تحقیق اثرات روانشناشی محیطی در رفتار

در روان شناسی محیطی مسائلی از ثبات که پتانسیل کاربری و تحقیقی دارند به طور قابل توجهی در حال رشد هستند. این مسائل به طور کامل در دیدگاه روان شناسی محیطی که توسط استو کولز و آلتمن در سال ۱۹۸۷ و همچنین تحقیقات تکمیلی که پانزده سال بعد در سال ۲۰۰۲ توسط بیچتل و چرچمن انجام شد بررسی می شود. این مقاله دیدگاه جنبه های پتانسیلی از ثبات را که در بررسی های روان شناسی محیطی ( به خصوص در کاربرد آن در معماری و طراحی شهری) کاربرد دارد را توضیح می دهد. تحقیق بررسی اثرات روان شناشی محیطی در رفتار و اعمال نظریه های درخور در معماری و طراحی شهری در قالب فایل ورد آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.

اثرات روان شناشی محیطی در رفتار

ثبات یک محیط تحقیقی قابل ردش و کاربری در روان شناسی محیطی است اکنون می توان دو دیدگاه اصلی از تحقیقات در این زمینه را بررسی کرد. در کتابهای راهنمای ویرایش شده که توسط استوکول و آلتمن در سال ۱۹۸۷ برای اولین بار منتشر شد تنها ۶بخش از ۴۳ بخش آن مربوط به مسائل ثبات است. گرچه مشکلات محیطی که به وسیله ی استوکول و آلتمن معرفی و تعریف شده (در بخش مقدمه این کتاب راهنما رفتار ) کلید توسعه ی روان شناسی محیطی شد. در مقابل در دومین کتاب راهنمای روان شناسی محیطی که توسط بیچتل و چرچمن در سال ۲۰۰۲ ویرایش شد حداقل ۱۲ فصل از ۴۲ فصل آن به بررسی این موضوعات می پردازد.

آنها در مقدمه کتاب شان به روی جنبه های بوم شناختی محیط به عنوان یک تغییر قابل توجه در زمینه های بررسی شده در ۱۵ سال اخیر تاکید کرده اند. اگرچه علاقه به مسائل ثبات می تواند باعث رشد و توسعه شود شاید این شگفت انگیز باشد که تحقیقات روان شناسی محیطی بررسی شده در این زمینه کاربرد زیادی ندارد در اینجا پیشنهاد شده است که با توجه به مسائل ثبات و بررسی های روان شناسی محیطی ارائه دهنده ی محیط های سیاسی، معماری و طراحی شهری ما نیاز به بررسی و کاربرد بیشتر از تحقیقات موجود و ارائه ی شواهد واضح و روشن بیشتری هستیم.

مقدمه

دلایل زیادی جهت تحقیقات بیشتر وجود دارد اولا در حوزه ی روان شناسی محیطی یک علم جدید محسوب می شود و به دلیل تعداد اندک روان شناسان محیطی رفتار تحقیقات خاصی هم در این زمینه رخ نداده است. دوما براساس استدلالات نیکرسون، در سال ۲۰۰۳ حتی در حوزه ی کوچک روانشناسی محیطی هم تحقیقات اندکی بر روی اثرات انسان بر روی محیط به خصوص محیطهای طبیعی تمرکز کرده اند.

رفتار
رفتار

تحقیق در موضوعات کلی ثبات

اسچاموک و اسچالتز ۲۰۰۲، در مقدمه کتابشان تحت عنوان روانشناسی رشد و توسعه ثبات پیشنهاد کردند که بررسی های روان شناسی کافی در این حوزه انجام نشده سپس آنها مباحث کتابشان را به روی جنبه های محیطی ، اجتماعی و اقتصادی ثبات اختصاص داند در حالی که نیاز به عملکرد هماهنگ متعادل را هم خاطر نشان کرده اند آنها علت رفتارهای باثبات و بدون ثبات را بررسی کردند و استدلال کردند که هر دو زمینه نیاز به مطالعات بیشتری دارد. طرح کلی آنها در زمینه روان شناسی جهت توسعه ثبات این بود که: جهت دست یابی به ثبات نیازمند تغییرات وسیع برای ایجاد تساوی درون نژادی، تساوی بین نژادی و تساوی نوع (گونه ای ) هستیم. روانشناسی ، علم رفتار انسانی است که نقش مهمی در درک و ترویج توسعه ثبات شخصیتی و رفتاری اجرا می کند.

رفتارهای مثبت محیطی

در موضوعات کلی ثبات یکی از چالش های کلیدی که هرکسی با آن روبه رو می شود (شهروندان حتی روان شناسان ، معماران و طراحان شهری) ، معضلات و مسائل حاد همگانی می باشد (هاردین ۱۹۶۸ رفتار ) و چگونگی ارائه تغییر نگرش ها و رفتارهای محیطی مثبت هم می باشد. راک لی شنر (۱۹۸۹رفتار ) به طور اجمالی این مشکلات را خلاصه می کند “به نظر می رسد تلاش برای دست بایب به ثبات در بعضی از افراد جهان منجر به تغییرات رفتاری مثل دفع خطر می شود” کوگرونیته (۲۰۰۴) دیدگاه مشترک حیاتی داشتند: ما نیاز به یک علم روانشناسی قوی جهت کمک به ایجاد تغییرات تعیین کننده در رفتارها، افکار، احساسات و ارزشهایمان داریم پس ما به تفکر کلی و عمل موضعی تشویق شده ایم.

کوگرونیتر در سال ۲۰۰۴ در کتابشان شش اصل کلی برای افرادی که در مواجه با موضوعات کلی محیطی تغییر می کنند ارائه می دهند. این دو دانشمند بین بخش هایی از کتابشان و مقاله ای که توسط یوزل در سال ۲۰۰۰ ارائه شده بود شباهت هایی یافتند که چرا بعضی از افراد مشکلات کلی و عمومی را درک می کنند اما در قبال آنها احساس مسئولیت نمی کنند. ولی در عوض از درک مشکلات محلی و شخصی خودشان هم عاجز هستند.

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش تحقیق اثرات روانشناشی محیطی در رفتار:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 32
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *