گزارش کارآموزی اتاق تجارت تعاون

گزارش کارورزی و کارآموزی در اتاق تجارت و تعاون در 48 صفحه قابل ویرایش و آماده پرینت فایل ورد تهیه شده است. متن زیر خلاصه ای از آن میباشد در صورت نیاز میتوانید فایل کامل را از باکس انتهای صفحه تهیه بفرمایید.

اتاق تعاون

تعاون و همكاري براي انجام سهل تر و مطلوب تر مقاصد مشترك، از قديم الايام كم و بيش در همه جوامع انساني معمول بوده و نقشي ارزنده در بهبود و توسعه مناسبات انساني داشته است. علاوه بر آن، تعاليم پيامبران به ويژه پيامبر گرامي اسلام (ص) ابعاد معنوي اين رفتار پسنديده را قوت بخشيده و آيات الهي متعددي را در اين باره راهنماي امت اسلامي و همه انسانها قرار داده است. هزاران سرگذشت و روايت منظوم و منثور در ستايش جمع گرايي و اتحاد، نشانه هايي از آثار ثمربخش تعاليم مزبور و نفوذ آن در حيات اجتماعي ما است.

اتاق تعاون استان خراسان با نظر به افقي روشن آينده علاوه بر وظايف قانوني خود اقدام به راه اندازي بخشهاي تخصصي و مشاوره اي به صورت زير كرده است.

iran-Chamber-of-cooprative
iran-Chamber-of-cooprative

1-1 گروه مشاورين مالياتي :

متشكل از كارشناسان ارشد و با سابقه مالياتي استان به منظور كمك و همكاري در خصوص حل مشكلات و مسائل مالياتي اتحاديه ها و شركتهاي تعاوني.

1-2 گروه مشاورين مالي و حسابرسي :

با همكاري شركتهاي معتبر و حسابداران رسمي به منظور ارائه همه گونه خدمات مالي، حسابداري و حسابرسي و تنظيم اظهارنامه مالياتي و ثبت و راهنمايي دفاتر قانوني، تنظيم اسناد حسابداري و غيره.

1-3 گروه مشاورين حقوقي بخش تعاون :

به منظور همكاري و راهنمايي اتحاديه ها و شركتهاي تعاوني در رابطه با امور مربوط به تشكيل شركتهاي تعاوني از ابتدا تا انجام مراحل ثبتي، ادغام و انحلال و همچنين تنظيم كليه صورتجلسات و فرمهاي حقوقي از قبيل مجامع عادي و فوق العاده و غيره.

1-4 گروه مشاورين تامين اجتماعي :

متشكل از كارشناسان ارشد و با سابقه در بخش تامين اجتماعي به منظور كمك و همكاري با اتحاديه ها و شركتهاي تعاوني در رابطه با امور مربوط به بيمه تامين اجتماعي كاركنان و بررسي اسناد و مدارك و حل مشكلات و مسائل مربوطه.

1-5 گروه مشاورين فني  :

در رابطه با تهيه طرحهاي سرمايه گذاري جهت ارائه به بانكها و ساير سازمانهاي ذيربط به منظور اخذ اعتبارات تخصيصي.

1-6 مشاورين خدمات بيمه اي :

در رابطه با صدور انواع بيمه نامه از قبيل: بيمه مسووليت، بيمه تمام خطر، بيمه خودرو، بيمه آتش سوزي، بيمه حمل و نقل، بيمه تشكيل سرمايه و غيره.

1-7  مشاورين فني امور ساختماني و كارشناسان رسمي :

در رابطه با كارشناسي و ارزيابي ساختمانها.

1-8  مشاورين بازرگاني :

در رابطه با امور واردات و صادرات و امور بازاريابي و تبليغاتي و غيره.

1-9 بخش انفورماتيك :

يكي از تخصصي ترين بخشهاي اتاق بوده و در حال حاضر در حال پشتيباني از سايت اتاق مي باشند.

بخش انفورماتيك خدمات زير را ارائه مي نمايد:

1ـ طراحي سايتهاي اينترنتي به صورت استاتيك و پويا و يا يك يا چند زبانه

2ـ طراحي نرم افزارهاي رايانه اي و تجاري متناسب با نياز بخش تعاون

3ـ ساخت سي دي هاي تبليغاتي به صورت حرفه اي (CD Catalog).

4ـ شبكه كردن سيستم ها

5ـ طراحي هاي گرافيكي

6ـ عرضه سيستم هاي سخت افزاري

انتقادات و پیشنهادات

موضوع کار آموزی من در اتاق تعاون مربوط به پشتیبانی از سایت اینترنتی اتاق تعاون انجام سمینار های مختلف دادن مشاوره به شرکت ها و اتاق در زمینه های کامپیوتری و … می باشد که در فصل بعد به صورت مفصل توضیح داده شده است.

درس کار آمورزی یکی از شیرین ترین و کاربردی ترین درس ها در طول دوره های تحصیلی می باشد ولی متاسفانه عده ای فکر می کنند که کارورزی یعنی بیگاری و وقت تلف کردن در حالی که ما در کارورزی با محیط کار آشنا می شویم و مطالب آموخته شده در دانشگاه را می توانیم در بازه عمل پیاده سازی نماییم.

یک پیشنهاد داشتم و آن این است به دلیل دوری مسیر از محل دانشگاه تا محل کار آموزی دانشجویان و عملا نبود نظارت کافی به محل کار و کار های دانشجو عده ای از دانشجویان با نرفتن به کارورزی و گرفتن نمرات به مراتب بهتر از کسانی که در روز ساعت ها در محل کار آموزی حضور داشته اند عملا موجب دلسردی دانشجویانی که به کارورزی رفتند را فراهم می نمایند لذا می توان با زنگ زدن به محل کار آموزی یا روش های دیگر و مطالعه دقیق گزارش کار ها از این امر تا حدودی می توان جلوگیری کرد.

از شما خواننده عزیز که وقت گذاشته اید و این گزارش را خوانده اید نهایت تشکر را دارم.

نتیجه گیری

در این مدت که در اتاق تعاون بودم فهمیدم چقدر ما از علم روز عقبیم ما در دنیا با بمباران اطلاعاتی مواجه هستیم, علم به صورت سرسام آوری رشد کرده و اگر ما لحظه ای غافل شویم یک عمر عقب می مانیم.

ما در عصر اینترنت و تجارت الکترونیک قرار گرفته ایم و می بایست هر چه سریعتر به این علم مجهز شویم و گرنه از دنیا عقب می مانیم, آنجا که بیل گیتس رئیس سابق مایکروسافت گفت:  کاش اینترنت را زودتر درک می کردیم. می توان به اهمیت بالای آن پی برد.

در اینجا می خواهم نتیجه دو ماه کارم را در اتاق تعاون بگویم و آن اینکه برای همه کار هست اما انسان کاری متاسفانه کم است در این دو ماهی که آنجا بودم می خواستم فقط یک چیز را تجربه کنم و آن وقت شناسی بود.

این دو ماه فرصت خوبی بود که کار هایی که در دانشگاه یاد گرفتم را در بازه عمل اجرا کنم. و خوشحالم که در این هدفم تا حدود زیادی موفق بوده ام.

در انتها می خواهم حرفم را با این جمله مشهور تمام کنم و آن این است که:

((اگر می خواهی 15 دقیقه خوشحال باشی یک چرت نیم روزه بزن، اگر می خواهی یک ساعت خوشحال باشی به دوست قدیمی ات زنگ بزن، و اگر می خواهی یک هفته شاد باشی به مسافرت برو، و اگر می خواهی یک ماه خوشحال باشی ازدواج بکن و اگر می خواهی یک عمر خوشحال باشی از کارت لذت ببر.))

 

 

مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش گزارش کارآموزی اتاق تجارت تعاون:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 48
قالب: فایل ورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *