تحقیق بیمه صنعت دریانوردی و کشتیرانی

در قراردادها بیمه باید حوادث دریایی قید شود و لیکن این حوادث دریایی باید قانونی باشد. حقوقی و درست باشد. اگر حوادث دریایی کسی در خصوص قاچاق انسان باشد شرکت بیمه نمی تواند آن را بیمه کند حتی اگر بیمه هم بکند و بعد بفهمند که برای کار غیرقانونی بوده است این بیمه خود به خود لغو می شود.ما در چه موقعی می توانیم بگوییم که یک حادثه حادثه دریایی است.کشتی، کالا، یا قایق که در مقابل مخاطرات دریایی قرار می گیرد و در حقیقت در یک حادثه دریایی قرار می گیرد در زمره اول بیمه ای قرار می گیرند.تحقیق بیمه صنعت دریانوردی و کشتیرانی در عرصه تجارت جهانی در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

 حوادث دریایی تحقیق بیمه صنعت دریانوردی و کشتیرانی:

 

علاوه بر بار، کشتیرانیو … چیزهای دیگری که می تواند بیمه شود و چیزهای دیگری که مرتبط است و تحت تاثیر ریسکی است که ممکن است در اثر خطر دریایی ممکن است وارد گردد آنها در بیمه های دریایی لحاظ گردیده و حادثه دریایی تعداد می شود. مثل پولی که بابت کرایه خدمات دریایی دریافت می شود، کمیسیونی که واسطه های می گیرند سودی که قرار است در این میان برده شود. همه اینها می تواند در زمره حوادث دریایی قرار گرفته و بیمه گردد.

قانون بیمه دریایی:

این قانون توسط پارلمان انگلیس تصویب شده و از قوانین ملی انگلیس است. و به دلیل اینکه بسیار کارا بود به نوعی جای یک کنوانسیون را گرفته و به صورت قانون بین المللی درآمده است.

دریا یک محیط بین المللی است پس قوانین آن هم باید بین المللی باشد.درست است که این قانون به قانون انگلیس است ولی چون همه رعایت می کنند به نوعی به یک کنوانسیون تبدیل شده و حکم بین المللی پیدا کرده است.

رویکردهای بیمه “insurance brokers”:

یک عده ؟ بار دارند و می خواهند بارشان را بیمه کنند و یک عده هم ؟ که خدمات بیمه ای ارائه کنند و در مصونیت بروکردهای بیمه یا واسطه بیمه ای کسی است که این دو را بهم متصل می کند.

بروکردها در مصونیت افرادی از شرکت ها کشتیرانی بودند مثلا یک کشتی برای شرکت یا شخص بود که می خواست آنرا به دریا بفرستد و در مصونیت یک نفر را نیاز داشتند که این کار را بعهده بگیرد و این شخص باید بدنبال یک گروه می گشت که بیاید این کشتی را بیمه کند .

Dlaritime peris: مخاطرات دریایی چیست؟

هرچند که مربوط به دریانوردان کشتیرانی باشد هر خطر و ریسکی که مربوط به دریانوردی باشد، به آنها کلا خطرات دریایی می گویند مثل آتش گرفتن بار کشتی یا ود کشتی، دزدان دریایی، جنگ، توقیف کشتی و ….، باری که به خاطر نجات کشتی به دریا می اندازیم (jettisons) .. یا بقیه مخاطراتی که در دریا به وجود می آید و مثل اینهاست و یا اگر مثل اینها نیست در قرارداد قید شده که این خطرات هم در این قرارداد جزء خطرتعداد؟ محسوب می شود.

کشتیرانی
بیمه کشتیرانی و دریانوردی

چند اصطلاح:

۱- act of god: بلاهای طبیعی: مثل سیل، زلزله، طوفان های بزرگ و ..

۲- تصادفات : اگر تصادفات بخواهند قسمت پوشش بیمه قرار بگیرند نباید عمدی باشند و اتفاق بیافتد بدون اینکه کنترل نشده یا برنامه ریزی شده باشد.

۳- ضرر و زیان: مورد بیمه averaye به معنی ضرر و زیان است که خودش تقسیم می شود به چند گروه که در برخی از گروه ها بدین معنی است که کل بار از بین نرفته است و بخشی از بار آسیب دیده است.

۴- یک فرمتی در شرکت بیمه به نام lertificate of insurance وجود دارد که در حقیقت بیمه را در همین فرم می نویسند.

۵- agent( نماینده خدمات بیمه کشتیرانی): کسی هست که در حقیقت بیمه را می فروشد و درصدی از بیمه را به عنوان کمیسیون به agent می دهند.

۶- reinsurance: بدین معنی است که یک شرکت بیمه ای توسط یک شرکت بیمه ای دیگر بیمه شوند.

۷- broker: به واسطه ها می گویند و کسانی هستند که به صورت واسطه بین بیمه شونده و بیمه کننده جهت انعقاد قرارداد عمل می کنند.

طرف های دیگر قرارداد های بیمه ای هستند:

۱- carrier: شرکت حمل کننده بار است که یا صاحب کشتی و یا اجاره کننده کشتی است اینها عمدتا کشتی دارند و از ؟ بیمه استفاده می کنند.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق بیمه صنعت دریانوردی و کشتیرانی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 22
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *