پایان نامه بررسی رابطه جو سازمانی با استرس شغلی

تحقیق حاضر با هدف تعیین رابطه بین جو سازمانی و استرس شغلی در بین کارکنان اداره آموزش و پرورش شهر قیر انجام گردیده است. روش تحقیق استفاده شده توصیفی از نوع همبستگی می­باشد. برای ارزیابی متغیرها از پرسشنامه جو سازمانی و پرسشنامه استرس شغلی استفاده شده است.

پایان نامه بررسی رابطه جو سازمانی با استرس شغلی (مورد مطالعه کارکنان اداره آموزش و پرورش شهر قیروکارزین) در قالب فایل ورد به همراه فهرست و منبع آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

 

طی سالهای اخیر، جوامع بشری دستخوش تحولات تکان دهنده و هیجان آوری شده­اند. ارتقاء سطح جوامع و تبدیل آنها به جوامعی پویا و صنعتی و رشد علوم و فنون ذهن آدمی را دچار حیرت و شگفتی کرده است. با متحول شدن جوامع و پیشرفت سریع تکنولوژی، مشخص شده که بسیاری از حساس­ترین مشکلات ما، نه در حیطه چیزها، بلکه در قلمرو انسانهاست و بزرگترین درماندگی انسان، ناتوانی در دستیابی بر همکاری و تفاهم با دیگران است.

از آنجا که سازمانها روز به روز پیچیده­تر می­شوند بعید به نظر می­رسد که یک نظریه و یا یک تحقیق در ارائه جواب قطعی به تمام پرسشهای موجود درباره چرائی رفتار افراد در سازمانها نتیجه بخش باشد. به همین دلیل، نظریه پردازان علوم رفتاری در طول قرن بیستم دست به تحقیقات گسترده­ای زده و به مطالعه و بررسی رفتار انسانها پرداخته­اند. یکی از مسائلی که طی سالهای اخیر توجه دانشمندان علوم انسانی را به خود معطوف نموده جو سازمانی است. مطالعات و تحقیقات اخیر شدیداً بر بهبود و اصلاح جو مدرسه تأکید دارند.

بیان مساله

امروزه آموزش و پرورش ، سهم قابل توجهی از بودجه هر کشور را به خود اختصاص میدهد . با توجه به اهمیت و نقش تعلیم و تربیت ، به خصوص در ابعاد اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی، ضروری است در جهت کیفیت آموزش و پرورش ، فعالیت های اساسی صورت گیرد تا از به هدر رفتن سرمایه های انسانی و مادی جلو گیری شود .

اگر مراکز آموزشی به ویژه مدارس از جو سازمانی مناسبی برخوردار باشند و دبیران در فضای آرام و عاری از فشار روانی و استرس به امر خطیر تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم بپردازند ، می توان به کارآیی و اثر بخشی سازمانی نیز دست یافت . اثر بخشی هر سازمان ، مقصدی است که تمام تلاش های سازمانی در راستای رسیدن به آن انجام می گیرد.

برای داشتن مدارس اثربخش و کارا، فضای مناسب لازم است.جو سالم و فضای مناسب می تواند استرس شغلی را کاهش دهد. در این تحقیق، جو سازمانی با شاخصهایی چون ساختار سازمان، مسئولیت، پاداش، خطرپذیری یا ریسک کردن، صمیمیت و مهربانی، حمایت و پشتیبانی، معیار و ضوابط، برخورد و تضاد، هویت و شناسایی، و استرس شغلی با شاخصهایی همچون حجم کار، فقدان رشد حرفه ای، فقدان منزلت اجتماعی و روابط بین همکاران بررسی شده اند.

 

برای نمونه­گیری از روش نمونه­گیری تصادفی طبقه­ای، متناسب با حجم جامعه، استفاده گردیده است. جهت تجزیه و تحلیل داده­ها و تعیین نوع رابطه بین متغیرهای مورد پژوهش، این آزمون­ها به کار برده شده است : ضریب همبستگی پیرسون برای تعیین رابطه بین متغیرهای جو سازمانی و استرس شغلی، آزمون t برای مقایسه میانگین­های دو گروه مستقل زن و مرد بر تحلیل واریانس یک راهه برای مقایسه سایر گروه­ها. نتایج نشان می­دهد که :

۱ـ بین جو سازمانی و استرس شغلی رابطه معنی داری وجود دارد.

۲ـ رابطه بین شاخص­های جو سازمانی  استرس شغلی معنی­دار است.

اهمیت و ضرورت تحقیق

در سازمانهای آموزشی نیز همچون دیگر سازمانها، هر عضو جدید در نخستین تماس حرفه­ای خود با محیط کار امیدوار است که با جو سازمانی مناسبی مواجه گردد تا بتواند نیازهای اقتصادی، اجتماعی و روانی خود را به نحوی مطلوب برآورده سازد. درک و بینش فرد از جو سازمانی موجد تصور ذهنی او از سازمان می­گردد. بعضی از این سازمانها پر جنب و جوش و کارآمد هستند و بعضی دیگر بی سر و صدا، بعضی دارای جوی مناسب و مطلوب و برخی دیگر دارای جوی سرد و نامناسب هستند.

روش تحقیق

روش پژوهش حاضر با توجه به ماهیت موضوع و اهداف مورد نظر، توصیفی ـ همبستگی است. نادری و نراقی معتقدند که «در مطالعات توصیفی، برخلاف مطالعاتی که هدفشان کشف روابط علت و معلولی است، هدف توصیف مدون و منظم موقعیتی توصیفی به صورت واقعی و عینی است.

مطالعه توصیفی برای تعیین و توصیف ویژگیهای متغیرهای یک موقعیت صورت می­گیرد. هدف هر مطالعه توصیفی عبارت است از تشریح جنبه­هایی از پدیده مورد نظر پژوهشگر و با دیدگاهی فردی، سازمانی صنعتی و نظایر آن.

جامعه و نمونه آماری

جامعه آماری تحقیق حاضر را کارکنان آموزش و پرورش شهرستان قیروکارزین تشکیل می دهد که تعداد آنها ۸۰۰ نفر می باشد که از این تعداد ۶۴۰ نفر بعنوان نمونه آماری انتخاب شده اند. نمونه انتخاب شده ۸۰٪ جامعه آماری می باشد که از لحاظ آماری میزان قابل قبولی می باشد.

نتیجه ­گیری

نیاز، حالتی کیفی است که جنبه عمومی داشته، در افراد مختلف ـ صرف نظر از شرایط محیط زیست ـ وجود دارد و لذا عاملی که به رفتار انسان جهت و شکل می­بخشد و او را به پیروی از سلوک و شیوه­ای خاص برمی­انگیزد، ارضای نیازها و خواسته­های او است. بنابراین ایجاد فضایی مناسب، و شناسایی و تأمین نیازهای افراد از اهمیت زیادی برخوردار است.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه بررسی رابطه جو سازمانی با استرس شغلی:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 48
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *