تحقیق اراضی میانگران ایذه

طرح تأمین اراضی دریاچه میانگران ایذه طرحی است که کارفرمایی آن سازمان آب و برق خوزستان و مشاور آن شرکت ساز آب پردازان و پیمانکار شرکت ضایع غرب بود این طرح در ۱۰ کیلومتر شهرستان ایذه بود که بیشتر کارهای آن انتقال خط لوله می باشد . که لوله بصورت مستقیم به هم جوش می خورند و قسمتهای بتنی و کارهای نظیر خاک برداری کانال کتی ، جاده سازی و … را در بر دارد قرارداد این پروژه به مدت ۲ سال می باشد که در پایان سال ۱۳۸۵ باید تحویل داده شود و این پروژه از این باید در طول این مدت راه اندازی گردد این طرح سالانه بخش زیادی از محصولات مورد نیاز منطقه را تهیه می کند و اشتغال بیش از ۲۰۰ خانوار را فراهم می کند. تحقیق اراضی میانگران در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد. این تحقیق استخراج شده از پایان نامه میباشد.

آماده سازی محل اتصال جوش :

الف ) تمیز کردن محل اتصال جوشها : سطوح مورد جوشکاری باید همواره یکنواخت و عاری از هر گونه پوسته ی اضافی جوشی تمیز زنگ زدی – سر باره – روغن – رنگ – رطوبت و سایر مواد عنصر باشد که ممکن  است تأثیر بدی روی جوشکاری بگذارد .تمیز کاری باید با بررسی قبلی سمباده برقی و یا سوها لو کاری دستی انجام شده و کلیه پخها باید تا حد براق شدن فلز تمیز شوند سوختگی ها سطح مورد جوشکاری که ممکن است در اثر تمیز کاری ایجاد شده باشد و یا پریدگی لبه لوله باید قبل از انجام جوشکاری تأمین گردند .

ب ) پخ : ایجاد پخ می تواند توسط شعله انجام گیرد . پخها باید با زاویه ۳۰ درجه ایجاد شوند . پاشنه پخ یا ضخامت قسمت صاف لبه عمومی لوله برای انجام جوش لب به لب باید ۶/۱ میلیمتر باشد و آمادگی نهایی این پخها بروش سوهان و یا سمباده برقی انجام می گیرد.

ج ) همترازی و گیره جفت کن : لوله ها در اتصال جوشی لب به لب باید به دقت جفت شوند و در طول جوشکاری به صورت نگه داشته شوند و در پایان انجام اتصال نا میزانی دو لوله مجاور نباید از ۲۰ درصد ضخامت جداره هر کدام که کمتر است بیشتر شود برای جفت کردن لوله های طرح باید از گیره جفت کننده استفاده کرد – گیره های میزان کننده سر لوله باید طوری باشد که پارگی و خراشی یا فرو رفتگی در سطح داخلی و خارجی لوله ایجاد نکرده یا موجب کننده شدن فلز لوله نگردد از چکش کاری سر لوله برای همترازی باید تا حد امکان اجتناب نمود .

اراضی
اراضی

فصل پنجم :

آماده سازی سطح :

سطوح سخت فولاد بایستی از هر گونه گرد و غبار ، رطوبت ، گل ،‌رنگ ،‌قیر ، روغن ،‌گریس و هر ماده خارجی دیگر پاک گردد . در صورتی که برای تمیز کاری سطح از ماسه پاش استفاده می شود ماسه مورد استفاده باید از نوع سیلیسی و فاقد خاک باشد و آنچنان سخت بود که حداکثر ۱۰ درصد آن پس از یکبار مصرف پودر شود .

اجرای ضد زنگ :

ضد زنگ باید پس از عملیات  تمیز کاری انجام شده  و لوله های تمیز کاری شده باید از رطوبت ، سطوح مرطوب و. باران و همچنین از گرد و غبار دور نگه داشته شده ضخامت ضد زنگ برای یک دست هزار میکرون می باشد .

اجرای سند بد است لوله ها ( ماسه پاشی ) :

عملیات سند بد است باید با ماسه کلاس ، سیلیسی استاندارد اجرا گردد در این روش ماسه با فشار کمپرسور هوا با سرعت زیاد بر لوله ها پاشیده و زنگ لوله ها را از بین می برد که برای مراحل بعدی از جمله رنگ آمیزی و … آماده گردد .

مهار خط لوله :

قبل از اعمال هر گونه فشار جهت انجام آزمایش هیدرولیکی خط لوله ،‌کلیه مهاریها و زیر سریها و پشت بندی های بتنی متعلقات و لوله ها باید اجرا گردد و فرصت کافی جهت عمل آمدن بتن بلوکهای مهاری در نظر گرفته شود و ابتدا و انتهای خط لوله مورد آزمایش باید توسط قطعه لوله های به طول حدود ۱ متر که از یک سمت محدود می باشند بسته شود و روی این قطعه لوله ها ، باید وردی و خروجی های مناسب جهت وارد کردن آب و خارج کردن هوا تعبیه کرد .

پر کردن خط لوله به منظور جلوگیری از بروز ضربه آب ، خط لوله باید به آرامی از آب پرشود همچنین باید مراقبت شود که هنگام پر کردن لوله ، هوای داخل لوله متناسب با میزان آب ورودی به خوبی تخلیه گردد بدین منظور باید از خروجی های هوای مناسب در محلهای لازم استفاده شود

خط لوله با پوشش داخلی ملات سیمان ، حداقل ۲۴ ساعت پس از پر شدن از آب باید به حال خود بماند تا حداکثر میزان جذب آب توسط پوشش صورت پذیرد .

اجرای آزمایش : پس از پر شدن لوله ضروری است از پمپ به منظور افزایش فشار و حفظ آن استفاده گردد پس خط لوله به منظور یافتن نشتی احتمالی باید مورد بررسی کامل قرار گیرد هنگامی که فشار در خط لوله در حال افزایش می باشد ممکن است بعضی قطعات خط لوله از جای خود حرکت نماید در صورتی عکس العملهای مخرب پیش بینی نشود فشار باید تا حد فشار آزمایش افزایش یابد در این حال می توان از خرابیهای موجود آگاهی یا پس از انجام تست باید هر گونه خرابی و جابجایی تعمیر گردد .

میزان فشار در اجرای آزمایش باید مطابق با موارد زیر باشد :

الف ) در محدوده ای که فشار کار خط لوله کمتر از ۱۰ بار است فشار آزمایش نباید از ۱۵ بار تجاوز کند .

ب) در محدوده ای که فشار کار خط لوله بیش از ۱۰ تا ۶۱ بار است فشار آزمایش نباید از فشار در این قسمت به اضافه ۵ بار بیشتر باشد .

پ) در محدوده ای که فشار کار خط لوله بیشتر از ۱۶ بار است فشار آزمایش نباید از فشار ۱۵ بار فشار در این قسمت بیشتر باشد

– فشار آزمایش باید با نصب فشار سنج در نقاط مناسب اندازه گیری شود و این فشار سنج ها باید به حد کافی دقیق باشد بطور کلی فشار تست باید حداقل به مدت ۲ ساعت حفظ شود و در این مدت نباید افت فشاری ملاحظه گردد و نباید نشتی در هیچ یک از اتصالات موجود باشد .

شستشو کردن خط لوله :

باید تمام لوله ها و متعلقات و سایر تجهیزات را همواره و حتی المقدور از کثافات و مواد خارجی مبرا ساخته و محافظت نماید چنانچه محافظت کافی و بازرسی دقیقی در اجرای نصب لوله اعمال نگردد قطعات کوچک سنگ بتنی و فلز و سایر مواد خارجی ممکن است وارد لوله شده و باعث اختلال در جریان آب و خرابی شیرالات گردد.

نکته : کلیه پیچ مهره ها و نگهدارنده از جنس فولاد ضد زنگ می باشد .

رنگ آمیزی :

کلیه تجهیزات هیدرومیکانیکی لوله ها پس از سند بلاست مطابق با استانداردهای ذکر شده با حداقل ۷۰ میکرون رنگ ( رینک ریچ ) و سپس با دو لایه ۷۰ میکرون رنگ کلتار اپوکسی رنگ آمیزی شود که یک دست سبز رنگ و دو دست سفید رنگ نقره ای می باشد .

در پایان کلیه تجهیزات پس از تصویب نقشه هال و ابلاغ بساخت در کلیه مراحل برشکاری و جوشکاری ، مونتاژ سند بلاست و رنگ آمیزی بصورت مورد کنترل و بازرسی می شوند

فهرست تحقیق اراضی میانگران ایذه:

  • فصل اول : توضیح مراحل اجرای جزئیات پروژه و مشخصات لوله های مورد نظر
  • فصل دوم : نحوه اجرای عملیات و چگونگی اجرای آنها
  • فصل سوم : کنترل کارهای انجام شده توسط دستگاه نظارت
  • فصل چهارم : نحوه و اجرای اتصالات مراحل جوشکاری
  • فصل پنجم : آماده سازی سطح و رنگ آمیزی سطح
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق اراضی میانگران ایذه:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 27
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *