تحقیق تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمانی

عبارت است از به کارگیری اصول و ارزش های اخلاقی حرفه ای و سازمانی در تعامل تجاری و کسب و کار. در تعریفی دیگر اخلاق کاری عبارتند از مجموعه از بایدها و نبایدها که کارکنان یک سازمان در جهت تحقق کامل شرایط کیفی وکمی کاری که تعهد کرده اند، باید رعایت کنند. تحقیق تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمانی  در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

عدالت سازمانی

اخلاق کسب و کار: عبارت است از به کارگیری اصول و ارزش های اخلاقی حرفه ای و سازمانی در تعامل تجاری و کسب و کار. در تعریفی دیگر اخلاق کاری عبارتند از مجموعه از بایدها و نبایدها که کارکنان یک سازمان در جهت تحقق کامل شرایط کیفی وکمی کاری که تعهد کرده اند، باید رعایت کنند.

اخلاقی سازمان

جو به روش هایی اشاره می کند که سازمان از طریق مدیریت این روش ها و رفتارهای روتین، اقدامات مورد انتظار را مورد حمایت و پاداش قرار می دهند سازمان ها، واحد ها و گروه های کاری انواع مخلتفی از جوها از جمله جو اخلاقی را در بر می گیرد و ادارک کارکنان از جو سازمانی و جو اخلاقی در سازمان های مختلف بخاطر تفاوت های موقعیتی افراد، گروه های کاری و سوابق کاری متفاوت باشد. ویکتور و کولن(۱۹۸۷) به عنوان پدران جو اخلاقی شناخته شده اند، آنها مفهوم اخلاق سازمانی را با توجه با دیدگاه جامعه شناسی و فلسفی توسعه داده و جو اخلاقی را ادراک متداول از انواع فعالیت ها و رویه های اخلاقی که محتوای اخلاقی دارد، تعریف کرده اند براساس این تعریف، جو اخلاقی سازمانی یا ابعاد اخلاقی سازمانی را که مشتمل بر ضوابط رایج، رفتارها، ارزش ها، اعتقادات و عاداتی هستندکه رفتارهای کلی افراد را در یک سازمان شکل می دهند، اندازه می گیرد(مقیم، ۱۳۸۵)جو اخلاقی یک سازمان اشاره ای است به ادراکات مشترک افراد یک سازمان از آنچه  از نظر اخلاقی صحیح است و اینکه چگونه باید نسبت به مسائل اخلاقی و ارزشی در درون سازمان واکنش نشان داد

عدالت سازمانی
عدالت سازمانی

 

معیارهای اخلاقی بر سه مجموعه تئوری اخلاق مبتنی است که خودپرستی بر به حداکثر رساندن منفعت خود و علاقه مندی های فردی و نیک خواهی به سود سازمانی یا گروهی و علم الاخلاق که بر اصول اخلاقی تأکید می کند. بعد کانون تحلیل به کسانی اشاره دارد درباره موضوعات اخلاقی می اندیشند. سطح فردی به دلالت های اخلاقی در فرد  اشاره می کند، سطح سازمانی به گروه هایی که در سیستم های اجتماعی وجود دارد، اشاره می کند و سطح اجتماعی به دلالت های اخلاقی که ماورای سازمان و گروه وجود دارد، دلالت دارد.

عدالت سازمانی

تعر یف نظری عدالت سازمانی

کلمه معادل عدالت در فرانسه و انگلیسی justice و در لاتین justitia است.(اخوان کاظمی،۱۳۸۲،ص۲۷) فرهنگ لغات آکسفورد عدالت را به عنوان حفظ حقوق با اعمال اختیار و قدرت و دفاع از حقوق با تعیین پاداش یا تنبیه توصیف کرده است. اما آنچه در تعاریف این واژه به مقاصد ما نزدیکتر است مفهوم عدالت به معنای برابری و تساوی، دادگری و انصاف، داوری با راستی و درستی و مفاهیم دیگری از این قبیل است . بنابراین منظور از عدالت سازمانی، عبارت است از برقراری تساوی و برابری در سازمان ها.(همان، ص ۳۱)

تعر یف عملیاتی عدالت سازمانی

منظور از عدالت سازمانی نمره ای است که نمونه پژوهش از پاسخ به سوالات پرسشنامه عدالت سازمانی دریافت می کنند.

 

متغیرهای کنترل

جنسیت اعم از زن و مرد بودن کارکنان اداره ثبت احوال شیراز

سن کارکنان اداره ثبت احوال شیراز

تشویق و علاقه مندی کارکنان

تعداد کارکنان اداره ثبت احوال شیراز

میزان تحصیلات کارکنان

حقوق کارکنان

 

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق تاثیر اخلاق سازمانی بر عدالت سازمانی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 13
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *