کارآموزی مخابرات رشته مهندسی برق

در مخابرات دستگاه  PS-48V-1600W شارژر تک فازی است که با استفاده ازترانزيستورهایMOSFET با توان بالا و هسته های فريت و ديو‌دهای ULTRAFAT طراحی گرديده است.وزن سبک دستگاه به دليل استفاده از اين گونه قطعات و فرکانس کاری بالا می باشد.به دليل استفاده ازفيلترهای  RFi در ورودی و خروجی دستگاه هماهنگی لازم با استانداردهای جهانی به عمل آمده و می‌توان ‌از اين دستگاه در شبکه های مخابراتی استفاده کرد .

اينتلست INTELSAT يا شبكه جهاني ماهواره هاي مخابراتي :

سازمان اينتلست يا شبكه جهاني ماهواره هاي مخابراتي كه از 1964 با عضويت 11 كشور تشكيل شد و در حال حاضر با سه ماهواره مخابراتي فعال برفراز اقيانوسهاي اطلس، آرام و هند ارتباط جهاني تمام كشور ها و نقاط دنيا را برقرار مي نمايد و اكنون متجاوز 105 كشور جهان عضو آن مي باشند. كشور مانيز از طريق ايستگاههاي زميني 1 و 2 مستقر در شهيد قندي ( اسد آباد ) بترتيب با ماهواره هاي اقيانوس اطلس و اقيانوس اطلس و اقيانوس هند اين شبكه در اتباط مي باشد.

حالت شارژر اوليه INITIAL :

هنگامی که باطريها برای بار اول زير شارژر گذاشته می شوند کاملاً خالی هستند , از اين حالت شارژر استفاده می گردد . در اين حالت شارژر مانند يک منبع جريان عمل می کند و بعد از زمان کافی ( مطابق با ظرفيت باطريهای نصب شده در مخابرات ) شارژر را به طور دستی از حالت شارژر اوليه خارج می کنيم , در اين حالت بهتر است که مصرف کننده را از باطريها جدا کنيم در اين حالت ولتاژ روی هر سلول باطری از 2.27 تا 2.60 ولت مطابق با مشخصات فنی سازنده باطری قابل تنظيم می باشد . ( ولتاژ شارژر اوليه روی 65 ولت تنظيم شده است ).

حالت شارژ نگهداری FLOAT :

ولتاژ خروجی شارژر در اين حالت 2.32 ولت برای هر سلول ويا 53.5 ولت برای باطريهای اسيد سرب در نظر گرفته شده است در اين حالت باطری بصرت آماده بکار نگهداری می شود و توصيه می گردد در صورت استفاده نکردن از از حالت اتوماتيک از اين حالت استفاده شود .

مخابرات
مخابرات

تغيير وضعيت شارژری يونيتها :

يونيتهای اين سيستم به طور عادی در وضعيت شارژر نگهداری ياFLLOT قرار دارند برای بردن آنها به وضعيت شارژر مجدد از کليد فشار S2 که با علامت MBS روی برد در کنترل نصب شده است استفاده می‌کنيم .مدت زمان شارژر مجدد در کارخانه روی3 ساعت تنظيم شده است که با تغيير کليد SW1 روی همان برد بين مقادير1-3-5-7 ساعت قابل تنظيم است .مدت زمان باقی‌مانده از شارژر مجدد توسط78E6 که در بالای برد دی‌کنترل نصب شده است قابل مشاهده است هنگامی که يونيتها در وضعيت شارژر مجدد هستند LED مربوط روی پنل آنها وBST  LED (سومی ) روی برد دی‌کنترل روشن می‌شود. اين سيستم دارای وضعيت اتوماتيک شارژر مجدد نيز می‌باشد . به اين صورت که اگر هر سه فاز برق شهر به مدتی تقريبا بيش از10 دقيقه قطع شود و باطری در سيستم موجود باشد بعد از وصل مجدد سه فاز سيستم مخابرات به مدت زمانی که توسط کليد SW1 روی برد دی‌کنترل مشخص می‌شود به حالت شارژر نگهداری می‌رود ومدت زمان باقی‌مانده از آن توسط7SEO برد دی‌کنترل مشخص می‌گردد .

دیگر عناوینی از کارآموزی مخابرات رشته برق:

  •  شرح مختصري از فرايند يا خدماتي مخابرات
  •  شرح کلی و سوئیچینگ دستگاه
  • شارژر 48 ولت 20 آمپر (مدلC)
  • توضيح راجع به ترمينالهای ورودی و خروجی شارژر
  •  بررسي و رفع اشكال برد كنترل مركزي MCU
  • موارد مشخص شده روی پنل يکسو‌کننده
  • انواع تايمرها و شارژهای موجود در سيستم
  •  وظايف شارژر (48v-50a )
  • مفاهيم LED های روی پنل دستگاه
  • نحوه راه اندازی و کار  سيستم
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش کارآموزی مخابرات رشته مهندسی برق:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 47
قالب: فایل word

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *