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمان:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 14
قالب: فایل word
توضیحات: منبع دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *