تحقیق بررسی ترجمه مقاله ISI ورزش

هدف از این تحقیق این است که نشان دهیم که مقیاس های مختلف ادراک فضایی  توسط چرخه ی زندگی به حالت تعدیل در می آیند. و تجزیه و تحلیل کنیم که استروئید  مسئول این تغییرات ادراکی است . مولفان در طی ش هفته از ۱۲ خانم جوان  دارای یک چرخه قاعدگی منظم در طی وقفه های زمانی سه روزه نمونه های خون را گردآوری کردند. تا بدین ترتیب غلظتهای استوار دیزل را آنالیز کنند. هورمون به وجود آورنده ی جسم زد، تستسترون ، پروژسترون و هورمون تحریک کننده ی فولیکول ، عملکرد سه قسمت فضایی در طی فاز  قاعدگی در میدلوتیل اندازه گیری شدند.تحقیق بررسی ترجمه مقاله ISI ورزش در قالب فایل ورد آماده ی ویرایش و پیرینت می باشد.

مقدمه ی تحقیق بررسی ترجمه مقاله ISI ورزش:

همانطور که توسط تست تغییرحالت  روحی و فکری  (چرخش حالت روحی و فکری ) تست شده است. یک تفاوت چرخه ای عمده در میزان توانایی فضایی بدست آمد این داده ها و اطلاعات  نمرات زیاد در طی فاز یا مرحله  قاعدگی و نمرات کم در طی فاز یا مرحله ی میدلوتیل بودند  تستسترون اثر زیاد و مثبتی  بر روی عملکرد چرخش با تغییر حالت روحی و فکری داشت در حالی که استرادیول  دارای یک تاثیر منفی بود. این نتایج به وضوح  نشان می دهند که تستسترون   واسترادیول  قادرند که در طی چرخه ی قاعده گی ادراک فضایی را به حالت تعدیل دربیاورند.

 

 ترجمه مقاله ISI ورزش
ترجمه مقاله ISI ورزش

سطوح بالای هورمونهای مونث

حداقل تا حدودی  به خاطر تاثیرات جنسی استوئید  تفاوتهای جنسی موجود در توانایی های فضایی و تستهای ادراکی و حرکتی احتمالا  افزایش پیدا می کنند. این فرضیه از این مطالعه و بررسی ومشاهده برمی آید که سطوح بالای هورمونهای مونث مخصوصا استرادیول (هامپسون ۱۹۹۰)  میزان عملکرد را در تستها  افزایش دادند  در این تستها زنان بر مردان توفق و برتری داشتند اما سطوح بالای هورمونهای مونث جهت  عملکردهایی که طی آنها مردان بر زنان توفق و برتری داشتند زیان بار بودند (هامپسون و کیمورا ۱۹۸۸) جدا از اثرات سازمانی هورمونهای گناد بر روی توانایی  های فضایی در طی مراحل اولیه رشد (کریستین سن ۱۹۹۳، ولیانر و مک ۱۹۹۱) تاثیرات کنش وری استروئیدهای جنسی بر روی این توانایی ها در طی کل دوره زندگی مداوم هستند ( گرچی و کیمورا ۱۹۹۱، کیمورا ۱۹۹۶؛ اسلابکورن ، ون گوزن، مگنز ، گرون و کرهن – گتینس ۱۹۹۹٫ ون گوزن، کوهن- کتنی  گرون ، فرنجدا و ون دی پل۱۹۹۴)  به طور کلی هم تحقیقات سازمانی و هم تحقیقات کنش وری با افزایش سطوح استورمن ، کاهش توانایی های فضایی را نشان می دهد. این کاهش توانایی های فضایی مطابق با تفاوتهای جنسی مشاهده شده هستند. با افزایش سطوح تستسترون عملکرد فضایی زنان که متناظر با آن است افزایش پیدا می کند اما در مورد مردان این مورد صحت ندارد (سیلورمن و فیلیپس ۱۹۹۳) مردان اغلب  یک اثر عکس را نشان می دهند (گوچی و کیمورا، ۱۹۹۱) به هر حال هوگیگلر و بدنیک (۱۹۸۶) نشان دادند که پردازش اطلاعات فضایی نسبت به مقیاس های روان سنجی سنتی بیشتر نسبت به تغییرات هورمونی حساس هستند.

آنالیز فرایندهای فکری و ادراکی تعدیل کننده ی استروئید

در طی آنالیز فرایندهای فکری و ادراکی تعدیل کننده ی استروئید در طی کل چرخه ی قاعدگی نمونه های خونی را گردآوری کردیم تا بدین طریق  چند هورمون جنسی را آنالیز کنیم هورمونهای جنسی ای که در طی چرخه ی قاعدگی انسان پیدا می کند. این هورمونهای جنسی از لحاظ اثرات ادراکی خود مورد بحث قرار می گیرند هورمونها در طی ۶هفته  در وقفه های زمانی ۳ روزه مورد بحث قرار می گیرند ما در طی دو فصل میزان عملکرد سه تست فضایی را اندازه گیری کردیم (دومین و بیست و دومین روز چرخه ) تا بدین طریق  به ترتیب فازها  یا مراحل قاعدگی و میدلوتیل به طور موفقیت آمیزی طی شوند. اندازه گیری های معمول هورمون در طی ۶ هفته اجازه اعتبار تقریبا کامل فازها یا مراحل چرخه قاعدگی فرد و آنالیز هورمونهای نورواکتیو (فعال عصبی) بالقوه را دارند.

تست چرخش ذهنی:

ما از تست ذهنی تجدید  شده و اندربرگ و کیوز استفاده کردیم. این تست دارای دو موژن MRT-A و MRT-B به یک اندازه سخت بودند ( پیترز ۱۹۹۵) هر نسخه یا ورزنی دارای دو بخش بود هر بخشی دارای ۱۲ آیتم بود برای هر بخشی شخص شرکت کننده دارای یک آیتم سه میلی متری است هر آیتمی دارای یک شکل هدف و چهار شکل  محرک در قسمت راست است دوتا از این اشکال محرک در ران های چرخان شکل هدف هستند و دوتا از اشکال محرک نمی توانند با شکل هدف تطابق پیدا کنند اگر هر دو شکل محرکی  که با شکل هدف تطابق پیدا می کنند با دقت شناسایی شده باشند یک نقطه بدست می آید اطلاعات بیشتر ی که خاص تست و اندربرگ و کیوز تجدید شده است را می توان در پیترز چلیشولم   و لانگ ۱۹۵۵) و پیترز لانگ و همکارانش ۱۹۹۵) یافت.

تست اشکال پنهان

این تست تداخل بصری (لیزاک ۱۹۹۵) در زمان سرو کار داشتن با واکنش های ناسازگار میزان احتال را اندازه گیری می کند (کورکین ۱۹۷۹) به نظر می رسد که این تست یک مقیاس توانایی و قابلیت فضایی باشد ( والتسون و کیمورا ۱۹۹۱) ورژن اشکال پنهان و مخفی ای را که ما مورد استفاده قرار دادیم تست فرعی ای از دیفرنشیلر فاهیگکیز تست است (تست قابلیت متفاوت بودن هورمون ۱۹۸۴)  هر آیتمی حاوی چهار شکل هندسی پیچیده می باشد  یکی از این اشکال دارای یک شکل نمونه ی خاص می باشد که توسط خطوط دیگر مبهم شده است شخص شرکت کننده ۳ دقیقه وقت دارد تا ۱۰ آیتم را کامل کند در چندین نمونه تفاوتهای جنسی مردان از نظر تست اشکال مخفی و نهانی دیده شد (دیوس و احوت ۱۹۹۴، ویتکین و همکارانش ۱۹۶۲)

عملکرد تمامی زنان در مرحله ی قاعدگی

مهمترین نتیجه ی تحقیق کنونی همانطور که توسط mrt بین فازها یا مراحل قاعدگی و تشکیل جسم زرد در یک طرح تقریبا کامل و معتبر چرخ قاعدگی  تست شده است تفاوت عمده ی موجود در قابلیت  فضایی است. اگرچه  این نمونه دارای سایز یا اندازه ی کوچکی بود اثر خیلی واضح بود. عملکرد تمامی زنان به استناد یک زن در طی فاز یا مرلحه ی تشکیل جسم زرد. در مقایسه با زنان موجود در طی فاز یا مرحله ی قاعدگی کاهش پیدا کرد. نتیجه این تحقیق مطابق با نتیجه  تمامی تحقیقات بود که رابطه ی  بین چرخ قاعدگی و قابلیت های فضایی را مورد بررسی قرار می دادند

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق بررسی ترجمه مقاله ISI ورزش:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 22
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *