تحقیق بررسی زندگی مریم حیدرزاده

مریم حیدرزاده برخلاف عقیده بسیاری از کسانی که اعتقاد دارند که ناتوانی جسمی می تواند در پیشرفت انسانها برای رسیدن به اهداف بلند و بزرگ ،خدشه ایجاد کند یا بطور کل آنها را از رسیدن به اهداف ، آمال و آرزوهایشان منع کند، خط بطلان کشید و با سعی و تلاش که در مکتوب کردن نوشته های خود به خرج داد توانست در یکی از نادرترین اتفاقات بهترین نتیجه ها را بگیرد و با سرعت مافوق تصور در دل خیلی از انسانها جای گشود.مریم حیدرزاده توانست با این کار خود تقریبا کسانی را که از نظر جسمی مشکلاتی مشابه مشکل مریم را در وجود خود داشتند ، با شناخت شخصیت او و کشف توانایی های خود توانستند این حس را که بین آنها و دیگران (انسانهای سالم)فاصله وجود دارد، به حداقل برسانند.تحقیق بررسی زندگی مریم حیدرزاده در قالب فایل ورد آماده ی ویرایش و پیرینت می باشد.

مقدمه ی تحقیق بررسی زندگی مریم حیدرزاده:

شاید یکی از دلایل اینکه مریم به این سرعت روز به روز به پیشرفت و ترقی و نزدیک شدن به یاری کرد. حمایت طرفدارانی بود که  در همه حال  بصورت نامحسوس مریم را مورد لطف قرار دهند و اکثر این طرفدران کسانی بودند و هستند که مثل خودم برایشان ، مطلع شدن از درون کسی که با دنیای بیرون خود فاصله زیادی دارند و به این راحتی احساس ها و تصویرهای دنیای بیرون خود را درون قالب خود بررسی و به شیوه خود حلاجی می کند و به تصویر می کشد، جالب بود.نوشته های مریم همانطور که گفتم ، قالب شعری خاصی نداشته باشد ، شاید دارای وزن و قافیه و …. و خیلی از چیزهایی که در شعر مدنظر را در آن پیدا نکنی . ولی از لحاظی دیگر می توان دنیای ساختگی درون خود و ذهنیت و احساس او را از زندگی بیرون و بصورت مشهودی احساس کنیم.

مریم حیدرزاده
مریم حیدرزاده

بیوگرافی مریم حیدرزاده:

در آبان ماه سال ۱۳۵۶ دختری در تهران متولد شد و هم اکنون ساکن تهران می باشد. در سن سه سالگی عمل آب مروارید یر روی چشم او انجام شد ولی متاسفانه عمل با عدم موفقیت روبه رو شد و پس از چند روز که از عمل می گذشت ،  بانداژ روی چشم مریم برداشته شد ولی انگار مریم هیچ رنگی جز سیاهی در برابر خود نمی دید .آری این چنین بود که مریم از آن پس پا به دنیای جدیدی نهاد دنیایی سراسر از ناامیدی و و ظلمت .دنیایی که اگر هر انسانی با آن مواجه شود در یک لحظه قافیه زندگی خود را می بازد و باقی عمر خود را به بطالت و ناامیدی سپری می کند و د رد نیایی تاریک و تار خود امید زنده بودن وزندگی کردن را هر روز از روز قبل کمرنگ تر می بیند پس از گذشت مدت زمان مدید ی او با شرایط جدید تقریبا کنار آمده و سعی برای فرار از تمامی غصه ها ، ترحم ها ، ناامیدی ها ، و از همه مهمتر دنیایی بیرنگ و تکراری درون خود را آغاز کرد تا بتواند مانند خیلی قبل ها با بیرون و انسانهای بیرون خو دارتباطی راحت برقرار کند. او از سن ۸ سالگی شعر را شروع کرد . در گفته ای از خود او از این سرنوشت خود بعنوان یک کلید طلایی که در تقدیر انسان نهفته است یاد می کند. و هنوز تصاویر و رنگ ها را به گونه ای که در کودکی در ذهن خود بایگانی کرده تجسم می کند .از مریم حیدرزاده ۹ جلد کتاب منتشر شده که دوجلد آن به نثر می باشد.مدتی با یکی از شبکه های تلویزیونی همکاری می کرد . همایت اطرافیان باعث می شد مریم ، روز به روز به شرایط آرمانی برسد و امیدوارانه تر به سمت هدف های بزرگ خود  گام بردارد.

بهترین شعر مریم حیدرزاده از نظر خودش:

بهترین شعر او از نظر خودش یک نامه بی جواب از کتاب و آلبوم مثل هیچ کس می باشد. او عاشق آهنگ های آرامش دهنده است . و می  گوید که من هر صدایی که منو از دنیای حاضرم فراتر ببرد دوست دارم . حتی آهنگ و صدایی که هیچ چیزی ازش نمی فهمم . گاهی اوقات این احساس را در وجود من زنده کند . چون موسیقی به قول مریم فراتر از کلام عمل می کند و می تواند ما را به یک دنیایی دیگری ببرد.علاقمند به سازهای گیتار ، پیانو وفلوت می باشد و به نواختن کیبرد نیز مسلط می باشد. اوهنوز ازدواج نکرده است . و به گفته خود دارای ملاک های عجیب و قریبی است و چون توانایی به خرج دادن اعتدال در زندگی او را ندارد . در یک زندگی اعتصاب رمانتیک بسر می برد . یکبار عاشق شده است و تیم مورد علاقه اش مورد پرسپولیس است و و شاید به همین دلیل شهرت جهانی پیدا کرده است ، چون طرفداران پرسپولیس در تمامی دنیا زبانزد خاص و عام هستند.

نگاه مریم حیدرزاده به شعر و موسیقی:

جدا شدن شعر و موسیقی را پایان موسیقی عنوان می کند. از آدم های بینا ممکن است خیلی ها در مورد دنیا سوالاتی کنند ولی شاید چیزی دستگیر آنها نشد که دنیا چی هست و چرا ما بدنیا می آییم و چرا زندگی می کنیم . و چرا این فرصت زیستن پس از مدت ی از ما گرفته می شود .  این چرخه آخر به مرگ ختم می شود، به چه دلیلی وجود دارد . خیلی از ما آدم ها چیزهایی را که داریم . چیزها یا کسانی که به هر نحوی توی ادامه زندگی ما نقش مهمی دارند . شاید که نه، مطمئنا به آنها بها نمی دهیم مثل سلامتی ، مثل عزیزانمان و اگر روزی آنها از ما گرفته شوند شاید تازه بفهمیم کهک چه نعماتی در اختیار ما بصورت امانت بود و ما قدرشان را ندانسته ایم .و با تمام وجود درک نکرده ایم .

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق بررسی زندگی مریم حیدرزاده:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 12
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *