تحقیق بررسی رشته ورزشی بدنسازی

دومین جزء نوع پیکری عبارت از عضلانی پیکر است که توسط بدنی چهارشانه و عضلانی سخت نیرومند و برآمده مشخص می گردد. استخوانها درشت بوده و از عضلات ستبر پوشیده شده اند. پاها، تنه و دست ها عموماً دارای استخوانهای حجیم و عضلات سنگین می باشند. از مشخصات عمده این تیسپ ساعت ضخیم و مچ، دشت و انگشتان وزین را می توان مورد توجه قرار داد. قفسه سینه بزرگ و کمر نسبتاً باریک هستند. شانه ها پهن، تنه معمولاً راست و عضلات ذوذنقه ای و دالی کاملاً برجسته می باشند. عضلات شکم برجسته و ضخیم و پوست دارای ظاهری خشن بوده که رنگ تیره عمیق خود را حفظ نموده است. بسیاری از قهرمانان دارای بخش بزرگی از این جزء گونه پیکری می باشند.تحقیق بررسی رشته ورزشی بدنسازی در قالب فایل ورد آماده ی ویرایش و پیرینت می باشد.

مقدمه ی تحقیق بررسی رشته ورزشی بدنسازی:

سومین جزء یعنی لاغرپیکری دارای صفات بارزی چون نحیفی، ضعف و ظرافت بدنی است. این جزء بدون چربی بدن محسوب می شود. شانه های پایین افتاده همواره در بین افراد لاغرپیکر دیده می شود. دست و پا نسبتاً دراز و تنه نسبتاً کوتاه بوده، هرچند چنین ساخت بدنی ضرورتاً بدان معنا نیست که فرد لاغر پیکر دارای قدی بلند باشد. شکم و انحنای کمری مسطح در حالی که انحنای پشتی نسبتاً زاویه دار و برآمده است. شانه ها اغلب باریک و فاقد زاویه عضلانی است. هیچ نوع برجستگی عضلانی در هیچ نقطه ای از بدن به چشم نمی خورد. کمربند شانه ای حموایت و محافظت عضلانی بوده و استخوان کتف از عقب متمایل به بیرون آمدگی است.

رشته ورزشی بدنسازی
رشته ورزشی بدنسازی

انتخاب سه نوع ساخت بدنی

انتخاب سه نوع ساخت بدنی توسط شلدون به این دلیلی بود که این سه گروه صفات کاملاً متمایزی را در بین جمعیت از خود نشان می دادند. پس از تعیین سه جزء اصلی و مختلف بدنی از ۴۰۰۰ مرد عکس گرفته شد و بر اساس صفات مربوطه به سه جزء اصلی طبقه بندی شدند. بر پایه این تجزیه و تحلیل چنین نشخص کردید که نمی توان به یک نوع کانلاً خالص دست یافت بلکه هر فردی ترکیبی از سه جزئ اصلی بوده و از آنها ساخته شده است. به بیان دیگر هر فرد چنان نشان می دهد که در ساخت بدنی او نسبتی از همه سه جزء اصلی بکار رفته است.

نوع پیکری سنجشی هیث کارتر

اگرچه بیشتر بخش گذشته مقدمتاً با توضیحی از نوع پیکری مردان سر و کار داشت، لیکن اخیراً هیث و کارتر در گسترش نوع پیکری هر دو جنس مردان و زنان سهم عمده ای داشته اند. آنها چنین پیشنهاد می کنند که سه روش درجه بندی نوع پیکر یافت می شود: ۱) درجه بندی سنجشی بدون عکس نوع پیگری؛ ۲) عکس سنجشی یا معاینه ای نوسط افراد پیکرشناس مجرب هنگامی که سن، قد و وزن و یک عکس نوع پیکری استاندارد و در دسترس باشد و ۳) ترکمیبی از این دو روش که عبارت از روشی است که توسط هیث و کارتر مورد استفاده قرار گرفته است.

جزء فربه پیکری هیث کارتر

جهت بدست آوردن اولین جزء نوع پیکری یعنی فربه پیکری فرم درجه بندی نوع پیکری در شکل ۲-۲۰ مورد استفاده قرار می گیرد. ابتدا مقادیر حاصله از اندازه گیریهای چربی زیر پوست در نقاط ذیل را با یکدیگر جمع کنید: ۳ سربازو، تحت کتفی و فوق لگنی. طرق اندازه گیری چربی زیر پوست در شکل ۳-۲۰ نشان داده شده است. جمع مورد نظر در مثال ما برابر ۴/۴۳ میلیمتر است. نزدیک ترین عدد به این مقدار در روی درجه بندی چربی زیر پوست برابر ۵/۴۳ میلیمتر بوده است که با رسم دایره ای در اطراف آن مشخص شده است. همچنین، اولین جزء در ستون مربوط به رسم دائره در اطراف عدد ۴ تعیین گردیده است.

جزء عضلانی پیکری هیث کارتر

دومین جزء یعنی عضلانی پیکری نیز با بکاربردن شکل ۲-۲۰ به صورت ذیل تعیین می گردد:۱-پیکانی روی ستون مشتمل بر قد فرد (یا نزدیک ترین رقم) قرار می دهیم. قد آزمودنی در مثال ما برابر ۸/۶۴ اینچ بوده لذا پیکان بین ارقام ۶۴ و ۵/۶۴ گذارده شده است.۲-برای اندازه گیری ردو استخوان (قطر استخوانهای بازو و ران) دایره ای در اطراف نزدیک ترین عدد موجود دئر ردیف مربوط به بکشید. در مواردی که می باید تصمیم گرفت آیا دایره در اطراف عدد بالاتر یا پایین تر ترسیم شود، آن را در اطراف عددی بکشید که به ستون قد نزدیک تر باشد (توسط پیکان مشخص شده است). برای مثال عدد ۰۵/۶ سانتیمتر مربوط به قطر بازو بین اعداد ۹۳/۵ و ۰۷/۶ قرار گرفته، در نتیجه اطراف عدد ۰۷/۶ که حد بالاتر می باشد دائره ای کشیده شده است.

انجام مهارت های ورزشی بین مردان و زنان

بخش از تفاوتهای موجود در انجام مهارت های ورزشی بین مردان و زنان را می توان توسط درصد چربی بیشتر در زنان توجیه کرد (صفحه ۵۵۷) میانگین چربی مردان بالغ بر ۱۵ الی ۱۷ درصد وزن آنها بوده، در صورتی که میانگین چربی بدن زنان در حدود ۲۵ درصد وزن بدن آنها می باشد. سلول های چربی قادر به تولید  ATP جهت اصتفاده عضلات نبوده، بلکه عمل اصلی آنها ذخیره چربی است. در نتیجه درصد بیشتر چربی از دو جهت تعیین کننده (از نظر انجام مهارت ها) می باشد: ۱) یاخته های چربی کمکی از نظر تولدی انرژی نکرده، و ۲) جهت جابجایی چربی میاز به هزینه انرژی است. برای مثال، یک دختر با قدی متوسط و وزنی حدود ۶۰ کیلوگرم (۱۳۲ پوند) دارای ۱۵ کیلوگرم (۳۳ پوند) چربی است در حالی که پسری با همان وزن دارای ۹ الی ۱۰ کیلوگرم (۲۰ الی ۲۲ پوند) چربی است. هنگام اجرای اعمال ورزشی، زنان ۵ تا ۶ کیلوگرم (۱۱ تا ۱۳ پوند) بیش از مردان هم وزن خود نسج بدن تولید انرژی با خود حمل می کنند.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق بررسی رشته ورزشی بدنسازی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 36
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *