پایان نامه اتوماسیون سیستم های توزیع

پایان‌ نامه‌ ی حاضر با عنوان «اتوماسیون سیستم‌های توزیع» سعی دارد تا در سطحی مشخص به معرفی این سیستم و بررسی ویژگی‌های آن بپردازد. لازم به ذکر است که اتوماسیون زمینه‌ای گسترده داشته و پرداختن به همه جوانب آن در یک پایان‌نامه‌ی سطح کارشناسی ممکن نمی‌باشد. این پروژه شامل بیان کلیاتی در مورد اتوماسیون بوده و بیش‌تر جنبه تئوری دارد ولی در عین حال، هر کجا لازم بوده اشاره‌ای به پژوهش‌ها و پروژه‌های کاربردی و عملیاتی در این زمینه شده است.بنابر توصیه استاد راهنما در برخی از بخش‌ها وارد جزئیات مطالب شده و بیش‌تر به آن‌ها پرداخته شده است، که از جمله آن می‌توان به بخش مخابرات اشاره کرد.پایان نامه ی اتوماسیون سیستم های توزیع در قالب فایل ورد آماده پیرینت و ویرایش می باشد.

مقدمه ی پایان نامه ی اتوماسیون سیستم های توزیع:

در ابتدا برای آشنایی با مفهوم اتوماسیون و وارد شدن به بحث اتوماسیون توزیع لازم است تا توضیحات و چشم‌اندازی کلی از اتوماسیون مطرح شود.مفهوم اتوماسیون، مفهوم جدیدی نیست. بحث اتوماسیون در جنبه‌های مختلف زندگی بشر وارد شده و ریشه آن به ابتدای دوران انقلاب صنعتی بر می‌گردد. در واقع با اختراع ماشین بخار، ورود سیستم‌های اتوماتیک که بتوانند وظایف مختلفی را در سطوح گوناگون زندگی بر عهده گیرند، آغاز شد.سیستم‌های مختلف ماشینی در زمینه‌های اداری و صنعتین نمونه هایی از اتوماتکی شدن محسوب می‌شوند، اما با گذشت زمان و افزایش و گستردگی این شبکه‌های مختلف ماشینی با سطوح تکنولوژیکی متفاوت سبب شد تا توجه بهره برداران، به سوی سیستم‌هایی برای کنترل و بهره‌برداری از این شبکه‌های ماشینی معطوف شود. این سیستم‌های کنترلی و نظارتی در واقع با هدف کاهش خطای انسانی و بالابردن سرعت کنترل سیستم‌های مختلف بوجود آمده و روز به روز پیشرفت کردند. با گذشت زمان و آشکارشدن قابلیت این سیستم‌های کنترلی در ارتباط بین سیستم‌های مجزا و بعضاً ناهمگون، عرصه برای ورود سیستم‌های اتوماسیون به سطوح غیرماشینی نیز می‌باشد.

پایان نامه
پایان نامه

انواع سیستم‌های اتوماسیون شبکه توزیع:

سیستم مانیتورینگ توزیع اولین نسل از سیستم‌های اتوماسیون شبکه توزیع بوده و یک سیستم جمع‌آوری اطلاعات (Data Acquisition) و پردازش اطلاعات می‌باشد. با اجرای این سیستم، امکان نظارت بر سیستم توزیع و آگاهی از وضعیت تجهیزات شبکه نظیر کلیدها، سکسیونرها و.. نیز مقادیر کمیتهای مهم نظیر ولتاژ، جریان، ضریب قدرت و… در پستها و فیدرهای تحت نظارت ایجاد می‌شود.سیستم جمع‌آوری اطلاعات و کنترل نظارتی توزیع (Distribution SCADA)در این سیستم، علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات و نظارت بر کمیتهای مهم، امکان ارسال فرمان از طرف اپراتور سیستم به تجهیزاتی نظیر کلیدها، سکسیونرها، تپ ترانسها و … وجود دارد.این فرمانها برای تغییر توپولوژی شبکه به هنگام خطا، تعمیرات و… اعمال شده و باعث سهولت در بهره برداری و کاهش هزینه‌ها می‌شود. در عمل طرحهای انجام شده در سیستم توزیع در سطح جهان از این مرحله شروع می‌شوند و سیستم نظارت توزیع نسبت به این طرح توجیه اقتصادی کمتری دارد. مزایای اقتصادی سیستم‌های اتوماسیون توزیع در قسمتهای بعدی بررسی خواهد شد.

اتوماسیون در سطح پست:

در اتوماسیون پست می‌بایست تمام تجهیزات عظیم و جاگیر از قبیل رله‌ها، دستگاه‌های اندازه‌گیری، سوئیچ بردها و…با تجهیزات هوشمند جدید عوض شوند که این سیستم‌ها علاوه بر کارآیی و دقت بالا باعث افزایش طول عمر تجهیزات می‌شوند که وظیفه‌ی این تجهیزات هوشمند، جبران‌سازی افت ولتاژ، باز و بستن کلیدها از راه دور، متقارن کردن بار تراسنفورماتورها و غیره می‌باشد. دستگاهایی که برای کنترل به کار می‌روند بهتر است که از ساختمانی یکپارچه، قدرت پردازش بالا، محدوده‌ی عملکرد کنترلی و حفاظتی گسترده و دارای سیستم مخابراتی که برای ارسال و دریافت اطلاعات با کمترین نویز موجود باشد و حتی این دستگاه‌ها قادر به ثبت اتفاقات، خطاها و تغییر تپ ترانسفورماتورها و حفاظت باس‌های اطلاعاتی را نیز داشته باشد.یکی از بهترین‌های کنترل در این قسمت اتوماسیون، کنترل ولتاژ و توان اکتیو می‌باشد که با کنترل از راه دور تپ چنجرهای زیر بار و کنترل بانک‌های خازنی ثابت و اتوماتیک صورت می‌گیرد.

برخی از منابع و مآخذ پایان نامه:

  • William B. Jones , “introduction to optical fiber communication Systems”, translated into persian by Qassem shahabolmiki.
  • Fred kostedt, James C.Kemerling, “Practical GMSK data transmission”, MX. Com, INC., www. Mxcom. Com., 1998.
  • Yanpeng Guo, “Philips FM/IF Systems for GMSK/GFSK receivers” philips semicon ductors, 1994.
  • Jim coates, “TLC 320 AD 77C clock and timing issues”, Texas intruments, 2002.
  • J.frosrt, “Digital Modulation and GMSK”, University of Hull, 1999.
  • R.B.yet, “FSK modem”, TDK semiconductor corp, April 2000.
  • K. Murota and K. Hirade, “GMSK modulation for digital radio” IEEE transactions on communications, July 1981.
  • “Cellurar Digital packet data system Specification”, ۱۹۹۳٫
  • Lee, Jae Hun, “Operation & maintenance of distribution lines” KEPCO Headg uarter.
  • D.S.chauhan, Abhishek sing, “Distribution Automation for improved Energy Management”, Banaras Hindu University.
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش پایان نامه اتوماسیون سیستم های توزیع:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 243
قالب: فایل word

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *