مقاله تبديل نيروگاه توليد انرژی مازوت سوز به گازسوز

تحقیق و مقاله تبديل نيروگاه توليد انرژی مازوت سوز به گازسوز در قالب فایل ورد 57 صفحه ای آماده برای ویرایش و پرینت میباشد.در این تحقیق به بررسی عملكرد بهينه سيستم و كنترل مناسب يك سری تجهيزات ابزار دقيق هستيم كه در ادامه به طور خلاصه در بخش های جداگانه به هر يك از موارد فوق خواهيم پرداخت.تا در صورت نیاز مقاله را دانلود نمایید.

چکیده هایی از مقاله تبديل نيروگاه توليد انرژی مازوت سوز به گازسوز:

عموماً در كليه ايستگاههاي تقليل فشار از فيلتر براي پاك نمودن گاز از ذرات خارجي استفاده مي شود. فيلترها براي سيستمهاي با فشارهاي متوسط و پائين مورد استفاده قرار مي گيرند. فيلترها در عين حالي كه داراي ساختماني ساده و عملكردي مناسب مي باشند، گاز را نيز خوب پاك مي كنند و موجب افت فشار نسبتاً كمي در عبور از محفظه مي گردند.

فیلتر(Filter):

قلب فيلتر عبارتست از الماني كه در مركز آن قرار گرفته و از موادي نظير صفحات رزينی تزريق شده و صفحات مخصوص از فايبرگلاس و آزبست و حصيرهاي از فايبرگلاس پشمی ساخته شده است.

راندمان انواع مختلف المانها در پاك كردن گاز از ذرات خارجي بطور قابل توجهي تغيير مي كند. بعضي از المانها داراي راندماني برابر %9909 براي جلوگيري از ذراتي به قطر 0.3 ميكرومتر مي باشند ولي ديگر المانها تجاري داراي راندمان خيلي كمي براي جلوگيري از ذراتي به اين ابعاد مي باشند. به علاوه افت فشار نيز در انواع مختلف المانها تغيير مي كند و ارتباط كمي بين افت فشار و ر اندمان فيلتر وجود دارد. فيلترها داراي معايبي نيز هستند كه از آن جمله مي توان به ظرفيت آنها كه به وسيله سطح المان محدود مي گردند و همچنانكه المان ذرات خارجي را جذب مي نمايد، افت فشار نيز افزايش مي يابد اشاره نمود. طي عمليات پاك كنندگي، افت فشار اوليه به تدريج بيشتر شده و به نقطه اي خواهد رسيد كه بزرگتر از افت فشار ديگر انواع پاك كننده ها خواهد بود. اگر المان در مدت زمان مشخص تميز نگردد و يا تعويض نشود، افت فشار به حدي خواهد رسيد كه باعث خرابي المان خواهد شد.در اين نوع از پاك كننده ها گاز وارد دستگاه شده و به صورت مارپيچي به پائين حركت مي كند سپس يك جريان چرخشي در ابتداي لوله تخليه به وجود مي آيد كه گاز از داخل لوله رو به بالا به طرف خروجي حركت كرده و ذرات خارجي بر اثر نيروي گريز از مركز در ديواره دستگاه جمع مي شوند. اين ذرات سپس توسط جريان گازي كه پائين حركت مي كند (گاز قبل از تميز شدن) جاروب شده ود ر ته دستگاه جمع مي شوند.

نيروگاه
نيروگاه

فيلترهاي تصفيه گاز:

اين ويژگيها و استانداردهايي كه در ادامه براي فيلترهاي جداكننده ذكر مي شود تمام مراحل طراحي، ساخت تست و بازرسي را شامل مي شود و براي همه موارد قابل استفاده است. به دليل اهميت فراوان اين نوع تجهيزات كه به منظور جداكردن مايعات و مواد جامد خارجي مانند گردوخاك يا ذرات باقيمانده از اتصال خطوط مورد استفاده قرار مي گيرند در ادامه به چگونگي و انواع استانداردهاي موجود، شرايط طراحي و تست، كنترل ، اجزاي تشكيل دهنده و …. مي پردازيم.

دیگر عناوین مقاله تبديل نيروگاه توليد انرژی مازوت سوز به گازسوز:

 • بررسی توضیحات و اطلاعات فنی
 • بحث عمومي در رابطه با تميز كننده هاي با بستر روغن
 • بررسي و سنجش در كيفيت عايقكاری
 • نكاتي چند در مورد آماده سازي لوله ها قبل از عايقكاري گرم
 • عايقكاري گرم و تست صحت انجام عايقكاري
 • بررسی Rotating Member Oil Bath Scabber
 • انتخاب فيلتر
 • رعايت اصول نوارپيچي بر روي لوله ها
 • پوشش گذاري و عايقكاري لوله هاي گاز
 • زنگ زدايي و آماده سازي لوله
 • اصول كار كنتور توربيني
 • بررسی ,ايستگاه تقليل فشار,واحدهاي اندازه گيري براي هر واحد از بويلرها,سيستم سوخت گازهاي مضر و زائد (FLARE)
 • انتخاب کنتور و واحد اندازه گيري دبی
مطلب بالا چکیده‌ای از تحقیق و پژوهش اصلی میباشد جهت تهیه نسخه کامل آن از باکس زیر اقدام به خرید و دانلود نمایید
لینک خرید پژوهش مقاله تبديل نيروگاه توليد انرژی مازوت سوز به گازسوز:
تحویل فوری و خودکار فایل با لینک مستقیم بعد از پرداخت
تعداد صفحه: 57
قالب: فایل word

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *